Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Пловдив

Мили мами, да давам ли вече сурови плодове?
Смятам да започна с настъргана ябълка, но не сме ли още малки newsm78
Цитирай
Ами как върви захранването, какво сте въвели?
Преди, да въведа  плодовете, не прецеждах сока, т.е. давах нектар. Аз въведох плодовете по-късно, след 6-ия месец беше.
Цитирай

Пловдив

За сега яде плодови, зеленчукови, месни пюрета и каши без никакъв проблем. Давам му и сок от ябълка и много му харесва, та затова се чудя за настърганата ябълка.
 А ти как го правиш този нектар?
Цитирай

Има много детски смях.

С риск много мами да гракнат, ще ти кажа аз какво направих Peace
Когато детенце беше на три- три месеца и половина почнах да му давам настъргана на много много ситно ренде ябълка и яко донамачкана след това, или пасирана. Ядеше я с огромен кеф, без още да съм въвела каквито и да било други пюрета. Беше изцяло на АМ и настъргана ябълка между някое от храненията. Понесе й изключително добре. Laughing
Цитирай

София

Настъргана ябълка давам от около месец и половина, защото вече може да дъвче. Преди това пасирах до много фина консистенция.
Цитирай

Sofia

Как няма да гракнеме.Верно,че всеки има право да прави експерименти със собственото си дете,ама имате педиатри,поне малко от малко ги слушайте и четете.Суров плод се въвежда след 6-тия месец,като детето е захранено преди това с преработени пюрета.На 3 месеца суров плод,колкото и финно да е смлян,червата му не са готови да го приемат.Това го няма в нито една схема по света Shocked
Цитирай

на кой му пука, майна

Как няма да гракнеме.Верно,че всеки има право да прави експерименти със собственото си дете,ама имате педиатри,поне малко от малко ги слушайте и четете.Суров плод се въвежда след 6-тия месец,като детето е захранено преди това с преработени пюрета.На 3 месеца суров плод,колкото и финно да е смлян,червата му не са готови да го приемат.Това го няма в нито една схема по света Shocked

Peace
Цитирай

София

Ех,тези световни схеми  Stop
Цитирай

Плодовете трябва да се ядат настъргани, за да присъства целулозата, mila е на прав път Peace 

Нека ви кажа нещо, загрижени грачещи майчета /с най-добри чувства  bouquet/ ако караме по пътя на логиката, не би трябвало да се дават сокове, защото са доста агресивни за незрялото бебешко стомахче. Плодовите киселини, без целулозната обвивка, само дразнят и предизвикват газове и колики. Това разбира се не се отнася за бебоци на 40 дена, да не ме разберете погрешно  Crazy
Цитирай
За това се дава нектар, защото в него има целулоза.
А ти как го правиш този нектар?
На сокоизтисквачка, става, като нектар. Преди това, го прецеждах през марля, да е бистър сок. След 6-тия месец не го прецеждах, пак е сок, но с по-гъста консистенция, защото има и частици от плода, не е само сока, така в него има и целулоза Wink
Цитирай

РусЙе

Аз сокове много рядко давам. Предпочитам настърганите. Започнах да давам настъргана ябълка+кис. мляко към 6-я месец Peace
Цитирай

София

Mila-ние сме с 2седмици по-малки от вас и вече си хапваме сурови плодове-ябьлка,круша,банан!Действат й много добре на храносмилането!
Цитирай

София

Сурови плодове след 6-ия месец.
Цитирай

Синът ми отказа да яде каквито и да е плодови пюрета и към шестия започнах да давам банан и варена тиква настъргани на много ситно ренде - става гладка смес, като плодово пюре.
По принцип бананът е алерген заради хистамина, затова в началото давах много внимателно и по малко, но не сме имали проблем.   
От десетина дни започнах да давам и по парченце - две мандарина.

Досега два пъти е получавал сериозни обриви, и двата пъти не от сурови плодове, а от пюрета - от кайсии и от череши.

Ябълката първоначално можеш да опиташ да я даваш и леко сварена или запечена.
Цитирай

Sofia

Цитросовите плодове също са алерген и се дават след годинка
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора