Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Кажете какво да правя? Нашата красавица категорично отказва вечер да си пие млякото (все още сме на Джуниър) от чаша. Проблемът не е в чашата, от нея с удоволствие пием вода, сок, чай и т.н., но мляко НЕЕЕЕЕ Mr. Green. Ние с таткото решихме, че на детето не му харесва аромата на млякото (всъщност е доста неприятен) и аз започнах да се пробвам с нормално прясно. Уви, никакъв успех, и него не иска да пие от чаша. Изобщо млякото ни е проблем. По същия начин не иска изобщо да яде кисело мляко. Опитвах всичко - разбито, в биберон, подсладено, Активия с круша - НЕ и  НЕ newsm34. Можем да пробутаме само 1-2 лъжици в биберона с адаптираното или с бисквити+адаприрано. Моля, споделете опит, дайте съвет
Цитирай

София

Аз давам млякото смесено с малко каша с мед или с бисквитка вътре.
Иначе и аз не бих го пила.
Гадно е .
Цитирай

Balchik

Остави я малко да го позабрави млякото.После пак и го предложи през деня.А защо държиш вечер да пие мляко? newsm78Не може ли през деня да си го пие ,а вечер да си заспива без мляко. Thinking
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

А от шише пие ли млякото newsm78
Нашият беше така - категорично отказваше да пие мляко от чаша,въпреки че пиеше от нея и сок и вода.
На 1 г и 5 м почна да пие от чаша ,но в много по малко количество,и след 2 седмици го отказа.Мисля че ако продължавах да му го давам от шише и до сега щеше да го пие.
Ако го пие от шише,не я насилвай за чашата,защото може да има обратен ефект,като при нас.
Цитирай

Варна

Може да пробваш с бисквити или бишкоти в млякото или пък за известно време не и го предлагай вечер, може сама да го потърси ! Гледай през деня да приема повече млечни продукти, ако държиш на това. Рая не пиеше мляко вечер месец , месец и половина, от седмица обаче си го търси и без него не заспива   33uu.

Друго за което се сещам е да смениш марката, може по да и допадне Flutter..... Успех! Целувки за Маги и поздрави на Слав  Very Happy!
Цитирай

Може би е още малка, но вие си знаете най-добре:

Ето и нашият опит. Предварително се извинявам за ужасно дългият постинг.  bouquet

Четвъртък, 29 Декември 2005, 10:04   - Как отказвамешишето с биберон:    

Реших се защото беше започнала да си разнася шишето с вода навсякъде и да дъвче биберона без да пие вода реално; като я приспивах-пак същата работа-  не го пуска това шише а ако се поразбуди започва да плаче  докато не й го дам.

Използвам това, че дядо й няколко пъти и е казвал че е кака, не е бебе и няма да пие млякото (Нестле Джуниър) от шише. И когато й кажа, че няма мляко или че шишето го няма, спира да плаче, посочва се с пръстче и казва "кака, кака"(аз съм кака, вече съм голяма).

Иначе веднъж като се реших, прибрах завинаги (надявам се) шишето с биберона и онова другото със сламката и сега вечер хапва с лъжичка кис.мляко с бисквити, а през деня водата я пие от чаша (мокри се още, но...)
Снощи  се събуди 2-3 пъти и плачеше, ставахме гледахме че е тъмно, палихме лампата, пяхме, люляхме се...играхме на дай-бабо огънче и така...  

20.01.2006

Сега вече пием млякото от чашка (сутрин на закуска и следобед пак по една чаша) По изключение й давам, ако си поиска. Междувременно обаче прекратихме Нестле, почти цял месец яде кис. мляко (по-малко отколкото трябваше). Сега пие прясно мляко подсладено със захар, а понякога си позволявам и да разтворя малко Нескуик.

Успех, каквото и да решите  bouquet

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.