Раждане в Окръжна Болница "Св.Анна" град София

  • 267 186
  • 2 198
  •   1
Отговори
# 2 010
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Имам приятелки в Щвейцария и Германия. Там начинът на раждане не се обсъжда с пациентката. Той е изцяло по решение на доктора и секцио се предприема рядко.
Даже като питах едната как ще ражда, защото наближаваше, тя ми отговори " Как така, не знам, предполагам нормално ще раждам". Тук това се обсъжда от зачеването..и съм забелязала, че в хода на бременността винаги изскача някоя индикация за секцио. Повечето които безумни..и аз имах такава и с нея родих два пъти даже нормално.

# 2 011
  • София
  • Мнения: 3 029
Дано това е полезно по повод какви са медицинските индикации за секцио и как се степенуват
http://www.medinfo.bg/spisanie/2010/2/statii/naj-chesti-prichini … rovo-sechenie-830

Повече от ясно е, че в наши дни и в нашите болници много зависи от израждащия лекар, а също и от желанието на родилката. Все пак си има точно посочени предписания и за това че при някой не са се случили, трябва да се търси причина.
Ами израждащия лекар при мен в първия случай беше д-р Жекова, за втория отново беше планирано да е тя, но не дойде! В посочената статия, в предписанията, ключова дума в случая е ТЕЖКА еклампсия и прееклампсия (когато се получава гърч и е заплашващо живота състояние и за родилката и за детето-тогава се действа по спешност, а не планирано), а доста често високото кръвно се контролира и овладява и не винаги води до тежки състояние, следи се и развитието на плода с доплер, както и съдържанието на белтък в урината! Само по себе си високото кръвно НЕ Е предписание за секцио! Да не плашим бъдещите майчета, които биха искали да родят нормално с високо кръвно! Факт е, че повечето лекари предпочитат планирано секцио, едно нормално раждане би могло да продължи над 24 часа, а секциото е за 30 мин. Да не говорим, че тесния таз е изключително рядко явление-примерно от порядъка на 1%, ама сега така е "модерно". Ако се замислим-природата си знае работата и всяка майка е способна и е генетично заложено да роди по естествен път и да кърми детето си! Успех на всички!

А извън темата, кога се налага секцио, искам да питам, как е възможно д-р Жекова да не дойде!?
Аз също искам да я избирам за екип април, ама тази информация ми дойде в повече.  Confused

# 2 012
  • Мнения: 130
Ако ти се чете,разказа ми го има след 30.11.2015,т.е.декември.2015,обаче щом ще раждаш скоро-не го чети. Ми постъпи супер непрофесионално с мен,а минах през цяла София за да родя при нея. Беше неделя вечер. Обадих й се преди 23 ч.Родих 2 часа по-късно. За 2 часа не можа да стигне-"не можела да лети", а тя дори не дойде,а дежурните бяха касапи,шиха ме на живо-от 00:50-02:10.  Съсипаха ми раждането. На практика това не може да се случи да не дойде-при планирано секцио-абсурд. При мен се случи обаче и 1 година по-късно като се сетя ми се реве. Успех,момичета.
Дано това е полезно по повод какви са медицинските индикации за секцио и как се степенуват
http://www.medinfo.bg/spisanie/2010/2/statii/naj-chesti-prichini … rovo-sechenie-830

Повече от ясно е, че в наши дни и в нашите болници много зависи от израждащия лекар, а също и от желанието на родилката. Все пак си има точно посочени предписания и за това че при някой не са се случили, трябва да се търси причина.
Ами израждащия лекар при мен в първия случай беше д-р Жекова, за втория отново беше планирано да е тя, но не дойде! В посочената статия, в предписанията, ключова дума в случая е ТЕЖКА еклампсия и прееклампсия (когато се получава гърч и е заплашващо живота състояние и за родилката и за детето-тогава се действа по спешност, а не планирано), а доста често високото кръвно се контролира и овладява и не винаги води до тежки състояние, следи се и развитието на плода с доплер, както и съдържанието на белтък в урината! Само по себе си високото кръвно НЕ Е предписание за секцио! Да не плашим бъдещите майчета, които биха искали да родят нормално с високо кръвно! Факт е, че повечето лекари предпочитат планирано секцио, едно нормално раждане би могло да продължи над 24 часа, а секциото е за 30 мин. Да не говорим, че тесния таз е изключително рядко явление-примерно от порядъка на 1%, ама сега така е "модерно". Ако се замислим-природата си знае работата и всяка майка е способна и е генетично заложено да роди по естествен път и да кърми детето си! Успех на всички!

А извън темата, кога се налага секцио, искам да питам, как е възможно д-р Жекова да не дойде!?
Аз също искам да я избирам за екип април, ама тази информация ми дойде в повече.  Confused

# 2 013
  • София
  • Мнения: 3 029
Ако ти се чете,разказа ми го има след 30.11.2015,т.е.декември.2015,обаче щом ще раждаш скоро-не го чети. Ми постъпи супер непрофесионално с мен,а минах през цяла София за да родя при нея. Беше неделя вечер. Обадих й се преди 23 ч.Родих 2 часа по-късно. За 2 часа не можа да стигне-"не можела да лети", а тя дори не дойде,а дежурните бяха касапи,шиха ме на живо-от 00:50-02:10.  Съсипаха ми раждането. На практика това не може да се случи да не дойде-при планирано секцио-абсурд. При мен се случи обаче и 1 година по-късно като се сетя ми се реве. Успех,момичета.
Дано това е полезно по повод какви са медицинските индикации за секцио и как се степенуват
http://www.medinfo.bg/spisanie/2010/2/statii/naj-chesti-prichini … rovo-sechenie-830

Повече от ясно е, че в наши дни и в нашите болници много зависи от израждащия лекар, а също и от желанието на родилката. Все пак си има точно посочени предписания и за това че при някой не са се случили, трябва да се търси причина.
Ами израждащия лекар при мен в първия случай беше д-р Жекова, за втория отново беше планирано да е тя, но не дойде! В посочената статия, в предписанията, ключова дума в случая е ТЕЖКА еклампсия и прееклампсия (когато се получава гърч и е заплашващо живота състояние и за родилката и за детето-тогава се действа по спешност, а не планирано), а доста често високото кръвно се контролира и овладява и не винаги води до тежки състояние, следи се и развитието на плода с доплер, както и съдържанието на белтък в урината! Само по себе си високото кръвно НЕ Е предписание за секцио! Да не плашим бъдещите майчета, които биха искали да родят нормално с високо кръвно! Факт е, че повечето лекари предпочитат планирано секцио, едно нормално раждане би могло да продължи над 24 часа, а секциото е за 30 мин. Да не говорим, че тесния таз е изключително рядко явление-примерно от порядъка на 1%, ама сега така е "модерно". Ако се замислим-природата си знае работата и всяка майка е способна и е генетично заложено да роди по естествен път и да кърми детето си! Успех на всички!

А извън темата, кога се налага секцио, искам да питам, как е възможно д-р Жекова да не дойде!?
Аз също искам да я избирам за екип април, ама тази информация ми дойде в повече.  Confused

Ники, много съжалявам за този кошмар, който ти се е случил!  Hug Hug Hug
Това е просто непростимо за лекар, който е поел ангажимент. Дано лошите спомени избледнеят скоро и двете с детето да се чувствате добре!

# 2 014
  • Мнения: 130
Ако ти се чете,разказа ми го има след 30.11.2015,т.е.декември.2015,обаче щом ще раждаш скоро-не го чети. Ми постъпи супер непрофесионално с мен,а минах през цяла София за да родя при нея. Беше неделя вечер. Обадих й се преди 23 ч.Родих 2 часа по-късно. За 2 часа не можа да стигне-"не можела да лети", а тя дори не дойде,а дежурните бяха касапи,шиха ме на живо-от 00:50-02:10.  Съсипаха ми раждането. На практика това не може да се случи да не дойде-при планирано секцио-абсурд. При мен се случи обаче и 1 година по-късно като се сетя ми се реве. Успех,момичета.
Дано това е полезно по повод какви са медицинските индикации за секцио и как се степенуват
http://www.medinfo.bg/spisanie/2010/2/statii/naj-chesti-prichini … rovo-sechenie-830

Повече от ясно е, че в наши дни и в нашите болници много зависи от израждащия лекар, а също и от желанието на родилката. Все пак си има точно посочени предписания и за това че при някой не са се случили, трябва да се търси причина.
Ами израждащия лекар при мен в първия случай беше д-р Жекова, за втория отново беше планирано да е тя, но не дойде! В посочената статия, в предписанията, ключова дума в случая е ТЕЖКА еклампсия и прееклампсия (когато се получава гърч и е заплашващо живота състояние и за родилката и за детето-тогава се действа по спешност, а не планирано), а доста често високото кръвно се контролира и овладява и не винаги води до тежки състояние, следи се и развитието на плода с доплер, както и съдържанието на белтък в урината! Само по себе си високото кръвно НЕ Е предписание за секцио! Да не плашим бъдещите майчета, които биха искали да родят нормално с високо кръвно! Факт е, че повечето лекари предпочитат планирано секцио, едно нормално раждане би могло да продължи над 24 часа, а секциото е за 30 мин. Да не говорим, че тесния таз е изключително рядко явление-примерно от порядъка на 1%, ама сега така е "модерно". Ако се замислим-природата си знае работата и всяка майка е способна и е генетично заложено да роди по естествен път и да кърми детето си! Успех на всички!

А извън темата, кога се налага секцио, искам да питам, как е възможно д-р Жекова да не дойде!?
Аз също искам да я избирам за екип април, ама тази информация ми дойде в повече.  Confused

Ники, много съжалявам за този кошмар, който ти се е случил!  Hug Hug Hug
Това е просто непростимо за лекар, който е поел ангажимент. Дано лошите спомени избледнеят скоро и двете с детето да се чувствате добре!
Е, със сигурност ще избледнее-да не забравяме,че бабите ни така са раждали винаги, но при мен има предишно "модерно" раждане с епидурална, удобни пози, от шиенето нищо не разбрах! Да е живо и здраво момченцето ми, а и всички дечица! Специално за раждането бях много спокойна-нали вече знаех как! Да, ама не! Тъпото беше, че на другия ден се държеше сякаш ми е направила услуга: щото видиш ли, ако дойдела трябвало да ми вземе парите за екип, а пък аз съм била родила вече! Това било политика на болницата! Да е жива и здрава, дано не повтаря с никой случката! Ако беше дошла, щеше да ми спести болката от шиенето поне! Да не говорим, че при постъпването се държаха с мен като с парцал, но като разбраха, че имам уговорка с д-р Жекова и изведнъж станах "миличка", но когато разбраха, че Жеова няма да дойде, всичко се промени. Така или иначе когато пищях и ги молех за упойка и да спрат въобще не ме бележеха, все едно бях неодушевен предмет, побутваха ме като някакъв боклук!Казах им, че припадам! НЕ РЕАГИРАХА! ПОСТОЯННО ми вливаха системи, за който ме лъжеха, че е физ.разтвор, все едно съм малоумна! И така ръчкаха ме, ръгаха ме, бодоха ме, с някви марли ме бяха натъпкали, имаха проблеми с шевовете, късаха се! Не знам, не се забравя! После пича отиде и се наспа! 12 часа по-късно не можех да мръдна, нито да се грижа за детето си! Сори, ама това не е нормално, всяко животно родило по нормален път, става и се грижи за детето си! А аз не можех да се обърна! Унищожиха ме! На 3тия ден си тръгнах на своя глава, понеже трябваше кръв да ми преливат, отказах, взех си детенцето и заминах!  Едва ли ще имам трето, но ако реша, няма шанс да е пак при нея! Иначе има добра база, бебето го дават веднага! Пускат посетители! Но..това е само фон в моя случай! Желая Ви успех!

# 2 015
  • София
  • Мнения: 565
Раждала съм при жекова и съм много доволна от нея наистина. Но този разказ с отказа да дойде е доста гаден наистина. Той обаче е повод да се замисля и за друго - че очевидно не всички са читави там. Защото съгласете че извън случая с жекова, която не е дошла по свое желание, е възможно всеки от лекарите да не може да дойде по някакви обективни причини, и те са хора все пак, разболяват се те, децата им и всякакви поводи да отсъстват... Въпреки това надявам се че такива раждания са абсолютно изключение, аз не чух оплаквам от майка, докато бях там, говоря за тези със и без избор на екип. Все пак е добре да се напише кой лекар е бил на това гадно раждане, когато жекова не е дошла, за да знаем

# 2 016
  • Мнения: 130
Раждала съм при жекова и съм много доволна от нея наистина. Но този разказ с отказа да дойде е доста гаден наистина. Той обаче е повод да се замисля и за друго - че очевидно не всички са читави там. Защото съгласете че извън случая с жекова, която не е дошла по свое желание, е възможно всеки от лекарите да не може да дойде по някакви обективни причини, и те са хора все пак, разболяват се те, децата им и всякакви поводи да отсъстват... Въпреки това надявам се че такива раждания са абсолютно изключение, аз не чух оплаквам от майка, докато бях там, говоря за тези със и без избор на екип. Все пак е добре да се напише кой лекар е бил на това гадно раждане, когато жекова не е дошла, за да знаем
Не знам какво се случи,доволна бях и аз,обърнаха ми доста внимание първия път.Дежурните бяха Димитров и Манев. Ши ме основно Димитров. После отиде и заспа. Дойде на черти. А Жекова каза,че нямало анестезиолог уж и че сигурно не ме бил хванал лидокаина. Ама докато ме шиеха имаше второ раждане,анестезиолог дойде понеже я приспаха за шиенето. Късметлийка. Това е от мен. Успех.

# 2 017
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Ужас! И аз нямам добри впечатления от Димитров. Много ме подразни на една визитяция, докато лежах за задържане.
На кабинет ме е примел Стоев и страшно го харесах (допаднахме си като хумор). Мислех, че е Димитров, понеже не ги познавах всички и на графика пишеше, че трябва да е той. С мен лично, беше доста груб!
Като цяло съм доволна от Жекова, Илиева, Дачева и Стоев. А д-р Антонов е толкова добър и постоянно ми казва някакви неща за бебко (аз си питам и той ми казва).
Д-р Братоева май подвиква повече от нормалното, но и тя е подробна в обясненията си.

# 2 018
  • Мнения: 606
Все пак в ОБ има 2-ма доктори с името Димитров, Иво и Димитър.Кой, точно е правил кръпките?
За Иво Димитров, аз лично мога да кажа само хубави неща . Следи ми бременността, съдействаше ми за болничните, на всички прищевки за допълнителни изследвания ми угаждаше, вдигаше ми по всяко време на денонощието, Планово секцио извършено прекрасно и изключително бързо на 20.12.2016. Белега е пресен и едва видим. Докато бях в болницата идваше да ме види и в началото и в края на смяната си задължително, че и няколко пъти между двете. Когато ми слезе кърмата не беше на работа, имах проблем с гърдите и му се обадих и след 20-30 минути дойде да ме види. Сега месец и малко след операцията му звънях с други въпроси и като му казах датата на секциото, той веднага се сети и за моето име и това на детето, което за мен говори само хубави неща, ангажира се човека с пациентите си.....
За това е хубаво да има конкретика, но все пак има и доволни и недеволни. След като лежах и за задържане Жекова бих казала, че е добър специалист, но е на настъплениея. Илие и Дачева са доста мили. От Стоев не съм доволна, освен, че е груб, аз му задавам въпрос, той се шегува и не получавам отговор, което не ми направи добро впечатление.....
Успех на всички бъдещи мами Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 22:57 от i.skela

# 2 019
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Моите лоши впечатления са от Димитър Димитров. С другият д-р Димитров имам само една визитация и ми се стори приятен човек Wink

Със Стоев винаги се смеем много... Просто си пасваме идеално на хумор Wink ... Аз понеже съм доста запозната нямам нужда от много обяснения и почти не разпитвам.

# 2 020
  • София
  • Мнения: 3 029
Като чета отзивите направо тръпки ме побиват.
Аз съм се насочила към Жекова, но още не съм ходила при нея и това, че чете, че е на настроения или е рязка, не ми допада. Аз не съм лигла, но е нормално човек да е притеснен и ако ще видка с повод и без повод, по-добре да не си го причинявам...

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 11:32 от denizara

# 2 021
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Като чета отзивите направо тръпки ме побиват.
Аз съм се насочила към Жекова, но още не съм ходила при нея и това, че е на настроения или е рязка, не ми допада. Аз не съм лигла, но е нормално човек да е притеснен и ако ще видка с повод и без повод, по-добре да не си го причинявам...
Не мисля, че е на настроения. Колко дни съм прекарала в окръжна, не съм я чувала да е рязка с никого.

# 2 022
  • София
  • Мнения: 3 029
Като чета отзивите направо тръпки ме побиват.
Аз съм се насочила към Жекова, но още не съм ходила при нея и това, че е на настроения или е рязка, не ми допада. Аз не съм лигла, но е нормално човек да е притеснен и ако ще видка с повод и без повод, по-добре да не си го причинявам...
Не мисля, че е на настроения. Колко дни съм прекарала в окръжна, не съм я чувала да е рязка с никого.

Дано, ще се срещна с нея другия месец.

# 2 023
  • София
  • Мнения: 4 010
Привет!
Някой знае ли каква е процедурата по припознаване на детето в ОБ?
Например в Шейново директно там може да се  извърши, не е нужно да се подготвя нищо предварително.
Но за ОБ не намерих информация.

# 2 024
  • Мнения: 606
Привет!
Някой знае ли каква е процедурата по припознаване на детето в ОБ?
Например в Шейново директно там може да се  извърши, не е нужно да се подготвя нищо предварително.
Но за ОБ не намерих информация.

От болницата ще ти дадат бланка, с 2-те лични карти при нотариус бащата я заверява и я връща в болницата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт