Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

София

Кажете какво сте пили ако сте имали разстройство по време на бременност - препору4аха ми СМЕКТА и куп бабини лекарства??? Нищо не ям и се 4удя дали няма по - сериозен проблем отколкото аз си мисля - може би само съм настинала. Нали едно разстройство не зна4и 4ак толкова мнгого??? Rolling Eyes
« Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 11:23 от Аурелия »
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Не пробвай с лекарства, по-доре нещо от бабините рецепти.
Внимавай да не се обезводниш.
Навсякъде пише, че по време на бременност се появава запек, а аз ходех по няколко пъти /преди това ми беше много трудно  - по веднъж на десетина дни/.
Ако ядеш много плодове ги намали малко или виж кой ти влияе и го спри.
Консултирай се с гинеколога задължително.
Цитирай

София

Аз откакто съм забременяла съм - супер редовна в тоалетната  Embarassed - когато имам диария ям лимон, или ако нямам лимонов сок (от готовите), разреден с малко вода, също така компот от дренки, препоръчаха ми Ентерол - едни прахчета, ама така и не стигнах до тях -  гледай да се оправиш бързо, щото аз от таз супер редовност се сдобих с един хемороид и преди 10 дни ми беше крив света  Sad
Цитирай

New York, USA

Ами като се замисля докато бях бременна не съм имала разстойство, но наистина Смекта помага по принцип. Също може да пиеш пектин на прах, разтворен в малко вода-продават го в хранителните магазини. Той е от ябълка или дюля и е безобиден, запича и е много полезен.Но все пак звънни на гинеколога, който те наблюдава.
Цитирай

София

Мися 4е може би съм настинала - в събота ни беше сватбата и се разкарвах по роклята по дъжда - може тогава да е станало??/ Rolling Eyes надявам да не е повод за притеснение. Ще опитам с лимона...
Цитирай
Домашни методи...
Ядеш сухари, обикновени бисквити, обезсолено сирене, сварени моркови, сварени картофи, пиеш оризова вода или черен чай... За два дена отминава. И задължително само преварена вода...
Цитирай

Бургас

Ако е само разстройството добре, но не подценявай ситуацията. Това лято беше бум на стомашни вируси. Без температура само стомашни проблеми - диария или повръщане, а може и двете. Аз лично искарах два пъти един и същи вирус и благодарение на бабините рецепти стигнах до антибиотик. Първия път се изкъпах и излязох и мокра коса - което не е проблем посред лято АМА  Crying or Very sad , а втория не съобразих да си взема горница, а седнахме на заведение до морето. Ако някой ми каже, че в такава ситуация мога да се разболея ще умра от смях, обаче аз успях.
Цитирай

Цитат на: TopCat
Домашни методи...
Ядеш сухари, обезсолено сирене, сварени моркови, сварени картофи, пиеш оризова вода... За два дена отминава. И задължително само преварена вода...

Към бабините методи да добавя още един, който на мен ми помага винаги, колкото и "простичък" да изглежда:

Гълташ 3 зрънца черен пипер. На следващия ден отново. При мен разстройството изчезва след тази хитринка.  Smile  Не знам на какъв принцип действа, но го бях прочела преди време, реших да пробвам - и при мен действа.  Smile
Цитирай

Sofia

Degan, който се дава на бременни против повръщане също е и против разтройство. Питай гинеколога си все пак. И гледаи да не се обезводниш.
Цитирай

София

Съвсем в началото на бременността (дори още не подозирах за нея) имах разстройство което продължи 1 седмица. Дори взех да се чудя какво става. После си дадох сметка че бременността ми е повлияла. Не съм предприемала мерки, нещата се оправиха сами.
За прахчетата Ентерол и Смекта знам че не се усвояват от организма, така че мисля че няма да навредят докато си бременна, но мисля че в краен случай можеш да прибегнеш към тях. Яж сухарчета, бисквитки..,избягвай кисело мляко и масло. Компот от дренки също помага ако намериш, чай от шипка...
Цитирай

Има един бабешки, то изключително ефикасен лек за разстройство - компот или отвара от дренки. При мен действа безотказно, стига да има откъде да го намеря. Внимавай да не се обезводниш и ако не си се консултирала с лекар, направи го, защото по време на бременност трябва да се внимава със всякакви неразположения, пък били те и безобидни.
Цитирай

Варна

За мамите,които не знаят смекта се дава и на бебета,така,че няма проблем да се пие и при бременността.
Цитирай

аз когато сьм в това положение,ям един ден само пе4ени филийки и бяло сирене,много помага... Very Happy
Цитирай

в края на града

Към другите съвети - печен банан, много запича, а и е вкусен! Синчето през лятото като си откара 15 дена с диария си се отяде на печени банани  Wink . Но ако не ти се занимава да печеш и обикновени банани стават, както и стандартните ориз, моркови, дренки, шипки и техните производни (компоти, отвари и сладка). Всъщност избягвай сокове или много сладки течностти, че сладкото разхлабвало. Стискам палци да ти мине бързо!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора