Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Варна

споделете как подейства сока от ябълка на вашите бебчета запичащо или разхлабващо ?
педиатрите са на мнение че разхлабва и ми го предписват а пък аз чета в нета съвсем друго като тук напримерhttp://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=805003302
може ли да се започне за 1 пат с друг вид сок? защо точно ябълка предлагат?
Цитирай

Различно при различните деца (при възрастните също).Освен ябълката,крушата и бананът са също такива плодове-запичат някои хора,а други разхлабват.
Цитирай

софия

по принцип ябълката действа регулиращо Very Happy Благодарение на целулозата лекува зяпека, а благодарение на пектина -диарията.
Цитирай

При нас докара липса на апетит. Давах няколко дена, около 4-ти месец и спрях. Повече не съм давала сок, дразни стомаха и дори да не забелязваме, бебето изпитва болки. Ако искаш оптай да изпиеш на гладно едно прясно ябълково сокче и ще се убедиш сама.
Цитирай

софия

явно е индивидуално, при нас отваря апетита
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

А при нас ябълката ни докара страшни колики,нищо друго
Цитирай

София

Много добре,без колики още от началото!Не й влияе на храносмилането по-никакьв начин!Пие го с голям кеф!
Цитирай

Испания

и аз си послушах педиатъра и дадох на 40тия ден сок от ябълка. докара ни жестоки колики. после прочетох за късното захранване и чак в средата на 4 месец и дадох пюре. радвам се, че не продължих със сока. то корема му още не е свикнал с млякото, ние даваме сокове  newsm78
Цитирай

Балчик-Сливен

При нас го пиеше с охота,докато не дадох плодови пюрета-сега не го иска-а иначе не съм забелязала промяна на акото.
Цитирай

Ruse

явно при всяко бебе е различно-при нас сокчето от ябълка ни избави от зверски колики и си го пийва с кеф
« Последна редакция: сб, 21 яну 2006, 18:00 от Vivi »
Цитирай

София

При всяко бебе различно, по принцип я дават, че има омекотяващо и регулиращо действие.
Не е задължително да даваш сокчета още, можеш да поизчакаш, понякога сокчетата предизвикват колики, но при децата с по-чувствителни стомахчета кратки колики предизвиква всяка нововъведена храна. При Ния нямаше проблеми, макар че тя пък имаше много колики, но аз нещо не съм фен на соковете.
Цитирай

на кой му пука, майна

На нас сока ни предизвика зверски колики. По добре изчакай. А може да започнеш със сок от круша ако искаш  Smile
Цитирай

При нас ябълката действаше запичащо и получихме колики. Понеже и без това й се мръщеше много, спрях да давам.
Повече успех имахме с морковите. Те обаче също действат запичащо.
Цитирай

София

Аз започнах със сок от моркови.
Иначе-не забелязах сокът от ябълка да е повлиял по някакъв начин на бебешкия. Нито го зепече, нито го разстрои, нито му докара колики (той, слава Богу нямаше колики поначало).
Цитирай

Своге

При нас беше запичащо, но по-добре поизчакай малко за соковете.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора