рецепти с овесени ядки

  • 42 670
  • 14
  •   1
Отговори
предложете някои рецепти с овесени ядки аз си ги правя само с вода ,но вече исна все едно и също,а са доста полезни и нискокалорични:)

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Можеш да си ги мешаш с прясно или с кисело мляко, със сушени плодове, с натурални сокове, с мед, с ядки - доста са вариациите - според предпочитанията. Можеш да си приготвиш и сладки с овесени ядки, но пусни търсачката за рецепта.

# 2
  • Мнения: 217
Влез в бон апети там имаше една хубава супи4ка с овесени ядки,аз я правих, разкошна е newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 718
Аз ги разбарквам с кисело мляко и 1 лъжичка мед вечерта и на сутринта ги ям.
Знам и рецепта за сладки:
200гр овесени ядки
1 яйце
1 пак. масло /125гр
1 с.л. брашно
1 ванилия
стафиди
3-4 с.л. мед
Разбърква се всичко и се оформят сладки с лъжичка.

# 4
  • Мнения: 7 640
имаше страхотен немски сладкиш Schwarzer Peter, т.е. Черен Петър. С много какао, овесени ядки и бурканче сладко, мисля, че даже беше без брашно.
Някой дали го знае, загубила съм рецептата още преди години Cry

# 5
  • Мнения: 901
Schwarzer Peter


125 г Маргарин
200 г Сладко (по желание)
щипка сол
75 г захар
1/2 пакетче ванилова захар
300 г брашно
1 с л какао (евентуално двойна порция)
3/4 пакетче бакпулвер
100 г овесени ядки
пудра захар за поръсване

. Маргарина разбива се добре...заедно с мармелада, захар и солта ...
. Добавя се ванилова захар и се размесва добре....
. Брашното се пресява с какаото и бакпулвера...
. Добавят се овесени ядки към брашнената смес....
. След което всичко се изсипва в сместа от маргарин ...
. Тестото се поставя в намазнена форма ...
. В предварително загрята фурна 180 С  около 50 мин (зависи от фурната)
. Готовия кекс се поръсва с пудра захар

** Незнам дали е същия...но аз имам и друг с бадеми , но без овесени ядки

# 6
  • Мнения: 4 195
аз ги накисвам във вода 1:1, след това ги слагам в мляко да поврът докато се сгъсти със захатюр и ванилия и така ги давам на детето но е вкусно, ако искаш и един жълтък можеш да прибавиш

# 7
  • Мнения: 7 640
marabu, не е това.....
В онзи сладкиш имаше мноого какао и ставаше ужасно черен и доста повече овесени ядки.

# 8
  • Мнения: 1 271
аз всеки ден давам на нашия Теди овесени ядки - много ги обича - почти винаги това вечеря. не ги варя - само ги попарвам с току що сварено прясно млеко и те си набъбват и не стават "лигави" и така ги харесва най-много.
понякога слагам мед друг път захар, или сладко или банан...
  chef

# 9
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз си ги правя така:
3 с.л. овесени ядки
1 ябълка настъргана на едро ренде
1 ч.л. мед
няколко капки лимон
Убийствено вкусно е /поне за мен/ и се нарича френска салата на красотата, защото действа добре на косата и ноктите.

# 10
  • Мнения: 3 743
Какаово - овесени блокчета

за блата:
150 г разтопен маргарин
2 ч.ч. пресято брашно
2 ч.ч. овесени ядки
1 1/2 ч.ч. кафява захар
1 ч.л. сода бикарбонат

за крема:
150 г маргарин
50 - 80 г смлени орехови ядки
4 яйца
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. какао
3 с.л. брашно
1 ч.л. бакпулвер

Начин на приготвяне:
1. Продуктите за блата се разбъркват. Трябва да се образуват трохи. Половината се разпределят в предварително намазнена и набрашнена тава. Трябва добре да се притиснат с лъжица и да се образува блат с дебелина 1 пръст.
2. Маргаринът се поставя в тенджера, добавят се какао, захар. Разбърква се и се оставя на котлон, за да се разтопи сместа. Изсипват се в какаото. Разбърква се и всичко се прибавя към разбитите яйца. Изсипват се смесените брашно и бакпулвер. Разбива се добре и сместа се излива върху тестото в тавата. Отгоре се покрива с останалите тестени трохи.
3. Пече се в предварително загрята на 150С фурна, 30-40 минути. Щом се извади се оставя да се охлади и се реже на блокчета.

# 11
Ето в този сайт има интересни рецепти с овесени ядки www.brueggen. com

# 12
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Овесени ореховки

1 пакет овесени ядки
125 г меко масло
1 яйце
1 ч.ч. пудра захар
6 с.л. брашно
1/2 ч.ч орехи.
с лъжичка се сипва в намаслена тава и се пече .

# 13
  • София
  • Мнения: 2 049
А ето и овесени кюфтета. Не знам дали са полезни, но са страшно вкусни  Laughing

1 пакет овесени ядки
1-2 глави лук
1ч.ч. смлени орехи
1равна съп. лъж. сол
черен пипер
чубрица
малко кимион
1-2 щипки червен пипер
100-150гр. настърган кашкавал (по желание)
една филия намокрен хляб (по желание)

Овесените ядки се сипват в голяма купа и се заливат с една чаена чаша гореща вода. Престояват така 10-15 минути, като се разбъркват от време на време. Сипват се смлените ортехи, лука, нарязан на ситно, подправките, кашкавала и хляба.
Оформят се малки кюфтенца. Сместа става лепкава, затова си мокрете ръцете от време на време. Пържат се в олио. Няма нужда да се овалват в нищо. Изваждат се върху салфетка.

И още:
Домашно приготвено мюсли
Продукти: 4 ч.ч. овесени ядки, четвърт чаша мед, 2 с.л. зехтин, 1 ч.ч. различни сушени плодове (стафиди, кайсии, смокини), половин ч.ч. ядки (орехи, семки, бадеми).
Овесените ядки се смесват със зехтина и меда и сместа се пече около 40 минути в предварително загрята фурна до 150 градуса. От време на време ядките се разбъркват. След като се охладят, се добавят сушените плодове и другите съставки. Мюслито се затваря в стъклен буркан и се държи в хладилника.

Мюслито на д-р Бирхер-Бенер
Продукти: 60 г овесени ядки, 1 ябълка или някакъв друг плод (банан, киви, мандарина), 1 с.л. мед, сок от половин лимон, 1 с.л. едро счукани орехови ядки или слънчогледови семки.
Овесените ядки се накисват от вечерта в студена вода. На сутринта водата се излива и върху ядките се настъргва ябълката или друг плод. Добавят се медът, лимоновият сок и ядките. Мюслито се разбърква и се яде.

# 14
Сладкиш с овесени ядки /сп. "Меню"/

Продукти:200гр.мюсли
400гр.прясно мляко
3яйца
4с.л. захар
1кг. ябълки, обелени и рендосани на едро
кората от 1 лимон
1ч.л. бакпулвер

Приготовление:

Ядките се накисват за 20мин. в топлото прясно мляко.
Яйцата и захарта се разбиват, прибавят се към ядките,
след това - ябълките, бакпулвера, кората от лимона, рендосана на ситно,
аз изстисквам и сока от лимона в сместа.
В тава намазана с масло и поръсена с галета,
се изсипва добре разбърканата смес.
Пече се на предварително загрята фурна на 200градуса,
около 20минути.

Ако не ви е достатъчно сладко , при сервирането може да сложите върху сладкиша сметана.

Общи условия

Активация на акаунт