Румъния

  • 92 210
  • 179
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 635
Няма ме, мисля, че цените на дребните неща са горе-долу като в БГ или съвсем малко по-високи. Умножи обичайните джобни по 2,28, за да превърнеш в леи и сложи 15-20% отгоре и всичко трябва да е наред. Купете ѝ леи, защото иначе ще трябва да сменя някъде. Mоже и евро (така ще ви излезе по-евтино), но ще трябва да ги заведат до някоя банка или бюро, за да обменят.

Ето един линк с цени, които да те ориентират: http://carrefour.ro/produse/prajituri-35/

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 19:05 от Jillian

# 121
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Jillian , много ти благодаря  bouquet! Цялата група си блъска главите с тези джобни и чакат да им кажа какво сте ми отговорили, за пореден път се убеждавам, че Бг-мамма е голяма работа Mr. Green!

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 21:41 от Няма ме

# 122
  • Мнения: 912
Здравейте, освен Груп + има ли други автобуси, които пътуват от Русе до Букурещ и има ли такива, които пътуват и до летището- като например 211 и 783, за които четох, че тръгват от пиата Унрий.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 635
моминасълза, за съжаление не мога да отговоря. Не ми се е налагало да ползвам автобуси до момента, а гостите ни винаги са идвали директно от София (дори не знам коя е фирмата).

# 124
  • Мнения: 21
Момина сълза, обади се на автогарата в Русе, все ще ти дадат някаква информация  Simple Smile

# 125
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета .Имам голяма молба към вас.
  Аз съм от Пловдив и съм на легло от два месеца .имом скъсена шийка и чествителна манка с контракции от началото на 4 месец.От талкова време съм и на хапчета едно от които е гинипрал което предотвратява спонтанен оборт от който с м застрашена без тези хапчета.в България го изтеглиха от пазара и вече никъде неможе да се намери.Днесща докато разглеждах различните форуми доста жени споменаваха че все още може да го има в Румънската мрежа.
Бих искала да помоля някоя мама която може да иде да пита в някоя аптека и евентуално да ми купи и изпрати / естествено аз си поемам всички разходи/ . Много ще съм ви благодарна за добрия жест.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 635
Elenka80, напиши моля те точно коя форма на Гинипрал ти трябва, за да проверя по аптеките.

Няма ли заместител в България?

# 127
  • Мнения: 1 203
Еленка, Hug, колко добре те разбирам. И двете ми бременности изкарах на легло, втората- 2010- последния месец бях на гинипрал, ударни дози. Пак го нямаше, донесоха ми от Русе, но разбрах, че и тук в Пловдив в складове го имало. Всичко, което ти е нужно е спокойствие и вяра, повярвай ми. Аз искам и трето, Grinning, и ако дай Боже това стане, знам, че гинипрала няма да свърши и половината работа, всичко ни е в главите...  Устисках до началото на деветия месец, буквално първия ден. Бъди силна, стискам палци и най-здравото и спокойно бебче на финала Heart Eyes

Сега по темата:

Става дума за изнасяне на семеен бизнес- Служба по трудова медицина в чужбина и по-точно в Румъния, Словения или Сърбия. Как стоят там нещата, как са уредени нормативно, къде мога да проверя? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели личен опит как са уредени там нещата по отношение на трудовата медицина, допускат ли се чужди служби да работят?
Благодаря на всички предварително bouquet




# 128
  • Мнения: 2
Момичета благодаря ви много за оказаната помощ.засега съм си намерила гинипрал за месец и половина, а след това ми остават 1-2 седмици за да влезна в 9 месец .Спирам засега да търса а през това време може пак да го пуснат.
БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО

# 129
  • Мнения: 438
здравейте момичета,
имаме огромна нужда от вашата помощ. ние сме майки на бебоци и деца с проблеми, търсещи лечение за дечицата си. от известно време проучваме остеопатията. това е един много интересен метод на лечение. за съжаление в бг няма такива лекари остеопати. най-близко до бг има в румъния. моля ви ако сте чували нещо дайте инфо. също искам да помоля ако някой има възможност да ни помогне с румънският, като се свърже от наше име за да разбере как става записване за преглед и дали има възможност остеопат да дойде в бг да прегледа дечицата ни, като разбира се ние ще поемем разноските и хонорара. честно казано ако може да се организира едно идване в бг би било чудесно, защото дългото пътуване е направо кошмарно с тия проблемни бебоци и деца.
ето това е сайта
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=ro&u=http: … d-browser-suggest

предвартелно ви благодаря

# 130
  • Мнения: 369
Привет, мили мами!   bouquet Hug Нахлувам и аз в темичката ви с молба....много близък приятел има нужда от Пеницилин, който за съжаление го произвеждат по предписаната от доктора форма САМО в Румъния  Sad Ако някой има възможност да го закупи и прати /всичко поемаме/. Ще сканирам рецептата, за да може да го закупите.

# 131
  • Мнения: 68
Здравейте мами в Румъния!Ако някоя се нуждае от детегледачка - българка , препоръчвам моята.Жената е от Русе и е много съвестна.Малкият беше много доволен в нейно присъствие.Но вече сме в България и не можем да ползваме услугите й.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте дами,

Не съм чела от много време тази тема. Пътувахме в БГ по празниците, децата и аз изкарахме варицела. И веднага след това пак се разболях. За съжаление нямам никакви сили. Мрън.

usmihnelka, защо не провате да му пишете на доктора на английски първо. Ще ви е по-лесно да се разберете. Тук почти всички с някакво образование говорят малко или много английски. Ако не стане, ще се опитам с румънския.

мама зайка_, успяхте ли да купите лекарството?

110810, ще имам предвид. Още се помайвам с работата. Чакам да видим колко още ще сме тук. Гледачката у вас ли живееше?

# 133
  • Мнения: 438
Jillian благодаря за отговора
ние се свързахме по телефона. човека бе много отзивчив, дори може да организираме да дойде в бг.
ако имате някакви отзиви или сте чували мнения за остеопатията може да споделите.
предварително ви благодаря

# 134
  • Мнения: 21
Здравейте,
Чудя се дали накой от вас знае къде в Букурещ има специализиран магазин за сладкарски материали, нали знаете, бои, формички, шпатули, молдове, форми и такива подобни.
Утрепах се да търся в нета и на румънски и на английски, излизат ми само магазинчета където продават готови сладкиши.
Благодаря на всички отговорили:)))

Общи условия

Активация на акаунт