има ли антибиотик във Виброцил-а

  • 12 839
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Моля ви, ако някой има информация по въпроса, да сподели. Вече за втори път изписват тези капки на малката, две различни докторици, и двете твърдят, че има в тях антибиотик от групата на неомицините. Да, обаче в листовката не пише нищо подобно. Питах и две аптекарки - казаха, че това били най-хубавите капки за нос, и, да, имали малка доза антибиотик. Сигурно си мислеха, че това е голяма препоръка в моите очи, но това е друга тема... В момента просто ме гложди любопитство - дали лекарките/аптекарките са недобре осведомени, или в България се продават лекарства, на които листовките им са с лъжлива информация  newsm78

Ето и какво пише в листовката за съдържанието:

активни съставки:
phenylephrine - с отбъбващ ефект в/у носната лигавица
dimethindene - антихистамин

помощни съставки:
бензалкониев хлорид (консервант)
натриев фосфат
лимонена киселина
сорбитол
детерпентирана есенция от лавандула
пречистена вода

# 1
  • Мнения: 216
Така като гледам няма,но някой и на мен ми бе казал 4е има!
Ама аз все си мисля 4е няма Mr. Green

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Така като гледам няма, ама аз тъй или иначе не разбирам.
И на нас са ни ги предписвали, но др. не е споменавала да съдържат антибиотик. Сигурно понеже по-принцип не одобрявам много честото пиене на антибиотици newsm78

# 3
  • Мнения: 6 315
Нямат антибиотик. Странно защо твърдят че има.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 912
Не пишеше ли на него, че се отпуска без рецепта, а до колкото знам, няма лекарство с антибиотик свободно / друг е въпроса до колко се спазва в аптеките/ или  бъркам  newsm78.

# 5
  • Мнения: 1 858
Аз знам от няколко лекари , че в тях има АБ но защо в листовката това не е указано незнам. Често от лекари чувам , че данните в листовките са меко казано неточни. Можеш да поръчаш в някоя лаборатория изследване на капките за техния състав ако това е толкова важно за теб.

# 6
  • Мнения: 666
  Много здраво са те излъгали във виброцила няма антибиотик , капки в които има локален АБ е упоменато , капките са хубави за лечение на хрема , но нямат АБ аз поне на големия съм слагала от тях , когато търсих капки с локален АБ ми казха , че такива на българсикия пазар няма  и ни изписваха капки очи/уши които се разтваряха в тях имаше локален АБ и можеха да се слагат в носа

# 7
  • Мнения: 8 505
Няма АБ във Виброцил-а Peace

# 8
  • Мнения: 35 957
няма, но наистина са най-добри за бебе

# 9
  • Мнения: 2 332
Аз знам от няколко лекари , че в тях има АБ но защо в листовката това не е указано незнам. Често от лекари чувам , че данните в листовките са меко казано неточни. Можеш да поръчаш в някоя лаборатория изследване на капките за техния състав ако това е толкова важно за теб.
Може да са неточни - но чак дотолкова, че да не е упомената толкова важна съставка - не може  Peace.
Не, няма антибиотик във Виброцил-а, действа като антихистаминовата съставка отбъбва лигавицата.
  ..., когато търсих капки с локален АБ ми казха , че такива на българсикия пазар няма...
На нас УНГ-специалистката при упорита хрема ни изписва едни капки, които се правят - с Гентамицин вътре. Но може би детенце трябва да е по-голямо за тях, защото до преди 1г. и ние ползвахме капки за очи при хрема.

# 10
  • София
  • Мнения: 558
Няма официално регистриран лекарствен продукт, който да съдържа нещо, което не е описано в съдържанието му! Naughty   Във Виброцил НЯМА антибиотик!  Фенилефрин е т.нар. адреномиметик, който има съдосвиващ ефект в носната лигавица и намалява набъбването й.  Диметинденът е от групата на т.нар. Н1 блокери  и има противоалергично действие.  Другите съставки са помощни вещества.  Всяко друго твърдение означава, че  се говори без да се знае! #Cussing out

# 11
  • Мнения: 3 506
Мами, благодаря ви за отговорите, вероятно това е някаква ширеща се заблуда за Виброцил-а, тръгнала кой знае откъде...
Искрено се надявам tala да е права, въпреки че като гледам колко лекарства, изписвани до вчера с лека ръка, изведнъж се спират от производство или от внос, а и като знам колко се спазват тук законите....................................... Бе с две думи, за да не навлизам в безсмислени съждения - предпочитам да разпитвам - колкото повече информация, толкова по-добре.

пп Капки с гентамицин и на моите деца са изписвали, но не съм им почитателка, че май повече лошо правят, от колкото лекуват.

# 12
  • Мнения: 2 332
пп Капки с гентамицин и на моите деца са изписвали, но не съм им почитателка, че май повече лошо правят, от колкото лекуват.
Аз явно не съм запозната с "лошото" - знам само, че могат да причинят алергия. Сподели, моля те.

# 13
  • Мнения: 3 506
Роси74, лошото е това, което е лошо при повечето антибиотици - бацилите си създават резистентност и в последствие, когато наистина се налага, няма с какво да се лекуват.
При използването на локален антибиотик в капките за нос това става особено лесно, защото трудно се дозира - нали знаеш колко "често" успяваш да капнеш точно 2 капки и колко дълго те да се задържат там, където се предполага, че ще действат.
Отгоре на всичко гентамицинът, който и без друго си е стар антибиотик, тук се ползва толкова масово за лекуване на хреми и диарии със или без лекарска препоръка, че не знам дали е останал бацил, който да не е резистентен към него...

# 14
  • Мнения: 2 332
ОК, мерси за обяснението Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт