Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 76 172
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз днес бях на ендокринолог с резултат на ТСХ- 4,060 и от 25мг Еутирокс, сега съм с половин хапче отгоре, т.е. 25+12,5 мг и чак напролет за контрола...  newsm78

# 706
  • Мнения: 615
Мили хора ,помагайте със съвет, много съм отчаяна. Cry
От както пия л-тироксина /вече 86 дена/,стойността на ТСХ само се покачва.
Започнах лекарството при -3.23; 15-т дена по късно -3.58;  на 40-ти ден -3.12 и  на 85-ти ден е -4.3.
През това време се установи проблем с един мъртъв зъб и решихме /със зъболекарката ми/ да го извадим. Направих го преди три седмици. Понеже беше тежка операция по вадене, все още не се е затворила раната, не мога да се храня. През тези три седмици съм само на течности. Възможно ли е това,че съм с доста отслабен имунитет в момента да оказва влияние на щитовидната жлеза. Изобщо слабият имунитет каква роля играе?
Къде да търся вече причината?
Първоначално започнах л-тироксина на 0.50 мг., но не ми се отразява добре, затова го намалихме на 0.25мг.

Много трудно и аз свиквам с тироксина и с покачването на дозите. Отначало почнах с тироксин 50 имах чувството ,че ще умра прималяше ми на сърцето. Тогава се обадих по телефона на доктора и му казах как се чувствам ,а той ми отговори ,че ще ми мине до две седмици да потърпя .Наистина така и стана но при следващото покачване на 75, пак ми беше лошо ,но не чак толкова и пак след втората седмица взех да свиквам. Незнам точно колко ти е лошо и дали можеш да го изтърпиш и аз не вярвах че ще успея но се радвам че успях. Всеки си знае най добре  Hug дано съм ти била от полза с примера си .

# 707
  • Мнения: 26
sise_to ,  колко ти е било ТСХ, преди да стане  4,060 ?
Titanka ,  на 0.50мг. изкарах около 10 дена, но не вярвам,че ще мога постоянно на тази доза. Освен проблеми със сърцето, пулс над 120, притесняваше ме виенето на свят. Не можех да стоя стабилно на краката си,имах чувството че всеки момент ще падна. Когато говорих с едното, самата тя ми каза,че дозата ми е висока. Но тогава исках бързо да вляза в норма, защото трябваше да направим ин витро. Сега вече не бързам.
За всеки случай мисля да пусна тсх и в друга лаборатория. И определено ще потърся повече инфо за  алтернативни методи на лечение.
Благодаря ти за отговора.  bouquet

# 708
  • София
  • Мнения: 2 801
vik, април месец ТСХ беше около 3, сега явно е скочил, нали вече е студено. Аз знам, че по принцип е хубаво дозите да се вдигат постепенно, а не рязко, но все пак не съм лекар. Ти сигуирна ли си, че при теб се касае за страничен ефект от еутирокса, не може ли да е от нещо друго, например от гладуването... знам ли...
 

# 709
  • Мнения: 615
На мен гладуването ми деиства зле ,опитах се да гладувам 24 часа и се озовах  на легло и с виене на свят и главоболие ,даже и повръщане , бях си като болна . Нахраних се и всичко ми мина .На всичкото отгоре сама си го причиних  ,а за виенето на свят при мен си е постоянно състояние от постоянно ниско кръвно 90 на 50 или 90 на 40 .

Последна редакция: пт, 07 дек 2012, 20:53 от Titanka

# 710
  • Мнения: 11 719
Виене на свят се получава и при понижена кръвна захар (хипогликемия) и ниско кръвно налягане (събиране или приближаване на горна и долна граница). Често последното е съчетано с ускорен пулс.

# 711
  • Мнения: 26
sise_to , аз не гладувам/по принцип/, сега съм принудена да съм на течности заради интервенцията със зъба. За съжаление хирурга не си свърши добре работата ...но това не е за тази тема. Голяма беля си навлякох. Страх ме е, поради отслабването на организма, да не окаже негативно влияние на жлезата. Нямам проблем с кръвната захар, кръвното може и да пада,но разликата между горна и долна граница винаги е 40, което е добре. Началото на другата седмица ще посетя еднокриноложката, ще пиша после пак.

Има ли някой който да е вкарал в норма тсх само с хомеопатични, например? Възможно ли е подобно нещо?

# 712
  • Мнения: 11 719
sise_to , аз не гладувам/по принцип/, сега съм принудена да съм на течности заради интервенцията със зъба. За съжаление хирурга не си свърши добре работата ...но това не е за тази тема. Голяма беля си навлякох. Страх ме е, поради отслабването на организма, да не окаже негативно влияние на жлезата. Нямам проблем с кръвната захар, кръвното може и да пада,но разликата между горна и долна граница винаги е 40, което е добре. Началото на другата седмица ще посетя еднокриноложката, ще пиша после пак.

Има ли някой който да е вкарал в норма тсх само с хомеопатични, например? Възможно ли е подобно нещо?
Има тема за алтернативно лечение на Хашимото. Прочела съм я цялата. Има потвърдили успешно лечение, но точни резултати на хормони от успешното лечение не видях описани.
Ако искаш попитай там.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 13
Здравейте,мили момичета!И аз съм една от вас,чета Ви всеки ден,но не пиша(само няколко пъти),много сте мили всички   bouquet Аз съм от 12г. хашимотка пия 150еутирокс.Ендото ми пусна изцледвам витамин Д-на долна граница е,изписа ми алфа Д3,но не я попитах колко време след еутирокса да го пия,та въпроса ми е- някоя от вас пие ли и как? И още един въпрос-вит.Б12 добре ли е за хашимото с хипофункция,някой пие ли.Благодаря и хубав ден.
О,съвсем забравих честит празник на всички бивши настоящи студенти!

# 714
  • Мнения: 11 719
Здравейте,мили момичета!И аз съм една от вас,чета Ви всеки ден,но не пиша(само няколко пъти),много сте мили всички   bouquet Аз съм от 12г. хашимотка пия 150еутирокс.Ендото ми пусна изцледвам витамин Д-на долна граница е,изписа ми алфа Д3,но не я попитах колко време след еутирокса да го пия,та въпроса ми е- някоя от вас пие ли и как? И още един въпрос-вит.Б12 добре ли е за хашимото с хипофункция,някой пие ли.Благодаря и хубав ден.
О,съвсем забравих честит празник на всички бивши настоящи студенти!
Здравей! При кой доктор ходиш във Варна?
Аз съм взела витамин Д, ама чакам преглед при ендото да видя какво ще каже, защото аз съм с хиперфункция и лятото трябва да се пазя от слънцето. Най-вероятно първо ще пусна изследване, макар и скъпо, но първо искам да се допитам до доктора. Все пак действа подсилващо имунната система, а моята е доста активна с хиперфункцията и макар във Вигантол да не е описано противопоказания за щитовидната, то първо ще се консултирам с доктора.
За Б витамини, няколко пъти пия Б комплекс, Неуробекс или Милгама и ми действат много добре. За тях мисля няма проблем да се приемат и няма значение хипо или хиперфункция.

# 715
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Добро утро от мен!  Hug

Вчера бяхме при Начев /както и цяла България/,
И в крайна сметка аз спирам Еотирокс-а  след  като последно пак ми беше 0,227. От TSH 6,84 - юли месец, септември  TSH - 0,192. Той реши спирането за да не направя хиперфункция.
Каката обаче много бавно го сваля  от  5,84 - септември , сега  4,93 - той реши да й увеличи дозата на 0,050. На малкото нищо не изписа  - гледа я на ехографа и  реши,че щитовидната  не била хомогенна, но зъдалжително  трябва да повториме изследванията , затото той не се доверява на някой лаборатории/вкл. Рамус-където ходиме/.И каза че най вероятно ще пие лекарства до живот.
Моля се да има някаква грешка и всичко да се нареди по-най добрият начин.
Все си мисля,че ако всяка жена или даже  момиче /нце/ вземе да се изследва все ще има отклонения от нормите.
В някакъв момент на живота човек има различни емоции, а и освен това коя храна не е натъпкана с какви ли не хормони и боклуци.  Как ще сме напълно здрави?!

# 716
  • Варна
  • Мнения: 13
Merelenda,благодаря за отговора ходя при д-р.Сарджева много съм доволна.Витамин Д ми каза да го пия през зимните месеци,купих си го,но още не съм го пила.Тези дни ще започна.Лек ден.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 890
Здравейте момичета  Hug
Навярно сте обсъждали въпроса в някоя от темите, но все пак бих искала да ви попитам какво означава да си диспансеризиран при ендокринолог - би ли могло да доведе до негативно отношение на работодателя и трябват ли документи от личния лекар за пред ендокринолога?
Благодаря ви предварително и поздрави от дъждовен Бургас!

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 26 304
На колко талона за ендокринолог от личния лекар имам право в годината

# 719
  • Мнения: 107
Здравейте,мили момичета!И аз съм една от вас,чета Ви всеки ден,но не пиша(само няколко пъти),много сте мили всички   bouquet Аз съм от 12г. хашимотка пия 150еутирокс.Ендото ми пусна изцледвам витамин Д-на долна граница е,изписа ми алфа Д3,но не я попитах колко време след еутирокса да го пия,та въпроса ми е- някоя от вас пие ли и как? И още един въпрос-вит.Б12 добре ли е за хашимото с хипофункция,някой пие ли.Благодаря и хубав ден.
О,съвсем забравих честит празник на всички бивши настоящи студенти!

Може ли да напишеш колко ед./IU/ ти е било.

Общи условия

Активация на акаунт