В колко часа прибирате децата си от детската ясла/ градина?

  • 2 575
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Искам да попитам работещите мами как се справят с навременното прибиране на децата от яслата/ градината? В яслата на Криси децата ги прибират най-късно в 17.30. Аз работя до 17.00 (след дълги обяснения, че не мога да седя до 18 часа се разбрахме да идвам в 8.30, а не в 9.00 и да си тръгвам в 17.00) и веднага хуквам, за да мога да я взема към 17.20. Пазаруването е в обедната почивка, за което ми е неудобно, защото всички ме гледат като вляза в офиса с торбите!При вас как е?

# 1
  • Мнения: 505
Защо децата се прибират най-късно до 17,30  #Crazy При нас учителката в групата стои задължително до 18,00 ч. в стаята, дори и да няма деца. След 18,00 ако има останало дете то се води в дежурната група, където работят до 19,30 часа. В яслата нещата бяха уредени по  горе-долу същия начин. Постави този въпрос на вниманието на директорката.

# 2
  • Мнения: 32
Не са ми казали да си я взимам в 17.30, а просто всички деца ги прибират тогава и тя остава сама, ако отида по-късно.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 866
на работа съм до 18:00. ако няма кой друг да прибере габриела (а обикновено няма), мога да я взема не по-рано от 18:20. обикновено по това време е сама с учителката и рисува или слуша приказка.

# 4
  • Мнения: 5 531
Нашата градина работи до 18.30ч.Случвало ни се  в 18.20  да намираме малката сама с охраната във флоаето на градината,а неината стая да е заключена и госпожата да си е тръгнала.Направо бях супер бясна.Но след разговор с госпожите те седят и чакат с нея докато не си я вземеме,не я оставят в дежурната група. Joy Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 На работа съм до 17.30 часа. Обикновено си тръгвам тогава(има обаче едни такива неприятни погледи, видиш ли каква съм "часовникарка", а се пропуска факта, че съм от 8.00 часа на работа, само и само да мога да си тръгна на време). До детската имам 3 мин. там обикновено чакам моята фръци поне 15 мин.
  Ходила съм и в 18.10 и последните две деца стоят облечени, с шапки и шалове(изпотени) във фоайето и ме чакат да заключат градината.
  А при нас в Люлинската градина гледам(това в случаите когато съм през седмицата вкъщи), че още от 16.00 часа започват да ги прибират.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Аз мога да си вземам детето от ясла само 2-3 пъти в седмицата и тогава я взимам към 17,15, и то по това време в групата има не повече от 5 деца, още докато се обличаме, взимат се още 2-3 и накрая остават...

Веднъж бях "закъсняла" и я взех в 17,45, освен моето дете, имаше още едно, а госпожата беше супер крива, пазача само нея чакаше за да заключи яслата...

И аз искам в яслата да има дежурна лелка, която да седи до 18:30 ч, така мъжът ми, който работи до 18  ч ще може да я прибира, инак се налага да плащаме на бавачка за да ни вземе детето...

# 7
днес се информирах за равотното време на ЦДГ г-жите/учителите/работят от 07.00ч. до 18.30ч. не виарвам  да имате проблеми но все пак се обарнете при евентуални такива кьм инспектората #2gunfire Sick

# 8
не работия водя ги в 08.30-08.45ч.
вземам ги по всяко време най-кьсно
сьм ги вземала 18.15ч. но не са ми
правили никакви забележки /в ЦДГ което е доста престижно и молби за което се подават от деня на раждане на детето за да трьгне на 3год./

# 9
  • Мнения: 1 232
градината на вики е до 18 часа,но факт е,че след 17,30 няма никой,ние я вземамемежду 17-17,30,но при нас разстоянията са малки,а и с кола е още по-бързо работя до 17

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вземам Мони към 17.00-17.30 - почти винаги по това време е последна, най-много да има още едно детенце. Сутрин я водя към 8 без 10 и е първа.  Confused Веднъж ми се наложи да закъснея малко и бях в яслата в 17.45 - всички стаи бяха загасени, освен нашата, Мони беше единственото дете в цялата ясла, а лелките и сестрите се бяха облекли и стояха всички струпани в нашата стая. Нищо не ми казаха (работното им време е до 18.30), но си личеше, че не им е приятно.

# 11
  • Мнения: 2 792
   Нямам нормиран работен ден, обикновено взимам Момчил към 17-17.30, така си планираме работата за деня с мъжа ми. Не рядко се е случвало да го взема и след 18 часа, дори и в 18.30, в нашата детска градина в 18.00 часа децата се свалят в стаята по английски, където остава една дежурна госпожа да ги гледа и раздава на родителите. До колкото знам това става до 19.00 часа, но не ми се е налагало да го взимам толкова късно, обикновено като отида да го взема от общата стая, всички дечурлига са строени чинно по столчетата и рецитират стихчета или пеят песнички Sunglasses, заглавичкват ги с разни занимавки и децата не им е досадно  Flutter. Димана, като ходеше на детска изрично ме молеше да ги взема от общата стая, нищо че си счупвах краката да отида навреме Crazy.

# 12
  • Мнения: 861
Към 18.00 часа, но до това време остават само още едно две деца. Но градината си работи до 19.00ч.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 932
Наща градина е до 19.00, незнам какво е това работно време до 18.30 при вас. Аз съм до 18.00 на работа таткото също, така че преди 18.30 не можем и да искаме да го вземем. Винаги е последен, но никога не са ми казали нищо, обикновенно като отида и лелката вече се е приготвила и си тръгва с мен. Пак спестява половин час. В крайна сметка те са на смени и нямат право да са недоволни.

# 14
  • Мнения: 1 383
Моят син пък иска да го вземам по-късно. Обикновено го вземам в 17.30, но той се сърди че не се е наиграл. Харесва му като останат по-малко деца, явно няма конкуренция за играчките. Опитай се да я убедиш в ползите от ситуаецията!

Общи условия

Активация на акаунт