Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 ян. 2006, 23:17 ч.

Да споделя как се отбихме

• 446
  • 9
  •   1
Отговори
Първо - БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА.
Благодарение на този форум кърмих сина си до 1 годинка и няколко дни Wink.
И тъй като има страшно много информация за кърменето, а отбиването е тъмна Индия, реших да споделя с вас моят опит. Синтезирането на информацията за отбиване от тук и от други източници ми отне почти 4 месеца. Когато малкия навърши 8 месеца разбрах, че не само вода не иска да пие от шише. Плюеше адаптираното независимо от марката. Пробвах даже и с кърма, ама не  Tired Биба никога не е смукал и досега. Така са май повечето кърмени бебета. Будеше се по 5-6 пъти нощем, сукваше малко и заспиваше. Така се принудих да го взема да спи между нас, за да поспивам и аз Sad. Отначало мислех че са зъби, ама не - буденето продължи до момента в който се отбхме.
И започнахме така:
Първо изпратих баща му да го приспива. При мен заспиваше само сучейки, а баща му го приспиваше друсайки го на ръце, поза - с гръбче към него и с глава подпряна на рамото му. След това ни гостува свекърва ми, а после и майка ми (общо около 10-15 дни, нямаше начин, на мъжото му писна  Wink). Те го приспиваха на обяд по същия начин.
После започнахме с шише. Една мама, чието дете не е искало никакви шишета каза, че е приел анатомичното шише на Нук, това дето е с широко гърло. Почти бях сигурна, че си хвърлям парите на вятъра(след като бяхме пробвали какви ли не марки), но все пак реших да опитам и това. Първо му сложих от чая, който аз пия всяка сутрин и съответно и той  Laughing - от моята чаша или с лъжичка. И о, чудо изпи 100 мл  Party.  След дълго проучване на адаптираните (тук във форума, естествено Wink) купих Милумил 1. Според много мами било по-сладко, миришело на ванилия (според мен не е точно така  Sick) и било за злояди деца, а 1 защото с такова се започвало след кърмене, независимо че сме вече големи. И след 3 дни като свикна с шишето чай, пробвахме адаптето изпи 100 мл  Hug, след което си го накърмих. Така няколко дни и с адаптето, и нататък всичко е ясно. Лесно е да се отбие дете, което може да пие от шише. Аз си мислех, че ще плаче и ще се тръшка за цица до откат, а целия рев беше за една вечер точно 1 час и 30 мин. И да се похваля, че откакто сме се отбили му пробиха два кътника, единия - горен в момента пробива, а нощем се буди максимум веднъж, давам 2-3 глътки чай и заспива, доста пъти примрънква и продължава да спи. А когато няма зорче спи спокойно  Hug
Извинете ме за дългото обяснение, но наистина ще се радвам, ако това помогне дори и само на една мама. Знам колко е мъчително да си като омагьосан от цяла нощ безсъние и да си мислиш, че до 1-ви клас ще е така и няма мърдане.  Ако нещо не съм дообяснила питайте. Успех на всички, за които кърменето не е вече удоволствие  Peace

# 1
  • Canada
Моята госпожица е на 8,5 месеца и изобщо не иска шише, вода пие по 2-3 глъдки на ден от чаша. Решила съм да кърмя до годинка и да отбивам, но това ми се вижда мисия невъзможна - тя и изкуствено мляко с лъжичка не приема. bejbi, имаш ли представа къде мога да видя снимка на това вълшебно шише? До сега съм купила 9 шишета и нито едно не иска.

# 2
  • Canada
Пуснах търсачката и открих това http://www.family-bg.com/catalog/prX_1242.htm. И това го имам, но госпожицата не го иска Cry

# 3
  • Видин
Снежи, при някои бебета пиенето от шише си остава мисия невъзможна ooooh!. Дъщеря ми пропи вода, чай и сок (без ад. мляко, това чудо и до ден днешен не мога да я накарам да го близне даже) след годинката, когато и взех чаша с човка. Преди това бях изкупила всички модели шишета с всичките видове биби, но само си дадох парите.
Дано вашият инат е по-малък от нашия и откриеш вълшебното шише Simple Smile

bejbi, благодаря за споделеният опит, сигурна съм, че ще е полезен за някои.

# 4
Да Снежи, това е въпросното шише. Според мен номера е да я научиш да пие от него нещо, което много обича. Моят син например умира за чая ми сутрин. Преди това не е пил никога нищо. Само като ме види с чашата и полудява, тя е една шарена такава и сигурно и това си е казало думата. Любопитството им, обаче и въпроса - какво пие мама и наистина ли е толкова хубаво, че го пие всяка сутрин, според мен се появават в малко по-късна възраст - може би около годинката. Не го мъчи още детенцето да пие. Опитай пак след месец да кажем и дано тогава имаш успех  Hug

# 5
bejbi, благодаря, че сподели опита си с нас!  bouquet

София не обича много шишетата, вода и чай не пие, та незнам като му дойде времето за отбиване какви ще мъдря. Wink

В къщи имаме Милумил 1, но не е отварян, защото кърмя бебка, а и имам много кърма. Чудех се дали мога да го ползвам като почна захранването и да слагам по малко от него в пюренцата и кашите, за да не се цедя излишно? Thinking

# 6
  • София
Аз не смятам, когато Ники се отбие, да му давам АМ.Все си мисля, че ще е достатъчно голям, за да пие прясно Mr. GreenВ краен случай - биричка Mr. Green

# 7
Поздрави от мен за успешно завършената мисия и благодаря за споделения опит.Мечтая си за момента ,в който и ние вече няма да се кърмим,но ми се вижда почти невъзможно и то не толкова денем,а нощем как ще я откажа.Цяла вечер виси на мен.А при мъжът ми само плаче.Тая нощт отново не спахме,а зърната ме болят като в началото.Дъщеря ми също никога не е пила от шише,не приема сухо мляко,нито чай или сок,само вода от чаша,а кърма директно от мен.Незнам дали да я приучвам към шише и не е ли това крачка назад,въпреки че при нас съм убедена не става.Биба също неиска.Денем не ме търси толкова,ама нощем е кошмар и наистина незнам как да се справя.Но определено ще пробвам всичко.

# 8
Поздравления!!!
А има ли начин на годинка и малко да се отбие без да му се дава АМ. Всичките ни хранения са заместени, с изключение на цокането преди заспиване и преди ставане от сън, но въпреки това, нощем често виси на гърдата. Чай и сокове отказва да пие, само вода и то понякога.

# 9
Jenifer не знам на каква възраст сте, но според мен няма нужда да отваряш адаптето за пюренца. Особено ако целта е да се запознае с вкуса им, а не заместване на хранене. Можеш първо да даваш пюренце, а след това да кърмиш, за да стане пълноценно храненето.
Tsvety и аз си мислех, че на кисело мляко направо ще минем, но не иска да яде дори плодовите. Явно иска да е нещо близко до познатия вкус.
Чудех се за шишето дали въобще има смисъл да го уча, не е ли вече голям, но в един момент реших, че е прекалено малък и трябва да има заместител на любимата цица  Laughing
Всяко нещо обаче всеки си решева за себе си, това беше моята формула  Flutter

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт