До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 5

  • 293 863
  • 2 391
  •   1
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 821
Да попитам и още нещо, при мен не е ясно дали ще се наложи конизация, но да съм наясно - назад четох за едно момиче, което я е правило при д-р Минчев в Дева Мария, има ли и други момичета, минали през това и правили конизация в Бс? По-конкретно ме интересува кои са лекарите, които могат да свършат тук тази работа.

Само д-р Хубчев може да свърши качествено тази работа

# 1 741
  • Мнения: 37
Здравейте  и от мен! Имам въпрос към момичетата, които са си правили конизация при д-р Минчев: какъв беше резултата от цитонамазката и колпоскопията? Питам понеже съм доста притеснена-имам следния проблем. Имам раничка от 3 години, правя си цитонамазки на 6 месеца и винаги са били ІІ ПАП група с клетки в нормата. Сега съм бременна в 4-тия месец, ходя при д-р Минчев на ЖК и когато ми пусна препоръчителните изследвания за проследяване на бременността-цитонамазката беше следната ІІІ А група и това, което пише на лисчето е: Клетки от pvcu с койлоцитна дискариоза. След терапия-контрола! Цитонамазката е пусната при д-р Главашки.Притесняваме това, че в моето положение не може да се процедира по-никакъв начин (биопсия, горене и т.н.) и д-ра ми изписа единствено Полижинакс за 6 дни и каза, че след раждането ще се проведе лечение. Е, притесняваме точно това време-до термина ми има 5 мес.

# 1 742
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
Най-вероятно е възпаление или гъбички от бременността.След бременността имах същия резултат и след лечението се нормализира.През цялото време имах ужасно течение, което лекуваха с полижинакс.Предполагам, че може да съм имала гестационен диабет и гъбички.

# 1 743
  • Мнения: 37
А какаво лечение ти беше предписано?

# 1 744
  • Бургас
  • Мнения: 6 311
Не помня точно кое л-во, но беше стандартното лечение за такива случаи - през устата за мен и партньора + глобули. Аз ядях много тестяно и сладко тогава, а то също способства за гъбички, както и хормоналния дисбаланс.Знам, че един от признаците на диабет са гъбичките, затова предполагам, че съм имала гест.диабет, но тогава не знаех, че може да има такова състояние.

П.П само да уточня, че това лечението беше след като родих.По време на бременността само полижинакс.

# 1 745
  • Мнения: 51
Здравейте  и от мен! Имам въпрос към момичетата, които са си правили конизация при д-р Минчев: какъв беше резултата от цитонамазката и колпоскопията? Питам понеже съм доста притеснена-имам следния проблем. Имам раничка от 3 години, правя си цитонамазки на 6 месеца и винаги са били ІІ ПАП група с клетки в нормата. Сега съм бременна в 4-тия месец, ходя при д-р Минчев на ЖК и когато ми пусна препоръчителните изследвания за проследяване на бременността-цитонамазката беше следната ІІІ А група и това, което пише на лисчето е: Клетки от pvcu с койлоцитна дискариоза. След терапия-контрола! Цитонамазката е пусната при д-р Главашки.Притесняваме това, че в моето положение не може да се процедира по-никакъв начин (биопсия, горене и т.н.) и д-ра ми изписа единствено Полижинакс за 6 дни и каза, че след раждането ще се проведе лечение. Е, притесняваме точно това време-до термина ми има 5 мес.

Пусни  си и течнобазирана цитология, много по-достоверна е.

# 1 746
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На мен един гинеколог ми обясни, че течно-базираната била "върхът на сладоледа" и е много по-точна, но било проблем, че се праща в друг град и понякога това давало отклонения ... не знам вече и аз каква да пускам.

# 1 747
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На мен един гинеколог ми обясни, че течно-базираната била "върхът на сладоледа" и е много по-точна, но било проблем, че се праща в друг град и понякога това давало отклонения ... не знам вече и аз каква да пускам.

Няма такова нещо. Миналия месец си пуснах такава в "Лина". Взех я при д-р Татарова и я занесох в Лина на Републиканска. Изследват я в Бургас и резултата излиза на другия ден. Дават ти и диск. Течно-базираната цитология обаче не се покрива от касата и се плаща отделно.

Аз от събота съм на антибиотик /Аксеф/. Имам аднексит /възпаление на яйчниците/. При мен възпалението е засегнало само десния яйчник. Някой имал ли е аднексит да сподели как е преминало при него, че леко се притеснявам. Към края на годината /живот и здраве/ започваме опитите за бебе и се тревожа да няма някакви последици.

# 1 748
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Каква е цената на течно-базираната?

# 1 749
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Каква е цената на течно-базираната?

Не помня точно колко беше.
На сайта на Лина гледам, че пише 35лв
http://www.lina-bg.com/t%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0 … D1%82%D0%BA%D0%B8

# 1 750
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ок, мерси  Hug

# 1 751
  • Мнения: 37
Благодаря на всички, че се отзовахте на проблема ми. Искам да споделя, че винаги съм била 2-ра група, правя си цитонамазки на 6-7 мес. Даже предпоследната беше течно-базирана, точно поради тази причина, че е по-точна, а аз имам раничка от 3 год. Тя също показа 2-ра група и клетки в нормата. Направих я на 30.04.14г. Притесняваме точно това, че само 8 мес по-късно резултататъ вече е 3а група. От всичко прочетено за ПАП групите, установих, че една бременност може да даде дискариоза на клетките, поради намалянето на имунитета. Надявам се обаче до края на бременността ми всичко да е ок, с редовно проследяване отстрана на лекаря ми и след раждането да направим всички необходими изследвания и процедури, за да стопираме този процес до там докъдето се е развил. Желая Ви да сте живи и здрави, момичета , и да не изживявате моят стрес с такъв резултат! Съветвам ви да си правите редовни цитонамазки, защото само така можем да сме живи и здрави Wink

# 1 752
  • Мнения: 316
Ще споделя че при мен беше същата ситуация без да са ми откривали раничка, н аредовната цито 2гр; в 3месе от бременноста док ми пусна изследванията и бам 3гр , атипични клетки и т.н. Правих биопсия в София, която показа че ситуацията е достатъчно сериозна /Цин 3 и още нещо което не помня/, но бременна няма как да ме лекуват така че чакаме да родя, конизацио. Родих секцио по тази причина, и зачакахме да минат 45 дни, да се поприбере матката; в уречения ден пуснах цито- 2А група, гледаха ме на колкоспоп- съвсем малко изменения за разлика от това което беше през бременността; приключих с кърменето когатао малкия беше на почти 8 месеца, не правихме конизацио, минах един по сериозен курс с хапчета и лко обгаряне. Преди 3 седмици пак бях, на преглед и ситуацията е като при "момиче"
Идеята ми е, бъди спокойна, защото това е което ти трябва сега; радвай се на всеки един момент с растящото коремче и бъди позитивна, всичко ще се оправи Simple Smile

# 1 753
  • Мнения: 37
Благодаря ти, lady ice, че сподели твоята ситуация. Искрено се надявам и при мен отново да се върне нормален резултат след раждането и всичко да е ок. Пожелавам ти и на теб все хубави резултати Simple Smile

# 1 754
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Момичета, дайте съвет, моля Praynig Крайно време ми е да посетя гинеколог и мамолог. Не, че имам проблеми, но гинеколог ме видя последно малко след раждането (преди 3 години и 5 месеца Embarassed), а предвид възрастта ми (ще правя 42 тази година) и това, че спрях да кърмя преди около 7-8 месеца, посещението при мамолог също е належащо. Личната лекарка ще ми даде само 1 направление (нищо учудващо, за съжаление) и умувам кой би ми бил по-удачния финансово вариант Rolling Eyes Не знам кое би ми било по-изгодно - да имам направление за АГ, където искам преглед, евентуално течно базирана цитонамазка и колпоскоп, а да си платя при мамолога или обратно: направление за мамолога, който може да ме прати на ехография или мамография и платен преглед и назначения от АГ? Знаете ли кое се поема от касата и кое не? Също и за мамолог съм се ориентирала към д-р Хрусанов, но за АГ умувам още Thinking Много бих била благодарна за всяка информация и съвет Praynig

Общи условия

Активация на акаунт