"Българско школо" - отзиви

  • 49 104
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Предварително се извинявам,ако вече има такава тема, аз не я открих. Моля, родители на деца от началния курс да се включат с актуални впечатления. Интересува ме всичко - атмосфера в училището, среда,  условия за спорт, какви допълнителни занимания се предлагат,  храна. Преди три години бях записала сина ми в "БШ" , но условията на "Екатерина Ненчева" бяха много лоши, за да го оставя там в подготвителната група. От друга страна тази година в класа му дойдоха две деца от "БШ", точните причини и съображенията им за преместването им не са ми известни, възможно е и финансови да са /таксите са се вдигнали след като са в новата сграда/. Единият баща споделил пред съпруга ми, че "атмосферата била недотам добра", какво точно е имал предвид не зная, пък и за едни може да не е добра за други да е. Очаквам вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 187
Никой ли нищо не знае?! Дори да не са преки впечатленията, а косвени... Имали някой да го е проучвал по някакъв начин това училище последните две-три години?

# 2
  • Мнения: 71
Здравейте,
моите впечатления от училището са добри. Детето ми е в първи клас. Учебната програма е съобразена с изискванията на МОН, като обаче има доста часове по чужди езици - 10 часа английски, 2 - руски и 2 - испански седмично. За отбелязване са битовите условия в училището - те са много добри, имат и страхотна спортна база. Таксата покрива и възможността за допълнителни занимания, които се провеждат между 16,30 - 17,30 всеки ден, т.е. до 16,30 е задължителната им учебна програма. Децата имат избор между: плуване, баскетбол, народни танци, художествена гимнастика, таекуондо и приложни изкуства. Има възможност и за допълнителни часове по английски език, които обаче се заплащат допълнително.  Моите впечатления са, че средата е добра /правя сравнение с друго училище, също частно и много популярно в този форум и сред родителите, които обмислят частно образование/. Разбира се - в началното образование е много важен класният ръководител - ние попаднахме на учител, който според мен успява да увлече децата да учат, без да налага "явна" преса върху тях, което за моето дете и за мен като родител е страхотно. Но тази преценка е много субективна и всеки сам, след среща със съответния преподавател, може да си направи извод. За мен е много положителна възможността за пряк и бърз контакт с администрацията на училището, в т.ч. с директорката, която намира начин да бъде във фоайето на училището всеки ден по времето, когато родителите водят/взимат децата от училище. Това се оказа важно за нас поради лош опит с друго уч. заведение. Осигурена е грижа за децата до 18ч., което считам за удобство за родителите. Ако мога да съм полезна с нещо друго - питайте.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 565
Как е сигурността? Заведох там за урок по плуване дъщеря ми. Влязох си необезпокоявана, разходих се насам-натам, след това в съблекалнята видях минимум 10 момичета от училището да крещят и се смеят високо, преобличайки след плуване. Наоколо не се мяркаше никакъв възрастен, учител или треньор. Останах с впечатлението, че всеки външен може да си кръстосва училището необезпокояван.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
като обаче има доста часове по чужди езици - 10 часа английски, 2 - руски и 2 - испански седмично.
Не е ли прекалено за деца в 1-ви клас  Shocked

# 5
  • Мнения: 71
Здравейте,
По отношение на сигурността - не се чувствам притеснена- входът за спортната част е отделен, но е факт - има достъп и от страната на училището - през "топла връзка". Иначе - на родителите раздадоха магнитни карти за достъп към училището и съответно за достъп към паркинга на училището. Не съм била в училището обаче в рамките на учебното време и не съм проверявала дали са заключени вратите, така че не мога категорично да ви отговоря на въпроса. Децата се предават от учител на учител/треньор при смяна на часовете, доколкото зная от дъщеря си. Със сигурност по време на обедната им почивка, с тях е класният им ръководител, което за мен означава много и съм доволна от това положение - не просто дежурен учител, а класният ръководител на съответния клас си е с класа докато са на двора да играят.
Конкретно за плуването - при нас се насложиха ангажиментите и не го посещаваме, така че нямам преки впечатления.
По отношение на питането на Лекси за езиците - 10 часа английски мисля е доста популярен хорариум за повечето училища, които предлагат този език, а за 2-та часа руски и испански - там нещата са доста по-лежерни, учителите залагат повече на стихчета и песни /говоря конкретно за първи клас/ и не мисля, че е проблем за децата - целта явно е да се научат основни понятия, нямат домашни по тези езици за уикенда и т.н. Не, не мисля, че е много, нямам усещането да затруднява децата, поне от гл.т. на моето дете. Поздрави,

# 6
  • Мнения: 272
И аз като цяло съм доволна от училището, а дъщеря ми е повече от щастлива. Децата са усмихнати и с удоволствие ходят на училище. И тук, разбира се, е въпрос да случиш на класен и съученици.

# 7
  • София
  • Мнения: 134
Дали правилно виждам, че сте от Варна?
Темата е за конкретно училище в София.

Интересувам се и аз от училището.
Моля, родители с деца там да споделят.

# 8
  • София
  • Мнения: 676
Аз искам да попитам за хорариума на математиката.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
като обаче има доста часове по чужди езици - 10 часа английски, 2 - руски и 2 - испански седмично.
Не е ли прекалено за деца в 1-ви клас  Shocked

НЕ е, защото сегашната цел на МОМН е чуждият език, преди родния. И в обикновето школо е така. Часовете по чужд език са повече от тези по БЕЛ.

Иначе много ми хареса Арена Овергаз. Ново, светло, топло, приятно. И аз се разходих необезпокоявана, честно казано. Но беше в съботен ден.

# 10
  • Мнения: 502
Mоля някой да се включи с мнение за училището. Няма ли родители на деца, които учат там?

# 11
  • Мнения: 10
Здравейте, и аз с интерес следя темата за частните училища. Посетих БШ преди два месеца. Срещнах се с директорката - хареса ми, нямаше преструвки и празна реклама, разговорът беше по същество. Срещнах се и с учители - сравнението с тези от държавните училища, се наложи от само себе си - интелигентни, усмихнати , спокойни и най- вече знаещи какво се случва с всяко едно от децата, с една дума ангажирани. Въведоха ни в клас, за да видим евентуалните бъдещи съученици на големия ми син - ведри и възпитани деца. Класовете не са малки, около 18 деца, но това е повече плюс според мен - все пак трябва да имаш избор с кого да общуваш.
Занятията започват от 9:00 и са до 16 часа. Стандартно - сутрин преподаване на материала, следобед учене и подготвяне на домашни. Ходят по всички математически състезания- задължително/това по информация на директорката/. За материалната база - мисля че вече се писа много - единствена по рода си-  столът, плувния басейн, физкултурния салон. Сградата е страхотна, много светла. Очаква се скоро да затворят цикъла на обучение, с разкриване на гимназиален етап - предвидено е цяло крило за тази цел.

# 12
  • Мнения: 2 575
pavlinska - кои точно класове са от 18 деца? Всички или някой конкретен?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 371
И аз се интересувам от БШ.
Тази информация за занятията е много важна. Много хубаво е, че осигуряват  грижа до 18 часа.
А това, че ходят на олимпиади е много показателно за нивото. Това е едно от нещата, които ме интересуват за това чу.
Ако някой има инфо кой ще поеме 1 клас 2013/2014 г. ...

# 14
  • Мнения: 10
 До Asinka – в моя случай става дума за 6 клас.

Общи условия

Активация на акаунт