Що за деца възпитаваме???

  • 2 511
  • 47
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Първо, моля за извинение, че пускам темата тук. Мисля, че е по-подходяща за "Нашите деца", но там по-малко хора ще я видят, а все пак сайта е за майчинство и отглеждане и възпитание, та затова я пускам тук. Ако модераторите преценят, нека я преместят.

Това прочетох днес в "Стандарт":
Седемгодишни деца млатиха учителката си
ПЛОВДИВ.
Близначките Румяна и Павлина Ангелови, които учат в първи клас на пловдивското СОУ "Никола Вапцаров", набиха класната си. В резултат учителката - г-жа Пенкова, е в болнични.
Екшънът се разиграл в междучасието. Двете седемгодишни сестри се скарали и започнали да се бият. Учителката се опитала да ги разтърве, но те се нахвърлили с юмруци и ритници върху нея.
Според родителите на близначките децата им не са виновни. Класната провокирала побоя, като ги лишила от закуски заради закъснение за час.
Майките и татковците на останалите деца в класа обаче категорично отказали отрочетата им да учат заедно с двете хулиганки. Затова близначките са преместени в друга паралелка. С тях ще работят индивидуално школският психолог и педагогическият съветник.


И не толкова самата случка ме провокира. Времената са такива, че всичко вече е възможно да се случи, а позицията на родителите. Не били виновни седемгодишните им дъщери, учителката ги била провокирала. Господи! Що за родители сме?! Как може някой да оправдае подобна изродщина? Това не е нормално. Не може 7-годишно дете да набие учителка! И родителят да го оправдае. Какво става за бога?

Може би малко драматизирам, но дъщеря ми е в 1-ви клас в централно елитно училище, в което за да учиш, света трябва да обърнеш. Има съученик, който буквално тероризира и деца, и учители, и родители. Това дете е невменяемо и онзи ден бащата идвал в училище и пред детето си, останалите деца и родители е крещял по госпожата, обиждал я, налитал й и е направил страхотен екшън. Гневът му е бил породен от факта, че госпожата написала за 1 ден 5 или 6 забележки на детето. Това дете е ужасно същество. А този ненормалник, вместо да се запита защо и какво става, пред очите на сина си налита на учителката. И на какво го възпитава? Какво му показва, а покрай него и на останалите деца? Накъде за бога вървим?

Аз ли преигравам, или нещо верно не е наред?

# 1
  • Мнения: 5 577
Чак пък млатене - не разбрах такова нещо от статията.
Ами в крайна сметка и аз като малка оскубах много лошо баба си и я забърсах, защото се намеси в дърпане между мен и браточведка ми.

Децата така реагират когато някои се намеси, не бих го нарекла чак бой.

Незнам, може и да не съм права. Съдя по себе си.

# 2
  • Мнения: 698
Дара, не преиграваш. Наистина не е наред. И аз се чудя напоследък защо така старомодни изглеждат ценности като уважение към учители, съседи и т.н., в които са ме възпитавали като дете. Някакси общото ниво падна. На родителите, а съответно и на децата. За съжаление няма как да променим това.

# 3
  • Мнения: 1 835
До голяма степен родителите имат вина за поведението на своите отрочета. Когато ние бяхме деца, ако на родителска среща учителката се оплаче от мен, майка си умираше от срам и ми се караше, че съм я изложила и се почувствала толкова неудобно. Имахме страхотен респект към учителя, а сега положението е много лошо в това отношение и единствените, които губят от тази работа, са нашите деца, в крайна сметка то си е за тях. Смятам, че дисциплината е хубаво нещо. Ако се научат на дисциплина, после в живота ще им бъде по-лесно, защото тогава няма да има кой да ги толерира, родителите са до време. Затова трябва да сме по-строги и такива прояви трябва да се изкореняват навреме, още когато са съвсем малки. Децата не бива да се глезят, не им е от полза, защото после се оказват неподготвени за живота, който е доста суров. Поне това е моето мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 819
 Laughing  не съм се смяла така скоро

колко са големи тия седемгодишне деца беееее
като им отпера по един шамар и ще се лепнат на стената

тая жИна да не е била анорексичка 35 кила с мокри дрехи  Mr. Green

п.п. друг е въпроса
кой е изтипосал това заглавие
кой е не е възпитал уважение към училището като институция
друг е въпроса кой е загубил тренинг и си е забравил педагогиките в къщи

# 5
  • Мнения: 1 835
като им отпера по един шамар и ще се лепнат на стената

тая жИна да не е била анорексичка 35 кила с мокри дрехи Mr. Green
Миличка, децата днес имат права. Ако учителката направи нещо такова, най-малко ще остане без работа. Така че единственото, което й остава, е да си изяде боя, за да си запази хляба. Тук е момента да попитаме къде са родителите? Къде е домашното възпитание? Защо очакваме учителите да свършат нашата работа. За 200-250 лева заплата ли да си късат нервите и да си заработва неприятности? (Не съм учителка)

# 6
  • Мнения: 3 777
Мисля че параноята в клубовете става все по голяма.
Направо се плаша от толкова много накуп.

Не знам това диагноза ли е или постоянно състояние на духа на някои хора. Но вече сериозно се притеснявам.

# 7
  • Мнения: 698
Какво параноично има в тази тема само не разбрах...  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 2 369
В момента учителите нямат никакви права, ама абсолютно никакви - това е истината.
Може да ти се качват на главата , да ти провалят часовете как ли не, но нямаш право да гониш никого, защото ако нещо му се случи по това време, то учителят ще е виновен. И учители и директори са длъжни да търпят всичко, първо, че ръцете им са вързани, второ поради недостиг на ученици.
Ще ви дам пример:
Имаше едни 3-ма хубостници, които 3 години тровиха живота на всички, даже и съучениците им по своя идея бяха пуснали подписка, че не желаят да учат с тях.
На учителския съвет:
Директорът: Можем да ги пратим в друго училище, но това значи, че падаме под минимума и ще станем 1 паралелка по-малко, това значи 3-ма колеги да останат без работа.
И естествено, че всеки си пази хляба. По същия начин е и с тези, които трябва да повтарят класа - ами не повтарят, щото тогава ...същото каквото и горе. Примери има много.
И децата усещат, че каквото и да правят все ще им се размине или че ще минат по-горен клас и стават нагли.
Абе пълна анархия, затова и запада образованието.  

Пък да не говорим и какви нагли родители има - детето им от виновно по-виновно няма накъде, ама оня супер нагъл, не, та не , всички други са виновни, само не и детето му, нищо че със спей беше ослепило своя съученичка!

От друга страна пък учители изнудват родители за частни уроци и оценки.

# 9
  • Мнения: 7 474
В днешно време се случват всякакви неща. Лошо възпитание и образование, феномена "мутри" и богати татковци, които се мислят за всемогъщи. А я си представи тези деца какво поколение ще създадат и накъде отива нацията? Бъркат демокрацията със свободия май! ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 819
като им отпера по един шамар и ще се лепнат на стената
тая жИна да не е била анорексичка 35 кила с мокри дрехи Mr. Green
Миличка, децата днес имат права. Ако учителката направи нещо такова, най-малко ще остане без работа. Така че единственото, което й остава, е да си изяде боя, за да си запази хляба. Тук е момента да попитаме къде са родителите? Къде е домашното възпитание? Защо очакваме учителите да свършат нашата работа. За 200-250 лева заплата ли да си късат нервите и да си заработва неприятности? (Не съм учителка)

друго имах предвид  Laughing  за скъсването от бой ми е мислата - просто продължавам да се хиля на тъповатото заглавие на вестника /ама тва му е работата - сензацияяяяяя /- само на мен ли ми е толкова смешно как две хлапета на по 7 "пребиват" жена в зряла възраст  Laughing - якинко са го написали

сега сериозно:  Thinking далеч съм от мисълта, че това са начините  Crossing Arms да се оправят нещата

/и за протокола - не съм миличка, ама съм учителка Crazy/
ай, Маги ДС, спорен ден  Peace

# 11
  • Мнения: 3 405
Ето ви подобен случай ( без пребиване Laughing )
Свеки е детска учителка. Прави забележка на едно момченце и то реагира като й удря шамар. Когато казва на баща му за случката, той най- невъзмутимо казва: Че той и на нас така ни удря шамари, какво толкова?

Щом има семейства, в които шамарите са нещо нормално, ще има и деца, които ще ги раздават наляво и надясно.
Въпрос на възпитание...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Моето мнение е че децата ни растат в болно време, отвсякъде заобиколени от насилие. Във филмите/дори детските/, на улицата , дори в училище.Много е трудно, знам, защото имам 9 год.син.В класа му всички момчета гледат кеч и си прилагат хватки.Има едно по-якичко момче, което непрекъснато го тормози/той моя малко кльоща си пада/. Та кажете ми как да реагирам на думите на сина си :"Мамо, днес С. ме удари и аз не му отвърнах защото ме е страх, че г-жата ще ми се кара." Казах му да се оплаче на г-жата, защото тя изрично каза на род. среща, ако има проблем да и се казва, а той ми отговори:" Не, няма да и казвам, ама утре като ме удари и аз ще го ударя ,дори да ми се карат.Не искам да си мисли, че ме е страх от него." Та изводите ги оставям на вас.Понякога се плаша какво ни чака, когато децата ни пораснат още малко.Жалкото е ,че наистина има разглеззени деца, на които им е позволено всичко .

# 13
  • Мнения: 1 616
В статията има един положителен момент - дава се ясна представа в какви условия работят българските учители. Описаната случка звучи съвсем достоверно, колкото и невероятно да ви се струва, такива неща се случват в училищата! И не ми говорете за педагогическата подготовка на учителката - и 1000 педагогики да прочетеш, си безсилен срещу деца, към чието възпитание родителите са се отнесли лековато!

# 14
  • Мнения: 2 700
Накъде за бога вървим?
Аз ли преигравам, или нещо верно не е наред?

Ами не е наред. Шаблонно, или не, но аз съм убедена, че липсата у родителите на уважение към институциите (семейство, училище, църква и държава) е в основата на простащината, която ни залива отвсякъде и респективно на агресията сред децата/учениците. Когато родителите се държат невъзпитано, арогантно и агресивно, не можем да очакваме, че децата ще действуват по-различно. Крушата не пада по-далече от дървото. А как ли нещата биха могли да се променят, след като никой не се страхува от нищо ?

Наскоро в друга тема се коментираше, че отношението на децата към бабите и дядовците се обуславя от поведението на самите възрастни. Днешните “родители” се отнасят към институциите съобразно техния авторитет, ерго презрително. Аз лично съм песимист по отношение на бъдещето. Поведението на индивида може да се промени едва когато всичко в нашата нещастна държавица се промени.

# 15
  • Мнения: 1 835
До Dragon's Bride

Наистина ли си учителка? Извинявай, не исках да те засегна лично, ситуацията е много тъжна и много красноречива. А за вестникарските заглавия - е, направо може да се отвори нова тема или да се събират бисери само от вестникарски заглавия.

# 16
  • Мнения: 4 428
Майка ми работи в у-ще, като мед сестра и такива случки са ежедневие, за жалост. И то при положение, че работи уж в "квалитетно" у-ще и там учат децата на еди кой си.
Аз много се притеснявам от това как ще си възпитам дедето, за да не стане такова чудо. Дано да се справим с таткото.

# 17
  • Мнения: 5 468
До голяма степен родителите имат вина за поведението на своите отрочета. Когато ние бяхме деца, ако на родителска среща учителката се оплаче от мен, майка си умираше от срам и ми се караше, че съм я изложила и се почувствала толкова неудобно. Имахме страхотен респект към учителя
Мдам... точно така си беше.
Време е да се позатегне дисциплината в училищата. Хайде, стига им толкова демокрация Praynig. "Демокрацията" изплю 3-4 випуска народ от училищата. Те не се вписват в обществото, защото са неграмотни, наркомани, безотговорни и престъпници. Ако тръгнат да правят статистика, какви ученици са завършили последните години, ще се хванат за главите. Сигурно само 15% са успели да се реализират и да поемат някаква добра посока в живота си. Все по-малко стават кандидат-студентите и все по-лесно може да се влезе да се учи за висше образование. Защото хиляди млади хора, ги късат, заради правописа. Уфффф..., колко още мога да дудна...
Какво чакат още онези дебелите, а не въведат униформа в училищата? Не стегнат дисциплината, не покажат на децата, че училището е строга институция, която не завършват всички? Когато аз бях ученичка и исках да си извиня отсъствията, ходих на доктор и се правих на болна... , а сега идват ухилени пред кабинета на докторката и викат - Трябва ми бележка за еди кога си... ooooh!... и тя дава... Ако не даде - ще бъде сменена.
Не са научени на уважение. Знаят, че всичко им е разрешено. Имали права, демокрация, криворазбрана работа. Отвратителна анархия цари. Ще ни бият и ще и правят, каквото си искат, защото така сме си ги възпитали. Днес ударили учителката, а утре таткото, който така пламенно ги защитава... Ами такъв е живота - демокрация, оха! Простотията ни заля със страшна сила и стана мит твърдението, че българите били умни и работливи. Глупости на търкалета. Затъпява ни нацията ден след ден все повече и повече.
Хайде да спра, че няма кой да ме чете Blush

# 18
  • Мнения: 2 755
Прекалено много права дадоха на децата. Те вече нямат респект от никого, нито от родители, нито от учители, нито от обществото, на което "не му пука", нито от полицията. В една темичка четох днес, как някои от майките се възмущават, че е приет Закон, който позволява на полицайте да бият деца. Ауууу, какво възмущение падна. Как ще бият горките дечица? А колко деца "плачат" за бой, особено от онези гамени в юношеска възраст. Ама преди това, трябва да се почне от родителите им. newsm66

# 19
  • Мнения: 457
Абсолютно съм съгласна с Ню. Това отношение на децата към институциите е абсолютна проява на Простотията, която залива държавата ни в последните години! Това не е неуважение това си е чисто и просто комплексарщина и простотия от страна на родителите, които така си възпитават децата. Дори и шамарите да са нормални в дадено семейство не е нормално да се реагира така към другите заради забележка пък дори и казана на висок глас.  Това са деца вече с изкривена психика!

# 20
  • Мнения: 5 577
Прекалено много права дадоха на децата. Те вече нямат респект от никого, нито от родители, нито от учители, нито от обществото, на което "не му пука", нито от полицията. В една темичка четох днес, как някои от майките се възмущават, че е приет Закон, който позволява на полицайте да бият деца. Ауууу, какво възмущение падна. Как ще бият горките дечица? А колко деца "плачат" за бой, особено от онези гамени в юношеска възраст. Ама преди това, трябва да се почне от родителите им. newsm66

Абсолютно подкрепям - бой, бой и пак бой на който заслужава.
Ако утре моето дете обиди възрастен, или недаи си Боже посегне - нямам нищо против да си получи заслуженото. На интересни ще се правят, педя келеши ...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 819
До Dragon's Bride :Наистина ли си учителка? Извинявай, не исках да те засегна лично, ситуацията е много тъжна и много красноречива. А за вестникарските заглавия - е, направо може да се отвори нова тема или да се събират бисери само от вестникарски заглавия.
право редиш куме, не си, много малко съм го практикувала

аз виждам нещата на кратко по следния начин: семейството и обществената система /ясла, градина, училище/ трябва да вървят ръка за ръка, за да могат успешно да формират възпитанието на децата ни. И не само ръка за ръка, ами и в една посока. Когато има разминаване - нещата не вървят. Изкривяване има в ценностната система според мен и там идва цялата работа.
ух- набързо толкова

# 22
  • Мнения: 1 835
В про-гимназията (от 4 до 7 клас) имах един учител по биология и химия, който беше много строг, понякога ни дърпаше ухото, в неговите часове имаше желязно дисциплина. Но - всички, абсолютно всички, дори и двойкарите, знаеха целия материал по биология и химия перфектно. После в гимназията биологията и химията ни бяха най-лесните предмети, като и досега имам много трайни знания. И за този учител си спомням с много добри чувства.  А такива да ми ги разправят, че учителите са некадърни (не че няма и некадърни), защото не успяват да заинтригуват учениците, това са глупости, защото да се учи, изисква да се положи труд, търпение, , старание, не е като да седиш пред компютъра. А като защитаваме магариите на собствените си деца, те остават с впечатлението, че всичко е позволено и че правилно е това, което те си решат. Няма никакви критерии за добро и лошо, никакви ценности. С риск да се повторя - губещите са децата ни.

# 23
  • Мнения: 429
Време е да се позатегне дисциплината в училищата. Хайде, стига им толкова демокрация Praynig. "Демокрацията" изплю 3-4 випуска народ от училищата. Те не се вписват в обществото, защото са неграмотни, наркомани, безотговорни и престъпници. Ако тръгнат да правят статистика, какви ученици са завършили последните години, ще се хванат за главите. Сигурно само 15% са успели да се реализират и да поемат някаква добра посока в живота си. Все по-малко стават кандидат-студентите и все по-лесно може да се влезе да се учи за висше образование. Защото хиляди млади хора, ги късат, заради правописа. Уфффф..., колко още мога да дудна...

Aз искам да допълня, че немогат да си попълнат правилно докуметите за записване, а оценките от изпитите са (слаб 4), но вече са студенти и си мислят, че като са приети и са получи една, две 4-чици са върха на айзберга. А да неговорим, че в много специалности се приемат с бал е 15 и после дипломираният студент става я учител, я нещо друго и хоп .....
Да му милсят потърпевшите.

# 24
  • Мнения: 3 423
скоро имаше една тема в подкрепа на стачката на учителите, в която прочетох толкова негативни мнения за учителите ,че не се и учудвам ,че децата не ги уважават.предполагам ,че тези за които учителите са неудачници които незаслужават човешка заплата така и възпитават децата си.по същата причина предполагам и учителя няма нужното самочуствие да защити достойнството си.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не ставаше дума толкова за заглавието. То е ясно, че две седемгодишни няма да докарат на госпожата трайни физически увреждания. Но самият факт, че случката е стигнала до публикуване показва, че не е било невинен случаен ритник, поразил не по предназначение друг потърпевш.

Ставаше дума за позицията на родителите. Моята дъщеря, ако се отнесе непочтително към възрастен /все едно кой - мен, баба, леля, дядо, да не говорим пък за учител/, аз ще потъна в земята. Не ме интересува каква е причината, случайно, нарочно, провокирано или какво е. Няма начин да я оправдая, камоли да тръгна да въздавам справедливост /визирам случая с таткото, когото споменах в първия постинг/. Не е приемливо такова поведение за мен. Това е, което ме втрещи. Този родител днес е заплашвал госпожата, утре може да го отнесе моето дете, или бабата на моето дете, или аз...

Не знам. Не го разбирам това. И не виждам нищо параноично в темата. Как може родител да нарече учителката на седемгодишният си син "ти ма тъпа простачко" пред детето? Каквото, който иска да ми говори, това нямаше как да стане преди 10-15 години. Не е нормално. В какви хора сме се превърнали? Какви деца възпитаваме? Ама няма начин детето ми "случайно" да оскубе или удари баба си или госпожата си! За какво изобщо става дума?

# 26
  • Мнения: 1 835
Напълно съм съгласна с твоята позиция. Аз също съм строга с моите деца и не допускам подобно поведение от тяхна страна. Но като гледам накъде вървят всички, направо ме дострашава.  Няма никаква толерантност и търпимост. Избуява някаква агресия, която се предава и на децата ни.

# 27
  • Мнения: 1 616
скоро имаше една тема в подкрепа на стачката на учителите, в която прочетох толкова негативни мнения за учителите ,че не се и учудвам ,че децата не ги уважават.предполагам ,че тези за които учителите са неудачници които незаслужават човешка заплата така и възпитават децата си.по същата причина предполагам и учителя няма нужното самочуствие да защити достойнството си.


Прасенце, взе ми думите от устата! Ако се разровиш с търсачката, ще откриеш още теми в същия дух! И май няма нищо чудно в това, че децата имат такова презрително-подигравателно отношение към училището.

# 28
  • Мнения: 46 403
Аз пък съм от Монтана, съвсем близо до Бойчиновци, където е Поправителния дом и да ви кажа, еднакво пълен си е бил и едно време и сега, само дето тогава като стане нещо си го знаеха само вътрешни хора, а сега стига до печатните издания и Интернет. Жестоткостта на децата не е нещо ново, за съжаление ...

# 29
  • Мнения: 4 668
Имам близка приятелка  учителка и от нея съм чувала такива случки за поведението на  деца , че мен ме хваща срам . Тя е интелигентен и приятен човек , но казва че се държи по - строго от колкото би искала , за да може да има ред и дисциплина . В резултат в нейните часове се учи и се мълчи , защото е 
" ГАДНА " , а някой от колежките и излизат разплакани . Не мога да съдя родителите ли са виновни или децата са много по - отракани от необходимото , но мисля че все пак топката е в  smile3527 родителите !!! 

# 30
  • Мнения: 1 858
Нямах търпение да изчета цялата тема защото много се подразних от някои мнения...
Аз като малка веднъж ударих баба ми с едно дърво за печката по главата  Shockedзащото ми беше интересно какво ще стане Crazy. Имам учители, които страшно много уважавам и обичам newsm10 но имам и такива , които не заслужават даже и здрасти да им кажеш newsm11, защото не струват нито като учители , нито като хора #2gunfire. Та така уважението трябва да се заслужи Naughty. По темата това не е нищо ново но както е казала писана сега се гърми по медиите а някога нищо не се казваше.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 654
"Стандарт"/както и повечето други вестници/ преиграват с гръмки заглавия. Имам приятел в "Дневник" и от него знам , че в този в-к/Стандарт/ не всичко което се пише е истина. Едва ли двете 7-годишни момиченца са "млатили" учителката. Много деца растат агресивни поради липсата на достатъчно внимание и дори обич от страна на родителите си, но имам 7-годишна дъщеря и виждам нея и момиченцата в класа и училището на въпросната възраст.

# 32
  • Мнения: 1 107
Аз пък съм от Монтана, съвсем близо до Бойчиновци, където е Поправителния дом и да ви кажа, еднакво пълен си е бил и едно време и сега, само дето тогава като стане нещо си го знаеха само вътрешни хора, а сега стига до печатните издания и Интернет. Жестоткостта на децата не е нещо ново, за съжаление ...

 newsm10

И стига вече с това "простотията напоследък"!
Простотията винаги е била в огромни количества сред нас, но по време на комунизма просто не се проявяваше поради страха у хората, породен от "методите" на тоталитарния режим  Crossing Arms
Ред, дисциплина и строгост не са достатъчни, у децата трябва да се изграждат ценности, но тъй като, както вече казахме, простотията е повсеместна и не от вчера...

# 33
  • Мнения: 2 381
.... имах един учител по биология и химия, който беше много строг, понякога ни дърпаше ухото, в неговите часове имаше желязно дисциплина.

Това ще е офф от темата (извадено е от контекста на мнението, признавам), но тази саморазправа ми е много неприятна.

Аман от подобни възпитателни методи и въздишки по миналото. Еле пък за униформите, които ни правеха едни и същи и недай си Боже по бялата ми риза да има бяла бродерия (и за това са ме гонели от училище)  Stop

Децата подръжават на родителите си. Колкото по- нездраво е семейството толкова по- големи бели правят. Не са ужасни и гаменчета децата, а родителите. Погледнете във форума Дом и  Семейство и вижте, кой на кой изневерил, после темата за отношенията ви с половинките и си помислете не стават ли децата свидетели на всички наши негативни емоции...

Последна редакция: сб, 28 яну 2006, 06:56 от Niki1

# 34
  • Мнения: 1 616
Нямах търпение да изчета цялата тема защото много се подразних от някои мнения...
Аз като малка веднъж ударих баба ми с едно дърво за печката по главата  Shockedзащото ми беше интересно какво ще стане Crazy. Имам учители, които страшно много уважавам и обичам newsm10 но имам и такива , които не заслужават даже и здрасти да им кажеш newsm11, защото не струват нито като учители , нито като хора #2gunfire. Та така уважението трябва да се заслужи Naughty. По темата това не е нищо ново но както е казала писана сега се гърми по медиите а някога нищо не се казваше.

 Shocked Shocked Shocked И какво очакваш от нас - да ти изръкопляскаме, че си ударила баба си ли? А отношението ти към учителите изобщо няма да коментирам (ей тая емотиконка  #2gunfire е достатъчно красноречива). За уважението имаш известно право - учителят трябва и може да заслужи уважение, стига децата да знаят що е то уважение към по-възрастните хора. А на това първо трябва да ги научат родителите, пък после който трябва, ще си го заслужи!
 Може новината да не е нещо ново, но това не означава, че е в реда на нещата и трябва да приемем това за съвсем нормално. И силно се съмнявам, че подобни инциденти някога са били така често срещани, както сега....

# 35
  • София
  • Мнения: 1 654
Niki1 преживяла си нещо ужасно. Как е възможно такива хора да бъдат допускани в училище?! Та дори и по онова време! Дано съдбата е била "благосклонна" към този изверг -учителката ти Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 1 616
Историята, разказана от Niki1 и мен порази!  Shocked Категорично съм против физическото и психическото малтретиране на децата - училището има за цел да даде знания, а не да смачква и унижава учениците. По същата причина съм и против униформите! За щастие днес подобно нещо не може да се случи - на учителя е категорично забранено да се разправя физически с учениците си! Но пък на учениците явно им е позволено да правят същото с учителите си - щом някои дори го намират за нормално... newsm78 newsm78 newsm78

# 37
  • Мнения: 2 309
Проблема не е единствено и само в родителите.Цялата система е такава.Не вярвам,че има родители,които си изпращат децата с думите -Айде,маминото,ако те ядоса някой учителка или друг,пребивай го.В междучасието  запали една цигара с кафето..........
              А тези родители-бащи,по-точно мутри не ги коментирам.Те са уникални тъпанари!!!
              ПС Сещам се за една реклама  (на кое забравих,извинете...) дават едно момче в блестяща от чистота стая,с подреден гардероб като аптека,лъснати обувки-безупречно дете!!!Родителите-хеви метъли,мърльовци,пълни безхъберници.
                                  В следващият епизод-едно мърляво момче тънещо в пълна мизерия ,неизкъпано,никаква култура,абе ужас.Родителите-образцови.
                                и се питат-"Къде сбъркахме..."
   ПРОБЛЕМА НЕ Е САМО В РОДИТЕЛИТЕ!!!
                          

# 38
  • София
  • Мнения: 1 336
Niki1 преживяла си нещо ужасно. Как е възможно такива хора да бъдат допускани в училище?! Та дори и по онова време! Дано съдбата е била "благосклонна" към този изверг -учителката ти Twisted Evil
Хм, хубаво е, че го намирате за ужасно. За жалост, в основното училище аз го приемах за нормално. Шокчета, шамари, унижения...публично порицание за това, че нямам черни обувки и какво ли не. Не системата ни мачкаше тогава, а елементарните разбирания на тези, които я прилагаха.
Добрите учители ги обичахме. Никога не ми е идвало на ум да проявя агресия, даже срещу тези които са ме били и унижавали. Така ме бяха учили у дома.
Не знам защо тези момиченца са реагирали така. Ние всички искаме да възпитаме децата си така, че да оцелеят. Средата е такава, може би някои родители не успяват да научат децата си какви са границите на агресията. Много е трудно, това е може би нещо като да обясняваш на детето си, че не се пресича на червен светофар, а по същото време през улицата да преминават няколко възрастни. Да му кажеш, че не е хубаво да се бие, а да го отупват и преджобват в междучасието. Правилата не са абсолютни за самите нас, а как малки деца ще могат да направят разликата?

# 39
  • Мнения: 1 858

Ами в крайна сметка и аз като малка оскубах много лошо баба си и я забърсах, защото се намеси в дърпане между мен и браточедка ми

Ta от поста на Вергилия бях провокирана да разкажа аз сащо фраснах баба си (не е гордея с това).
Нимфетка не не съм очаквала някой да ми изръкопляска.Вземи прочети предния ми пост по-внимателно и ще разбереш , че емотиконата бе насочена към учителите , които не си вършат работата, не са свестни хора и не са заслужили уважението на никой ученик не само моето. Моля те преди да постваш с включен цитат чети внимателно какво е писано и по какъв случай!

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 20:14 от svetlionkata

# 40
  • Мнения: 5 468
но имам и такива , които не заслужават даже и здрасти да им кажеш newsm11, защото не струват нито като учители , нито като хора #2gunfire.
Със сигурност, но 7 годишни деца, не могат да преценят, кой човек колко струва и особено като им е учител, трябва да го уважават, заради това. Ако на 7 г. нямат респект и уважение към учителя си...ехе... докъде ще я докарат като станат по-големи?

# 41
  • Мнения: 5 468
Бях в трети клас, когато дойде нова учителка....................
Това е отвратително Sick. Това без никакви последствия ли остана? Ти си си изтърпяла наказанието, че си закъсняла, въпреки че е било доста пресилено, но все пак... Откъде на къде тази кокошка ще те бие така!? Дано съдбата да я е наказала за този дивашки набег върху дете.

# 42
  • Мнения: 3 740
За съжаление трябва да споделя, че и четирите ми деца попадаха в класове, в които имаше по едно дете "за чудо и приказ" - да говори в час, да се репчи на учителите, да се прави на герой по най-тъпанарски начин. И във всички случаи родителите им обясняваха, че децата им са творчески личности със свободна воля, която не бива да бъде пречупвана, за да не се нарушават правата им. Добре, но къде отиват правата на моите деца, които са изпратени на училище, за да научат нещо, а не по цели часове да гледат простотиите на някой самозабравил се съученик? В един от случаите дори преместих синовете си в друго училище, защото ми стана ясно, че в това няма да се справят с хулиганчето в класа му, а видях, че това фалшиво геройство започва да му харесва и той се опитва да го копира, защото да правиш бели безнаказано е много съблазнително за едно момче. В две от училищата, в които са учули децата ми, изключиха техни съученици за арогантно поведение - 133-то /руското/ и 31 /Бастилията/ - явно тоталитарната им слава не е случайна. И макар че имам доста забележки по-специално към 31-во, смятам, че само здравата ръка може да реши проблема с ужасното поведение на някои деца. Всички деца се чувстват по-добре, когато са им поставени ясни рамки и им се дава свобода в тези рамки. Да ги изправиш срещу света без защитата на правилата, ги обърква, А объркването ги прави агресивни. 

# 43
  • Мнения: 1 232
Малко като успокоение ми идва твоя постинг защото до днес все  смятах и все още всъщност не съм убедена,че възпитавам дъщеря си в ценности които никой не зачита:да е добра ,да се държи възпитано в къщи,на улицата, в градината ,да уважава мама и тати и възрастните,да не посяга никога да удря,а ако я ударят да се оттегли с укорителни думи.И къв е резултата знаеш ревях преди месец,че лошо дете я е бутнало,сцепи и главата и сега лекуваме раната от 3-те шева #2gunfire #2gunfireОт раната последици слава богу за сега няма надявам се,че и белези няма да има,но ме съсипа бездушиетона родители,учители.Разбираш ли случката била нещо нормално,все пак били деца,нито един родител не се обади да каже да имаме оплакване от еди кой си въпреки,че проблем има,учителката горката вдига рамене и тя е безсилна,е затова се стига и до такива своеволия и в училище,аз правилно"умозаключех4,че ако сега е нормално да се блъскат и нараняват то в първи клас и оръжие могат да вадят

# 44
  • plovdiv
  • Мнения: 122
Ами, нека и аз да кажа...
Дъщеря ми ходи в една доста добра градина, където много трудно влезе. Там първо се пита "родителите какво работят" и това е решаващо. Децата се водят с коли  от "джип нагоре" и въобще повечето родители са с големи претенций. До тук няма нищо лошо. Госпожицата им по английски случайно е моя приятелка. Тя проявила самоинициатива и решила да поощрявя децата с малки "наградки" от рода на лепенки , печатчета, които им залепва на ръчичките. Повечето деца си тръгвали горди и доволни, че знанията им са били забелязани, но имало и то не малко такива , които реагирали: "какво ни баламосваш с някакви си лепенки, щом не е кола с дистанционно не ни занимавай"   ?!?!
  Какво да кажа повече? ЗА какви ценности да говорим!! Close
Яд ме е, че дъщеря ми трябва да расте в такова общество. По скоро ме е яд, че сме безсилни да го променим...

# 45
  • Мнения: 888
Като чета и се сещам за една моя учителка по математика,която за щяло и нещяло ни удряше жестоко по главите с ръбовете на чертожните триъгълници...  Shocked Мноооо гадно беше...представяте ли си...
нещо си се отнесъл,или си говориш нещо с някой и баммм изневиделица ти се забива един ръб в главата  Crazy ,ама така ти го забива,че можеш да усетиш вдлъбнатинка и главата ти изтръпва...
  Най-интересното беше,че един ден ни призова ,ако имаме подходящи пръчки в къщи да и занесем,щото не и били удобни триъгълниците вече...
  Познайте кой и занесе "въпросната" пръчка   Sick
  Познайте кой изяде първия бой с нея   Sick
  Познайте кой тръгва скоро в първи клас  в същото училище-дъщеря ми  Sick
  Все по-често се чудя  дали там все още е тази моя "любима" учителка и дали все още си пази пръчката,която и дадох..  #Crazy

# 46
  • Мнения: 59
===================================================
Категорично съм против физическото и психическото малтретиране на децата - училището има за цел да даде знания, а не да смачква и унижава учениците.
===================================================
 newsm10
но за униформите нищо не мога да кажа.аз съм за.хубаво е както има работно облекло,така да има и за училище.

# 47
  • Мнения: 59
Laughing  не съм се смяла така скоро

колко са големи тия седемгодишне деца беееее
като им отпера по един шамар и ще се лепнат на стената

тая жИна да не е била анорексичка 35 кила с мокри дрехи  Mr. Green

п.п. друг е въпроса
кой е изтипосал това заглавие
кой е не е възпитал уважение към училището като институция
друг е въпроса кой е загубил тренинг и си е забравил педагогиките в къщи

=================================================
И каква е тази учителка дето ще оставя децата без закуски?(ако въобще е така) newsm78.Да им измисли друго наказание ако трябва.Мисля че това със закуските имат право да го прилагат САМО РОДИТЕЛИТЕ и то по друг повод а не бой

Общи условия

Активация на акаунт