Статистики за аборти

  • 2 469
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, споделете инфо за това колко често се случва една и съща жена да претърпи повече от 1 спонтанен аборт и повече от 1 missed?
Аз знам, че missed се случва на 1 от всеки 4 бременности, но да се повтори на вече претърпяла мисед жена, вероятността е 0.1%?
Вие какво знаете?

# 1
  • Мнения: 2 379
За съжаление не мога да то отговоря в проценти Rolling Eyes Но това, което са ми казвали доктори е, че най-честата причина за загуба на бебето в първите 3 месеца от бременността е генетична грешка. А вероятността това да се повтори е нищожна (за генетичната грешка става дума). Вече, ако има други фактори, които пречат на износването ... не знам Tired

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 201
При мен има леко струпване на негативни неща- имам антинуклеарни антитела, след последния положителен тест и след като ми дойде правихме генетични изследвания и там се оказаха проблеми с кръвосъсирването и недостиг на витамини Б. Преди да направим тези изследвания съм имала 4 пъти положителни тестове в рамките на 1 година, но всеки път завършващи с менструация.
Пропуанх да напиша, че освен това съм с поликистозни яйчници, както и дефект на лутеалната фаза, които и сами по себе си са достатъчни да се получи спонтанен аборт

Последна редакция: чт, 19 яну 2006, 14:30 от Ва

# 3
  • София
  • Мнения: 1 067
ИриниИ,
тази вроятност от 0.1 % някак си ми вдъхва надежда...

Дано си права...

Аз четох за проблем (антифосфолипиден синдром), може би е същото като на Ва.

Ако се повтори Мисед-а и аз ще си направя изследвания... но се колебая, дали да рискувам и да не ги правя сега и каквото стане, или първо изследванията после опитите... не знам как бих се справила с още една загуба...   

При вас как е?

# 4
  • Мнения: 2 257
В разстояние на две години - спонтанен в ранна 6та седмица и положителен тест, след 6 месеца - мисед в 12 седмица, след 11 месеца - друг мисед в 9та. Няма причини след милион изследвания, в БГ и извън нея, коментарът е почти излишен...

# 5
  • Мнения: 622
На мен ми е чудно/ интересно има ли значение това, че съм пила разни антибиотициняколко медеца преди да забременея? Дали те са повлияли по някакъв начин на организма ми и за това плода е бил изхвърлен?
След аборта пих антибиотик и малко след това ми се наложи пак да пия, защото имах проблем с мъдреците, впоследствие един изваден нормално и един с операция. Онзи ден приключих с антибиотика. Колко време е нужно на организма да изхвърли всички вредни вещества от хапчетата и мога ли аз по някакъв начин да ускоря този процес? Искам следващият път, в който направя нов опит за бебе да знам, че съм се изчистила...

# 6
  • Мнения: 7 111
Момичета, ако няма лекарски предписания и данни за потенциален риск, правете бебчета. Не се оставяйте мислите за това дали гръм удря два пъти на едно и също място. 

ПРАВЕТЕ, КАКВОТО ТРЯБВА, ПЪК ГОСПОД ДА БЛАГОСЛАВЯ ДА СЕ РАЖДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦА.

Любоптче, не се обвинявай за нищо Praynig. Даже и на бременните им се случват заболявания, които се лекуват с антибиотици.

# 7
  • Мнения: 218
Момичета, ако няма лекарски предписания и данни за потенциален риск, правете бебчета. Не се оставяйте мислите за това дали гръм удря два пъти на едно и също място.
Надявам се, че наистина е вярно. Имам две бременнасти и двете с проблеми. Първата с отлепяне на плацентата - плода се държеше "на косъм", втората с жесток кръвоизлив - хематома беше по-голям от детето. И двата фала станаха м/у 7 и 9 седмица. За щастие успях да ги задържа...(има и още подробноси, които няма да повтарям). Според моя лекар матката ми била по-чувствителна и при имплантацията и впоследствие при нарастването на матката организма ми реагира. Прогнозите за следваща бременност са - " най-вероятно пак ще лежиш". За това още ме е страх да мисля за второ дете, а покрай вас и на мен взе да ми се иска. Желанието ви е заразително.   Heart Eyes Прегръдки на всички! Hug Hug Hug

П.С. Някой може ли да ми разясни какво значи, че съм "естрогенен тип".

# 8
  • Мнения: 2 379
G&J, извинявай, не искам да сипвам сол в раната Rolling Eyes Но пишеш, че си правила хиляди изследвания и нищо... Само себе си ли си изследвала или и таткото?
Напоследък чета разни статии и в много от тях пише, че освен стандартните показатели, които се следят в една спермограма - процент на живи сперматозоиди, тяхната активност - нужно е да се изследва и за процентът на генетично увредени сперматозоиди, т.е. носители на абнормални хромозоми, от които няма как да се роди здраво дете.
Сигурно нищо ново не ти казвам, но реших да не си замълчавам, а да ти пиша.

# 9
  • Мнения: 2 379
Ето един линк с (може би) полезна информация:

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=175

Не е актуален като дата, но има посочени e-mail и телефон, които, предполагам, още са валидни.

В статията става дума за жени със стерилитет, повтарящи се спонтанни аборти, мъртвораждания или неуспешни ин витро процедури.
Да не се изплашат всички сега и да бързат да се изследват! Един missed все още не е повод за допълнителни изследвания и специално лечение.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 201
По принцип в България лекарите насочват към генетични и имунологични изследвания след 3 спотнанни аборта
Аз правих имунологични по една програма на един израелски професор още миналата година и така ми откриха антителата, а генетичните изследвния направих едва след третия път, когато видях положителен тест и въпреки всички ми дойде.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
На мен ми е чудно/ интересно има ли значение това, че съм пила разни антибиотициняколко медеца преди да забременея? Дали те са повлияли по някакъв начин на организма ми и за това плода е бил изхвърлен?
След аборта пих антибиотик и малко след това ми се наложи пак да пия, защото имах проблем с мъдреците, впоследствие един изваден нормално и един с операция. Онзи ден приключих с антибиотика. Колко време е нужно на организма да изхвърли всички вредни вещества от хапчетата и мога ли аз по някакъв начин да ускоря този процес? Искам следващият път, в който направя нов опит за бебе да знам, че съм се изчистила...
В един френски филм - млад евреин пита равина:
- Рави, дали нашите дела влияят върху близките ни /ти се замисли за себе си/
РАвина: - Защо питаш?
- Защото баща ми е болен...
- А когато бееше жив и здрав, ти задаваше ли си въпроса дали това е по твоя вина?

Когато се ражда здраво бебе - това по наша вина ли е???
Не знам дали лекарствата влияят - сигурно не повече от натрупаните оксиданти в организма, от нитратите които ядем, от отровите около нас.... Но аз бих направила всички възможни изследвания за да съм убедена, че няма проблем в мен или мъжа ми - за да съм сигурна, че ако има проблем - то той е от Божията компетенция, а аз съм направила всичко което трябва.
Успех, и не се винете за неща, за които нямате силите да сте отговорни или виновни - защото отговорността е твърде голяма за човешките плещи!

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не съм се интересувала от статистики, имах 2 спонтанни аборта през първото тримесечие, после две тежки бремености, с лекарства от края на първия месец. Освен силното желание е нужна и компетентна лекарска намеса и строго наблюдение.

# 13
  • Мнения: 218
Не съм се интересувала от статистики, имах 2 спонтанни аборта през първото тримесечие, после две тежки бремености, с лекарства от края на първия месец. Освен силното желание е нужна и компетентна лекарска намеса и строго наблюдение.
newsm10  202uu newsm10 Напълно съм съгласна. Само с желание не става.
Намерете си ВАШИЯ лекар и действайте когато сте готови.! Успех милички.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт