Най-трудното в това да си възрастен е...?

  • 6 184
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 243
Забелязвам в темата, че онези, които смятат детството си за не дотам щастливо време не изпитват чак такава тегоба от възрастта си. Интересно ...

Моето детство не е било нещастно. Просто се чувствам по-комфортно като възрастна. Винаги съм искала да съм независима, сама да решавам за себе си.

А, сетих се - липсва ми свободното време, което имах като дете.

за мен също това е най-големият проблем!

всеки ден ми се струва все по-трудно да организирам нещата по такъв начин, че да ми остане време, в което да не правя нищо. да вървя и да разглеждам наоколо или да оставям мислите си да текат в неопределена посока, просто така... понякога си мисля, че зад фразата "безгрижието на детството" всъщност стои не очевидната липса на отговорности, в това число, разбира се, и неизбежните финансови, а именно тази приятна неопределеност на безкрайното свободно време.

# 61
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Най-трудното за мен е равносметката. Това да си направя такава и да видя "къде се намирам".... Confused дали съм съумяла да постигна това, което искам в личен и професионален план, дали съм успяла да възпитам детето си както трябва и да го науча на това да бъде добър човек, дали съм била поне наполовина толкова "добър родител" с него колкото беше и е с мен моята майка Hug Hug
Аз  се чувствам точно на толкова, на колкото съм Confused въпреки че изглеждам на по-малко Flutter. Смятам, че всяка възраст си има своите очарования .

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Много е кофти младата ти душа да изпита безнадеждното остаряване без фаза на относителна зрялост. Това става, когато колкото и да не ти се вярва, изпратиш в отвъдното любим - не просто мъж, а приятел, опора, споделяне, емоции, живот... Чудиш се как се случи и къде ти е бил акъла, че да не ти се вярва до последно. Виждаш живота си с други очи и даже не можеш да си представиш, че някои неща са ти убягвали с дръзновение на млад по душа индивид, вкопчен в живота по един патологично позитивен начин.

Не ви го пожелавам, честно.

# 63
  • Мнения: X
Ами... всичко сте казали.
Много тъжна тема Tired

# 64
  • Мнения: 60
Най-трудно приемам безмилостното идване на рождените дни и липсата на оная надежда, че ще направя това, ще стане така.... знанието, че няма да стане, че вече съм стара за толкова много неща.

# 65
  • Мнения: 8 803
Най-трудното да си възрастен? Май няма.... Rolling Eyes Ако си приел естествения ход на живота.

# 66
  • Мнения: 129
по повод остаряването приятелка наскоро сподели:
"Помниш ли като бяхме деца как два месеца по-рано започвахме да чакаме Дядо Мраз, а той все не идваше и не идваше. А сега какво става?! Нова година след нова година, пълно безобразие!" Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 3 099
Най-трудното да си възрастен? Май няма.... Rolling Eyes Ако си приел естествения ход на живота.

Нищо лично, но това е такова безполезно клише... В смисъл, че всички сме дзен, но има етапи, в които никой будизъм не помага да ти е лесно.

Когато не сме в ситуация твърдението е вярно, де!

# 68
  • Мнения: 108
Да виждаш как хората около теб постоянно си отиват. Да знаеш, че има и лоши неща на този свят. От молби да станеш русалка, да се молиш близките ти да са добре. Трудността да обичаш и да не бъдеш обичан, да те нараняват. Изчезващия чар на рождения ден, липсата на нетърпение за него. Злобата на хората, която не знаеш защо си предизвикал, но ти се налага да търпиш.

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всъщност - всичко е трудно в света на възрастните... Няма нищо лесно. Има радостно и положително, но не и лесно.
Особено след прекрасното ми детство, всичко в света на порасналите е сложно и трудно.
Добре, че понякога имам възмозможност да съм (макар и за кратко) в света на детето и до мен да са мама и татко  Heart Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 2 177
Много тъжна тема.  Sad

От позицията на моите 30 ми липсва очакването от детството, че утре непременно ще ми се случи нещо хубаво. А сега знам, че ако ще ми се случва нещо, то ще е лошо, разбира се. Възрастта ми донесе и страховете, че може да ми се случи нелечима болест и няма да мога да изгледам детето си. Изобщо такива "приятни" неща. Хубаво е да си дете.

# 71
  • Мнения: 8 803
Най-трудното да си възрастен? Май няма.... Rolling Eyes Ако си приел естествения ход на живота.

Нищо лично, но това е такова безполезно клише... В смисъл, че всички сме дзен, но има етапи, в които никой будизъм не помага да ти е лесно.

Когато не сме в ситуация твърдението е вярно, де!

Дай пример за ситуация, за да видим кога не е вярно. И е клише. Mr. Green

# 72
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Най-трудното да си възрастен? Май няма.... Rolling Eyes Ако си приел естествения ход на живота.

Нищо лично, но това е такова безполезно клише... В смисъл, че всички сме дзен, но има етапи, в които никой будизъм не помага да ти е лесно.

Когато не сме в ситуация твърдението е вярно, де!

Дай пример за ситуация, за да видим кога не е вярно. И е клише. Mr. Green

Клише е и е безполезно, защото има много малко или никаква пракическа стойност, Unadaplable.  Peace По-скоро създава очаквания хората да потискат чувствства и емоции по отношение на тежки събития, защото, видиш ли, те били естествения ход на нещата. Да загубиш родители е най-естественото нещо, но надали има човек, който не скърби, защото това е естественият житейски ход. По същия начин и с отпадането на телесни функции. Ако наистина за човека това беше толкова лесно да се приеме, нямаше медицината да повишава качеството ни на живот. Когато бях на 15 прекарах почти половин година парализирана от врата надолу в отделение за детска неврология и тогава това беше просто болест. Проблемите, които имам сега, са въпрос на износване на тялото, а този процес започва много по-рано, отколкото се опитват да ни внуши съвременната култура. Ако ми посочиш един човек, който не се стреми да подобри физиологичния си живот и да противостои на износването, ще започна да мисля за мантрата за естествения ход на нещата като приложима  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 099
Най-трудното да си възрастен? Май няма.... Rolling Eyes Ако си приел естествения ход на живота.

Нищо лично, но това е такова безполезно клише... В смисъл, че всички сме дзен, но има етапи, в които никой будизъм не помага да ти е лесно.

Когато не сме в ситуация твърдението е вярно, де!

Дай пример за ситуация, за да видим кога не е вярно. И е клише. Mr. Green

Не знам защо търсиш пример, но ето: да застанеш пред ковчега на любим, дете или родител. Има и други, но тези мисля ще те ориентират безусловно.

# 74
  • Мнения: 22 427
unadaptable, естествен ход на живота ли е детето ти да умре? според теб, вероятно да...

Общи условия

Активация на акаунт