Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 202
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 1 290
  • гр. София
  • Мнения: 445
Има възможност - и аз след неприятният ми опит май 2010  Laughing, през май 2013 директно им казах да вземат малката и те да я учат на режим  Naughty. Не им беше приятно (щото ги мързи), но това не е мой проблем и им го заявих директно. Ако тръгнат да те баламосват - предупреждаваш или директно звъниш на Жекова или шефа на неонатологията (забравих му името) - пърхат като пчелички.
Не мисля, че  подобно поведение от страна на родилката ще накара когото и да било да "пърха като пчеличка". Когато наистина има причина бебето да не е при майката, не мисля че някой ще откаже. Заплахи с началници са излишни.

Много би ми се искала да си права, но за съжаление не е така.
Точно в тази тема съм разказвала конкретно за какво става въпрос, няма да се повтарям.

А щом се е стигало до припадане на родилка - няма какво повече да се коментира. Едва, когато им се е спекло положението са реагирали, което е показател за адекватността и усърдието в работата на неонатолозите. За съжаление.

За съжаление, само когато се оплачеш на началникът им започват да си вършат съвестно работата. И да пърхат, и да - започват да се отнасят както подобава с родилката.

# 1 291
  • София
  • Мнения: 254
Миналата година бях в една стая с жена, която беше родила със секцио. Без проблем вземаха бебето през нощта, за да може тя да си почива.

# 1 292
  • Мнения: 8
Аз раждах ноември 2012г., нормално. Първия ден изобщо не взех бебето, аз едвам себе си обслужвах. През нощта - също. На следващата сутрин в 6 ми го доведоха и не сме се разделяли повече. Вечерта отново ме питаха дали не искам да го оставя в неонатологията, за да поспя, но тогава отказах.

# 1 293
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
На родилите със секцио, дават бебетата малко по-късно.Бебетата винаги могат да се върнат в неонатологията,но трябва да кажете,че ще го върнете за вечерта.Аз родих на 06.06.2014 и моето момче седя при мен веднага след като се почувствах по-добре след операцията (на третия ден беше при мен)И отново искам да изкажа хиляди благодарности на д-р Жекова и екипа,който се оказа същият, който ме оперира преди 5 години.Този път края беше повече от чудесен!Просто е хубаво да имаш доверие на лекаря,който си избрал,за да доведе всичко до този съвършен за мен краен резултат!  bouquet
Относно неонатолозите,педиатърката се учуди,че някой ни е обяснил нещо в болницата,дори погледна коя е болницата,за да праща бременни там.Явно в доста от нашите болници няма практика да се обяснява на родилките за кърменето и първите грижи за бебето.

# 1 294
  • Мнения: 141
На родилите със секцио, дават бебетата малко по-късно.Бебетата винаги могат да се върнат в неонатологията,но трябва да кажете,че ще го върнете за вечерта.Аз родих на 06.06.2014 и моето момче седя при мен веднага след като се почувствах по-добре след операцията (на третия ден беше при мен)И отново искам да изкажа хиляди благодарности на д-р Жекова и екипа,който се оказа същият, който ме оперира преди 5 години.Този път края беше повече от чудесен!Просто е хубаво да имаш доверие на лекаря,който си избрал,за да доведе всичко до този съвършен за мен краен резултат!  bouquet
Относно неонатолозите,педиатърката се учуди,че някой ни е обяснил нещо в болницата,дори погледна коя е болницата,за да праща бременни там.Явно в доста от нашите болници няма практика да се обяснява на родилките за кърменето и първите грижи за бебето.
Напълно подкрепям! Моя позната сподели, че на отворените врати в неонатологията също обясняват за кърменето. Имало и презентация и акушерка в неонатология показва как се къпе бебето, каква козметика ползват, даже и подаръци и томбола имало.

# 1 295
  • Пловдив
  • Мнения: 472
При мен на отворени врати нямаше такива екстри, единствено показаха каква козметика ползват.

# 1 296
  • Мнения: 141
При мен на отворени врати нямаше такива екстри, единствено показаха каква козметика ползват.

Презентацията е всяка последна сряда на месеца.

# 1 297
  • Пловдив
  • Мнения: 472
При мен на отворени врати нямаше такива екстри, единствено показаха каква козметика ползват.

Презентацията е всяка последна сряда на месеца.

Ами аз бях миналата година последната сряда от месец Юли, май 31-ви беше, и нямаше такива екстри  Peace . В списание 9 месеца бяха обявени датите и около моят термин пишеше, че има отворени врати само последната сряда на месеца.

# 1 298
  • София, България
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета,
Има ли някоя мама, раждала при Илиева? Моля за мнения и ако някоя може да ми даде някакви координати.
Благодаря предварително   bouquet

# 1 299
  • Мнения: 7
Здравейте,
аз съм вече в 30-та седмица, първа бременност и сериозно съм се насочила към Окръжна болница. Въпросът ми е каква е процедурата при избор на екип - имам предвид избирам си Дачева, примерно, и тя ли продължава да ме наблюдава последните два месеци, при нея ли ходя на прегледи, дали тези прегледи са по здравна каса или минават на частно, и изобщо какви са стъпките, за да мога да задействам нещата навреме:) 
Предполагам, че е индивидуално и зависи и от лекаря, но все пак - благодаря предварително на всички споделили опита си!

Леко бременеене на останалите!

# 1 300
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Здравей sisiliq_cat.Хубаво е ,да имаш телефонния номер на лекаря ,който си избрала,за да знаеш дали е на работа.Обаждаш се (не винаги вдигат от първия път,пробвай няколко пъти през интервали) уговаряш си среща и отиваш с документите.Те не ти следят бременността,продължаваш да си ходиш на ЖК,където се водиш.Последния месец,ще ходиш на тонове в болницата,избрания лекар,ще ти каже в кои дни.Хубаво е да се видите на място в болницата,още първия път(с всички изследвания).Лично мое мнение-тези лекари,които на мен са допаднали са Балтаджиева,Жекова и Дачева,за другите нямам кой знае какви наблюдения.Успех и леко раждане ти пожелавам   bouquet

# 1 301
  • Мнения: 7
Благодаря много за бързия отговор, Zolla. Аз така или иначе днес ще отида на Деня на отворените врати и ще попитам отново, че тази част ми е доста неясна, но исках да попитам и мамите с опит при  тях как е било.

Относно документите, които спомена - всичките ми изследвания са при гинеколкожката ми, която ми води ЖК. Предполагам трябва да си направя копия или? Съжалявам ако са ми безумни въпросите, но гинеколкожката ми е изключително натоварена и няма навика и времето да обяснява каквото и да е било, а момента си наближава...

Слънчев ден!

# 1 302
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Моята гинеколожка ми даде оригиналите,нямаше проблем,но си направи копия,ще ти свършат работа. Simple Smile

# 1 303
  • Мнения: 18
От месеци следя темата... много пъти щях да пиша, но в последствие се отказвах, но сега като чета за неонатолозите реших да споделя накратко своята история и раждането ми в ОБ.
През февруари родих нормално при доктор Илиева - добър професионалист, но ако очаквате лично и топло отношение това не е вашият лекар. Раждането протече нормално. На следващия ден, когато донесоха бебето при мен/ след раждането ми беше много лошо от упойката и ме беше страх да оставят бебето при мен/ неонатоложката съсипа най-прекрасния момент в живота ми като пред двете други родилки в стаята и техните семейства ми съобщи, че детето ми според нея има синдром на Даун, беше най-трудният и тежък момент в живота ми. Първо това не беше вярно, дори да беше тя няма никакво право да го споделя пред трети лица, трето такива съмнения се споделят първо с близките на родилката, а не директно с нея. Голямата ,,професионалистка" беше стигнала до това заключение, защото детето ми има чипо носле, леко издължени очички / според нея бадемовидни/ и Симианска линия на лявата ръчичка. Първите две са родов белег от съпругът ми, но така наречената маймунска бразда много ме стресна, изживях ужасен шок, един месец бях в депресия. По чудо имам изобщо кърма. След като видя мъжа ми и очевадната прилика с бебето, доста се притесни, освен това предполагам е била сериозно смъмрена, защото до края на престоя в болницата беше ужасно мазна и постоянно идваше да ни види. Жива и здрава да е, но дано никога повече не си позволи подобни изказвания базирани на : ,, Идвам да видя дали бебето прилича на вас, защото според мен има Даун..."
За щастие имам прекрасно и здраво малко момиченце, но след този ужас НИКОГА не бих се върнала там да раждам!
Успех на всички бъдещи мами, където и да изберете да родите, дано попаднете на добър екип и най-важното да имате здрави бебчета Simple Smile

# 1 304
  • Мнения: 4
Здравейте! Вчера се сблъсках с много интересна за мен ситуация и бих искала да попитам дали на някой му се е случвало подобно нещо. Тъй като термина ми беше за вчера, лекарят който следи бременността ми каза да отида в Окръжна болница, където смятам да раждам, за да ми запишат тоновете. Там ми отговарят, че нямало нужда от това и ми показват някаква заповед, която гласи, че тоновете се слушат 14-тия ден след преносването, което за мен е невъзможно и че не знаят за какво ме е изпратил да не би да е нова мода!

Общи условия

Активация на акаунт