Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 123 268
  • 782
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
... и трябва да носим материала от вкъщи,само да попитам-мога ли аз да го занеса?
И още нещо,ако материала не е подходящ за инсе има ли смисъл? newsm78

Може ти да го занесеш.Трябва да се занесе до 30 минути и да се държи на топло до тялото на голо, под дрехите. Аз едни път носих и го държах до корема си. Спермограмата беше добра.
Зависи колко не е подходящ. Ако показателите са много зле - няма смисъл. Но ако са зле - чудеса стават.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, искам да ви попитам и за таймирането /защото при мен такова май почти липсваше/. Гледаха ме предната сутрин на УЗ, казаха да дойда на другия ден за процедурата и това беше. Нямаше друг преглед на УЗ, нямаше прогестерон /май слагаха инжекция с такъв, за да предизвикват ову/. Такава ли е практиката? Още повече, че фоликулите бяха два. До колкото знам не се "разпукват" по едно и също време, а ние искахме евентуално и второ инсе. Така и не съм сигурна дали изобщо е имало ову /четох, че от клостилбегитът обвивката на фоликула понякога става по-твърда и не се спуква/.
Уф, малко объркано стана Grinning

# 17
  • Мнения: 7 716
Прегнил е инжекцията за предизвикване на овулация.
Ами как ти направиха инсеминация без преглед?
Прави се преглед задължително преди инсеминацията.
Прави се преглед и на другия ден, за да се види дали са се спукали фоликулите.
Колко струваше процедурата при теб?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 360
за съжаление, Лекси, в държавните болници явно имат склонност да претупват процедурите.
и от други момичета съм чела такива отзиви като твоя. нещата просто не се правят по правилата и по науката...
по-евтино е, но те претупват и кой знае дали с това не прецакват шансовете ти...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 841
Ндявам се Лекси да не се разсърди, че се намесвам в темата, за което се извинявам, но ако може да попитам нещо, и то най-вече Lali и jam (едно закъсняло честито Embarassed), та ако си спомняте, юли месец правих инсеминация -успешна, по точно три в три последователни дни, и това което ме притеснява, че не ми правиха обработка на материала. лекарката ми каза, че не е необходимо при отлична микробиология и на двамата, и че всичко което не влиза в "утреба", ще си изтече след процедурата (така и стана). В деня на второто инсе, бях с  червени петна по целите ръце, и си помислих, че е било от мидите които ядох предната вечер. Изчела съм всичко за процедурата и на всякъде пише, че спермата се обработва предварително и сега не знам какво да правя, на практика се отказах да правя повече инсета, точно поради тази причина, от друга страна лекарката ми беше 100% сигурна, че ще забременея ако тя ми направи инсетата и така и стана, нищо че направих аборт... Сега съм на кръстопът, не зная какво да правя Sick
Колкото до въпроса на Лекси, лежах по 40 минути след процедурата и след това още два часа вкъщи, и трите дни ме гледаха на ехограф

# 20
  • Мнения: 7 716
Пий едно червено вино, че не са те заразили с нещо.
И ПОВЕЧЕ ТАМ НЕ СТЪПВАЙ.
Има два варианта.
Ако се прави вагинална инсеминация /която е безсмислена, защото по нищо не се различава от секса/ няма опасност от заразяване, защото влагалището има уникалната възможност да се самоочиства. Влагалищният секрет е естествена бариера за бактерии.
Ако се прави вътрематочна инсеминация тази бариера се преодолява и всички бактерии влизат в матката и тръбите. Пораженията, които може да направят са огромни.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Миленка, надявам се, че Лали и Джем ще ти отговорят по-подробно, но при положение, че при теб инсе-то дава резултат защо ще се отказваш. Просто смени лекаря /клиниката/. По принцип вътрематочната инсе винаги се прави с обработка на материала, така че твоят случай е изклучение т.е. на друго място ще го направят с обработка.
Друг вариант е, ако инсе-то не е било вътрематочно. Тогава наистина обработка не е необходима, но общото мнение е, че от такива инсе-та нямат смисъл /освен в случаите, когато мъжът не е в състояние да осъществи акта/ т.к. на практика не се различават от нормален полов контакт.
И още веднъж - не се отказвай и успех   bouquet

Лали ме е изпреварила Grinning

# 22
момичета,извинявам се че,се намесвам в темата,но понеже ми предстои инсеминация(евентуално другия месец)всичко ме интересува.За повечето неща съм питала лекарката,и въпреки това много се притеснявам,вчера ми каза да не се надявам много защото много рядко ставало от първият път,аз се опитвам ,но да си призная имам големи надежди.Искам да ви попитам на вас колко ви струва инсето,на мен ми искат 400лв.нормално ли е?

# 23
  • Мнения: 7 716
Нормално е, ако са включени и прегледите на ултразвук.

# 24
Да,наистина в цената влизат и прегледите с ултразвук,специално попитах лекарката за това!

# 25
На мен ми струва 100 лв.В Шейново 50 обработката и 50 самата инсеминация.Ако трябваше да давам по 400 лева това означава да не живеем защото мъжът ми бачка като луд за 600 на месец.Както и да е важното е че от 2 рата инс. забременях но 2 рия месец направих спонтанен аборт CryМисля да опитам пак като съберем парички.Успех на вас мили момичета

# 26
  • Мнения: 7 716
Цената на инсеминацията зависи от материалите, с които се обработва материала.
Качествените материали са с по-голяма вероятност за успех.
Не бих рискувала стимулация, съответно форсиране на яйчниците, заради по-евтин вариант на разтворите.
Особено пък при мъжки фактор е задължително материалите да бъдат високо-качествени, за да се даде по-голям шанс на преживяемост на спермазотоидите.
Ти да не мислиш, че не съм проучила цените и качеството!

Представи си, че си купуваш малинки от пазара за левче килото. Насипват ти ги в един плик и докато ги занесеш в една част протичат, стават на каша, ако се забавиш повече или ако ако не са съхранявани правилно, или ако е много горещо ще има и една част мухлясали. Докато ги пресипеш в купа, здравите ще останат съвсем малко.
Или си купуваш по-скъпи, но брани в щайга, взимаш ги с щайгата и си ги донасаш в къщи като токущо откъснати - здрави и сочни.

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 09:22 от Lali

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
Още еднин много полезен пост на Лали:
Клостилбегитът е да стимулира яйчниците, да се развият повече фоликули, да се отделят повече яйцеклетки.
Когато лекарят прецени, че фоликулите са достатъчно големи около 20-25 мм може да се сложи прегнил, за да е сигурно, че ще се спукат, защото може да регресират, а може и да останат кисти.
Около 24 часа след прегнила се предполага, че ще се спукат и се прави или инсеминация, или секс, или и двете.
След това се прави преглед дали са се спукали.
Ако са се спукали се изписва прогестерон, за подпомагане на имплантирането, защото по принцип клостилбегитът изтънява лигавицата.
В тази смеха, ако не се прави инсеминация, не е задължителен прегнилът, защото се предполага, че фоликулите ще се спукат сами. Но е желателен.

т.е. настоявайте за прегнил или точно таймиране /многократно гледане на УЗ/, настоявайте, лекарят да се убеди, че фоликулът се е спукал, настоявайте за прогестерон. На много места това се спестява от процедурата.

# 28
  • Мнения: 856
Момичета, попадали ли сте на тема или анкета от типа "След колко инсеминации успяхте"? Бихте ли ми дали линковете, ако сте срещали такава статистика?

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Мур, и аз търсих такава, но май няма Sad. Успеваемостта много зависи и от клиниката където е правена процедурата т.к. на различните места, тя се извършва по различен начин..

Общи условия

Активация на акаунт