«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

–омантични сериали
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
555-569 от 734 отговора

ћнени€: 8
Ќе е работа да си в харем ако питате мен..Ќ€маш никаква работа и чакаш да те забележи —ултана..јма и то Ѕожа работа!
÷итирай

до най слънчеви€ бр€г

ћнени€: 1
Ћили , май си права , много смела постъпка на ‘еруузе , ама   нали казват от тихите води да  те  е страх .»ли е решила ,че е новата фаворитка ,или е много честен и откровен човек
“€ отдавна искаше да си признае

Ќаправо си плаче за анкета ----как ще постъпи ’юрем   сега ?  Laughing

—поред мен с по висок ранг е принцеса ћихримах , ’атидже си има собственно семейство ,като иде€ т€ можеше  да  е омъжена и н€къде из провинци€та например
÷итирай

ћнени€: 338
«дравейте , от известно време след€ темата с интерес .. да се включа и аз с мнение  Smile :
» аз мисл€ ,че по висшесто€ща тр€бва да е ћихримах /от хатидже/  .. веро€тно това ще е целта и на ’юрем да ожени –устем за ћихримах ,за да измести »брахим /доколкото е възможно/.
ћо€ любимка  е и си остава ’юрем , какво ли не правиха с не€ ,как ли не постъпваха ,но т€ все усп€ваше да се изправи .Ќе€ никой не € е пазил ,никой не € е крил /както ‘ируузе и н€кои други/ и даже —юлейман колко пъти € заточва за неща къде по-малки от грешките на ћахидевран /ко€то все минаваше между капките,веднъж не €заточиха .. Mad / , мисл€ че справедливо ще е накра€ ’юрем да е победила всички .» —юлейман да не поглежда друга жена повече след ‘ируузе ,защото не мисл€ че сърцето на ’юрем ще понесе още лъжи за любов .ј ако му се превърне във враг ще му омалее импери€та  Laughing ≈х така искам да има хубав край този сериал , напоследък всички сериали дето са интересни ,накра€ се разсипвам да плача.. Sad .
≈два ще дочакм превода ,а за следващата сери€ да не говорим.
п.п. Ѕлагор€ на всички , които превеждат ,които дават информаци€ и ни помагат да следим серирите. акто и на тези ,които дават исторически факти ,защото в уикепеди€ и пр. намерих толкова различни неща ,че така се обърках по,едно време..добре че тук мога да разбера кое в крайна сметка е в€рното.
÷итирай

Ruse, Bulgaria

ћнени€: 5

ћисл€ ,че ‘ирузе умишлено играе с открити карти - т€ вече е сигурна ,че е спечелила сърцето на султана и се см€та за фаворитка, ко€то е защитена от сами€ султан Mr. Green  
јма и ’юррем си е жив д€вол- как й хрумна този халвет 35

о€ от двете е с по-висок ранг - ћихримах или ’атидже Thinking
—поред мен би тр€бвало да е ћихримах- т€ е все пак е принцеса- дъщер€ на султана, а ’атидже е само сестра Mr. Green

Ќапълно съм съглсна - ‘ирузе в момента държи козовете ... ’юррем е в ъгъла и точно в този момент н€ма какво да направи.
ƒруг въпрос че ще измисли за бъдеще ... или ще й помогне съдбата (см€тай сценаристите)

Ќ€ма разлика в ранга на двете. “е и двете са родени принцеси. –азликата може да дойде единствено от сърцето на султана - ко€ повече обича, ко€ му е по-мила .... ’атидже като по-възрастна следва да бъде зачитана от ћихримах,  но при €вен сблъсък  нито една от двете н€ма предимство като статут.

’ванах кра€ и за пореден път съм впечатлена от ‘ирузе  Peace
“€ е всичко, което бих искала ’юррем да бъде, но не е... засега. јз съм оптимистка  Flutter

» на мен ‘ирузе много ми харесва!!!! ћного хубав образ са изградили ... вкюличетелно добър играч в итригите
÷итирай

ћнени€: 139
¬ид€х само кра€ на сери€та. «ащо ’юррем беше в последната сцена с такъв лош вид за разлика от посещението и при —юлейман? «ачервени очи, рошава, уморена.... ћного лошо! »маше ли причина да е така?

Ѕеше тръгнала към покоите на —— и чу вътре кикот на жена.—ети се за себе си през първата нощ със —юлейман и й стана мъчно.
—ега и аз да питам. аква беше разликата между първата забремен€ла от ћустафа и сега.ѕърви€т път искаха да махат бебето защото щели да уби€т и него и майката.Ќе можело принца да има дете.ј сега?«ащо може?   newsm78
« ѕоследна редакци€: чт, 18 окт 2012, 00:08 от ketti »
÷итирай

ћнени€: 675

¬ този епизод ’юрем беше повечето време съсипана и състарена - с главоболие, умислена, разочарована, а накра€ направо се сгромол€са!  Crying or Very sad Crying or Very sad

Ќо... в началото, когато се готвеше за срещата със —юлейман, пак беше много хубава! Peace

÷итирай

Ruse, Bulgaria

ј ако му се превърне във враг ще му омалее импери€та  Laughing ≈х така искам да има хубав край този сериал , напоследък всички сериали дето са интересни ,накра€ се разсипвам да плача.. Sad .
≈два ще дочакм превода ,а за следващата сери€ да не говорим.
п.п. Ѕлагор€ на всички , които превеждат ,които дават информаци€ и ни помагат да следим серирите. акто и на тези ,които дават исторически факти ,защото в уикепеди€ и пр. намерих толкова различни неща ,че така се обърках по,едно време..добре че тук мога да разбера кое в крайна сметка е в€рното.

“ова за отесн€лата импери€ ћќЌ√ќ ми хареса  Hug

Ќ€ма да има хубав край ... от сега се подготви за много смърт  Crying or Very sad

»сторическите източници за епохата са прекалено малко и едностранчиви. ‘актите се бро€т на пръстите ... а от друга страна истори€та за —юлейман и ’юррем е била много попул€рна тема в европейското изкуство през 17 - 18 век - има купища картини, музикални творби и приказки (разкази, романи) за слав€нката пленила велики€ султан.  Ќаправи ми силно впечатление , че н€кои статии буквално цитиран разказаното във филма.  “р€бва да се чете с гол€ма доза съмнение всеки материал. ѕросто източниците се бро€т на пръсти.

≈дин пример - така разпространеното мнение че името на ’юррем е јлександра Ћисовска се оборва от известен украйнски историк,  който иначе е тотално про-’юррем настроен.  —поред неговите дългогодишни изследвани€ - не съществува фамили€ Ћисовски по тези земи, от където е ’юррем. “ой казва че навс€къде където е спомената единствено за не€ се говори като ’асеки ’юррем. Ќикога не е споменато друго име. Ќеговото твърдение е че името јлександра е изц€ло дело на автора на –оксалана.

»зобщо истори€та е сложна матери€ ... особено когатое с давност 500 г  Hug
÷итирай

Ruse, Bulgaria

—ега и аз да питам. аква беше разликата между първата забремен€ла от ћустафа и сега.ѕърви€т път искаха да махат бебето защото щели да уби€т и него и майката.Ќе можело принца да има дете.ј сега?«ащо може?   newsm78

Ќе може да има дете преди да получи назначение извън двореца. “ъй като той вече е управител на ћаниса, а идва тук временно, вече има право.
≈то например ћехмет н€ма право за сега да има деца... но като стане управител  дори е желателно възможно най-скоро да има наследник.
÷итирай

ћюнхен

ћнени€: 92
¬ид€х само кра€ на сери€та. «ащо ’юррем беше в последната сцена с такъв лош вид за разлика от посещението и при —юлейман? «ачервени очи, рошава, уморена.... ћного лошо! »маше ли причина да е така?

Ѕеше тръгнала към покоите на —— и чу вътре кикот на жена.—ети се за себе си през първата нощ със —юлейман и й стана мъчно.

Ѕлагодар€ за отговорите ви. «начи пак ще има много мъчение и за нас феновете на ’юррем, но свикнахме, че след вс€ко жестоко падане на ’юррем има още по-гол€мо нейно  завръщане с гръм и тр€сък. —ултана в момента дори не ми се коментира, това ако е любов, значи аз нищо не разбирам от не€.

Ќад€вам се все пак ‘ирузе да не бъде убита или да не почине при раждане или нещо подобно, както и да е с н€каква сериозна миси€ и да бъде разкрита. ¬се още имам малка надежда, —юлейман да е омагьосан, да е временно заинтригуван и да се откаже сам от не€, да прогледне и да разбере ко€ е истинската любов на живота му и маиката на неговите деца (като изключим ћустафа). Ќо не го в€рвам.  ато казвате, че ’юррем е остар€ла, на колко години е т€ всъшност сега във филма?
÷итирай

ћнени€: 91
«а годините не знам, но определено вместо да остар€ва в сериала, става се по-хубава с всеки епизод. “р€бва да и пръскат косата с н€кой б€л спрей, за да се състар€ва в сериала.  Laughing
÷итирай

ћнени€: 36
ѕорових малко в студи€та. «а принцесите горе долу пише, че те са важни за импери€та заради брачните съюзи, с които ще помогнат на импери€та, след сватбата се мест€т в нови€ си дом и при овдов€ване или езекуци€ на съпруга имат право да се върнат в харема на султана, т.е те временно или посто€нно не са част от този харем. «а сметка на това за властта на наложниците има изписани страници.

ѕринцовете - ¬ кра€ на 16 в. султана спира да ги изпраща в провинци€та и пак по същото време им се забран€ва да имат деца докато не станат султани.

» малко напред в истори€та с информаци€ за –устем:

—крит текст :
–устем паша, доминиращата фигура през втората половина на властването на —юлейман, също като »брахим е бил фаворит дълго преди да стане велик везир. Ћудовичи отбел€зва през 1534 г., че след като разбрал, че султанът често се допитва до –устем (по това време началник на конюшните), »брахим ревнува и  изпраща нови€т фаворит на далечно назначение в ƒиарбекир. —поред историка ћустафа јли, —юлейман силно искал да направи –устем везир и да го ожени за дъщер€ си ћихримах. ¬раговете на –устем пуснали слух, че е болен от проказа. «а щастие докторът, изпратен в ƒиарбекир да го прегледа, намира причината за сърбежите Ц имал бълхи, въпреки, че бил много суетен и се преобличал всеки ден. –устем и ћихримах се жен€т през 1539 г. ѕет години по-късно дамада става велик везир.
¬енецианските посланници редовно коментират, че неговото м€сто е стабилно защото е женен за дъщер€та на султана. —лед като е преместен от поста в  личната служба на султана, –устем не получава близки€ статут, който е имал »брахим. Ќаваджеро описва провалилите се опити на ’юррем и ћихримах да осигурат същи€ близък статут за –устем. —юлейман отговорил Дƒостатъчно е да се направи глупост веднъжФ.
¬ъпреки това, чуждестранните посланници в€рват, че –устем е имал, ако не по-гол€мо вли€ние, то поне толкова, колкото »брахим. Ѕусбек пише Фќт всички паши, –устем има най-гол€мо вли€ние и авторитет пред султана. “ой е човек с буден и виждащ надалеч ум и е основни€т инструмент за разрастване на славата на султана.Ф —поред Ќаваджеро султанът разрешава повече на –устем, отколкото е разрешавал на »брахим, защото Дтой пълни хазната, а не € изпразва.Ф “ова качество не носи попул€рност на –устем. “ой е недолюбван заради фискалните политики, новите данъци и административните промени. —поред посланника след Ќаваджеро ДЌикой не харесва –устем, а всички го мраз€т най-вече заради алчността муФ. ‘инансовата стабилност на импери€та през втората половина на властването на —юлейман се дължи на тази алчност.

÷итирай

ћнени€: 139
—въpшиха ли се девойките в хаpема, че ипpащат ‘еpузе. огато дойде в саpа€ ћехмет и ћихpимах б€ха съвсем малки дечица, сега пpи него € пpащат.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 0
«а годините не знам, но определено вместо да остар€ва в сериала, става се по-хубава с всеки епизод. “р€бва да и пръскат косата с н€кой б€л спрей, за да се състар€ва в сериала.  Laughing

ƒа, определено по-хубав стайлинг са й направили - особено в прическите и бретона, че хич не го харесвах... - не мога да отрека... Wink
÷итирай

Ruse, Bulgaria

Ѕлагодар€ Gawina !!!!

може ли да дадеш линк за това което разказа за –устем мол€  bouquet
÷итирай

ћнени€: 36
Ѕлагодар€ Gawina !!!!

може ли да дадеш линк за това което разказа за –устем мол€  bouquet
ƒоре, на първата старница јни е сложила линк към преведени части от "»мперски€ харем", а аз само припомн€м моменти от време на време.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
555-569 от 734 отговора