Имам буца в едната гърда

  • 3 051
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657


Имам буца от околи две години.Тоест тогава беше малко топ4енце,а сега е зна4ително нарастнала.по време на бременността минах на преглед понеже ни задължиха от работата и тогава ми казаха 4е ми няма нищо и така просто покрай детето бях забравила за въпросната буца.Докато не оперираха мъжа ми преди два месеца пак заради някаква буца на единия тестис и аз се сетих за моята,която ве4е е доста голяма в сравнение с топ4енцето от преди 2год В4ера отидох на преглед при хирург и се оказа 4е това е трябвало да го видат още на онзи преглед когато съм ходила.Да доото4ня само 4е не ме боли.Лекарят каза 4е вероятно ще ме оперира и ще се пусне за изследване да се види дали е добро ка4ествено или злока4ествено.Ето какво е написал в амбулаторния ми лист:В долния вътрешен квадрант на лявата мле4на жлеза се опипва кръгла и добре ограни4ена,подвижна и еласти4на формация.на изследвания отдолу пише:с пазмери 4 на 4см-за мамография.записах си 4ас за 2.02 за снимка,засщото по-рано нямат свободни 4асове.

# 1
  • Мнения: 63
........................................
за какво казваш на целият свят и така предизвикваш съдбата
виж майка ми жива и здрава, не се притеснявай
това е доброкачествено образование, което милев ще махне
това се води козметична операция видя как беше при орлин айде, че оня плаче
.............................................

Последна редакция: сб, 21 яну 2006, 16:52 от Godzilla

# 2
  • Мнения: 2 657
Тук намерих достя приятели и то истински Grinningзатова казвам на целия свят.

много си вулгарна Winkте тия думи не ги бях 4увала от тебе Mr. Green
Ама такав е живота #Crazy

# 3
zdravei az sawto imax tozi problem praviha mi pynkciia i posle me operiraxa i na sledvawtata godina mi izlezna na novo izkaxa otnovo da me operirat no az otkazah i otidoh v Sofiia tam mi obiasniha za kakvo stava dyma i me yspokoiha a ne kato tezi lekari tazi godina reji dogodina pak .moiiat savet e da otidew v Sofia ako imaw vazmojnost.











z

















# 4
  • Мнения: 2 657
Проблемът при мен е 4е расте малко-по малко.Незнам при теб така ли е било.
за сега нямам абсолутно никаква възможност да отида в София.Ако ми даде лекарят след снимката направление ще отида,но на 4астно в момента не мога да си позволя да отида.ако искаш можеш да ми пишеш по-подробно на ли4ни Wink

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Здравей,
Мисля че след снимката ще се види има ли място за притеснение и ако тогава ти препоръчат операция е добре да вземеш още едно мнение. Не мисля че личният ти лекар ще ти откаже направление за онкологията в София така че си поискай. Желая ти успех и дано всичко е наред!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз преди 3 години имах бучка на гърдата и ходих да се изследвам в Раковата болница / София/. Докторът първо ме прегледа, после ме прати на мамограф. Освен това при мамографа ме гледаха и на ехограф и ми взеха пункция от образуванието. И чак след това ми поставиха диагнозата / за щастие - благоприятна /. 
С две думи - не може само на базата на един преглед да се прави заключение. Искай да ти направят всички възможни изследвания. И мисли позитивно! Стискам ти палци!

# 7
  • Мнения: 430
Това 4х4 см. сигурно е грешка. Това е огромно нещо!
Т.нар. "онкология" в София е национален център и в него могат да се лекуват всички български граждани. Ако здравните ти осигуровки са ОК, може би ще трябва да си платиш първоначалния преглед - ехограф и/или мамограф. Ехографа е около 25 лв. Евентуална оперативна намеса би трябвало да е безплатна!
И лекарите в София не са безгрешни. Миналото лято същите тези лекари от онкологията казаха на леля ми, че "образуванието" е доброкачествено и няма да го пипат ако не расте (беше 0.5 см). Контролен преглед на 6 месеца. След тези 6 месеца тя отиде при един пенсиониран професор с частна клиника, който се усъмни в диагнозата, направиха ново изследване и преди две седмици я операраха и го махнаха, заедно с близо 1/4 от гърдата и. Оказа се, че е злокачествено, но слава Богу, няма разсейки.
Потърси две мнения. Настоявай за направление. Ако не ти дадат, вземи назаем, но не го отлагай!

# 8
  • Мнения: 2 657
Аз с направление отидох при "Хирурга".
Все си мисля 4е е някоя киста или пък доброка4ествено.Както ве4е писах имам 4ас за мамограф,но е 4ак за 2.02.След това ще ми поставят окон4ателната диагноза.Предполагам 4е ако искам направление,то трябва да се обарна към хирурга.

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
Здравей Йо! Когато големият син беше на две години напипах бучка на гърдата си. Отидох на гинеколог, видя се на ехографа. После отидох и направих мамография, след това ехография. Капсуловано и подвижно образувание. Според лекарите е киста. Предложиха ми варианти - нищо да не правя, но да се наблюдавам, да направя биопсия, за да сме сигурни  или да я махна. Аз реших да я махна. Оперираха ме. Още при ваденето казаха, че е доброкачествен фиброаденом. След това хистологията подтвърди, че даже и излезе по-добрият вариант - кистофиброзна мастопатия. И сега всичко е наред и аз съм спокойна. Много момичета и жени имат подобни проблеми, често срещано явление - кистозни образувания в гърдите. Не се притеснявай, насочила си се правилно. Всичко ще е наред. Пиши за резултата. Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 2 657
Здравей Йо! Когато големият син беше на две години напипах бучка на гърдата си. Отидох на гинеколог, видя се на ехографа. После отидох и направих мамография, след това ехография. Капсуловано и подвижно образувание. Според лекарите е киста. Предложиха ми варианти - нищо да не правя, но да се наблюдавам, да направя биопсия, за да сме сигурни  или да я махна. Аз реших да я махна. Оперираха ме. Още при ваденето казаха, че е доброкачествен фиброаденом. След това хистологията подтвърди, че даже и излезе по-добрият вариант - кистофиброзна мастопатия. И сега всичко е наред и аз съм спокойна. Много момичета и жени имат подобни проблеми, често срещано явление - кистозни образувания в гърдите. Не се притеснявай, насочила си се правилно. Всичко ще е наред. Пиши за резултата. Heart Eyes

И аз мисля 4е ще взема същото решение като твоето.Така или ина4е това 4удо нараства при мен.И си мисля 4е каквото и да ми предложат,ще взема варианта махане-рязане.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
писах ти на лични.

# 12
  • Мнения: 2 657
Днес ходих на мамограф Mr. Green

Диагноза-ФИБРОМАСТОПАТИЯ.

Ако някой е имал същата диагноза нека ми обясни по подробно-какво ще ре4е това то4но WinkЩе ви бъда благодарна Hug

Решението на лекарите/ходих при двама-днес/ е рязане Sick

# 13
  • Мнения: 2 657
След дълго размотаване от страна на лекарите,утре ще ми се пускат една камара изследвания и в 4етвътрък съм под ножа.

# 14
  • Мнения: 2 332
След дълго размотаване от страна на лекарите,утре ще ми се пускат една камара изследвания и в 4етвътрък съм под ножа.
Да ти кажа не са се мотали чак толкова...  Mr. Green Хайде, успех утре, но мисля че няма защо да се притесняваш - това е доброкачествено образувание, на свеки и махат на няколко години - явно си се образуват периодично при някои хора. Ама как те успокоих, нали... страшна съм направо.

Общи условия

Активация на акаунт