Книга

  • 521
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Мами моля помагайте/знам, че имаше подобна тема/
Трябва ми книга като за бъдещи майки идиоти /като мене/:)
незнам как се храни бебо, как се къпе, да пише всичко и то подробно има ли такава книга???????????????????

# 1
  • Мнения: 579
Има много такива книги,аз лично не мога да ти препоръчам,може би мамите в Бг ще ти помогнат,но се включвам да ти кажа,че и аз нищо не разбирах,не знаех и се шашках,но всичко се научава и след като родиш,ще разбереш какво е майчин инстинкт.

А и ако се включваш тук по често и питаш,ако имаш затруднения,всеки ще ти помогне със съвет.

Успех и леко ражане  bouquet

# 2
  • Мнения: 513
Аз ползвам "Хранене на детето " от Л.Трифонова и незаменимия опит на майките от форума  Grinning

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз ползвам др. Спок и форума.

# 4
  • Мнения: 515
Разгледай следното, ако искаш си го и копирай и принтирай.  Тук е в бг-мамма е:

Не знам дали ще успея да укажа линк, моля да ме извините:

Посетете BG-Mamma!

Виж секцията в ляво - За бебето и детето. Има много хубави статии.

# 5
  • Мнения: 3 447
Аз ползвам "Какво те чака през първата година на детето". Скъпичка е, но си е направо енциклопедия и е много добре структурирана - месец по месец, с всичко, което би могло да те притеснява. Особено първите месеци я ползвах нон стоп.

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз ползвам "Какво те чака през първата година на детето". Скъпичка е, но си е направо енциклопедия и е много добре структурирана - месец по месец, с всичко, което би могло да те притеснява. Особено първите месеци я ползвах нон стоп.
Да, много е хубава. Peace.Ползвай и нас като се роди бебчето, да не забравиш. Grinning

# 7
  • Мнения: 445
Има много сайтове в Интернет, от където може да получиш нужната информация. А и в този форум има много полезна информация също. Порови се малко и ще намериш необходимото.

# 8
  • Мнения: 2 663
Защо не се запишеш на училище,там нагледно ти показват как става.
Е,вярно с кукли,ама все пак...
Аз понеже съм като теб,си поръчах видео касета как става всичко,като ми я донесат ще ти пиша става ли или не.А иначе съм си купила една книга-Гриза за бебетоза начинаещи.Има адски много снимки,всичките са цветни,Те снимките преобладават, изданието е с лъскава дебела хартия,мисля,че ще ми бъде полезна и много ми харесва.
Но в крайна сметка мисля да разчитам повече на форумите и на акушерката ми,която е винаги на разположение...

# 9
  • Мнения: 10 599
И аз ще ти препоръчам да четеш в интернет и форумите. Аз си купих д-р Спок, но определено от мрежата научих най-много неща. Наистина страхотна книга е "Книга за кърменето" от Хана Лотроп и струва само 4лв. Съжалявам,че не я купих по-рано, защото се оказа, че съм закъсняла с подготовката Sad! Лека бременност!!!

# 10
  • Мнения: 1 022
Моята се казва "Грижи за малкото дете" за децата от 1-3 г, като първата година е описана подробно за всеки месец, как се храни, облича, какви гимнастики и масажи са необходими и препоръчителни, какво трябва да е психичното и физиологичното развитие на бебето и т.н. Има и разни рецептички за детското меню, описани са и някой от по честите детски болести. И е сравнително евтина.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 708
Имам 2 - 3 книги, все хубави, но в тях не може много много да се научи как да къпеш детето или да го храниш например. Аз лично посещавах курс за бременни бъдещи майки и ми беше милион пъти по - полезно от книгите от практическа гледна точка. Книгите имат други положителни качества.  Друго е някой да ти показва и после ти да тренираш (въпреки че е с кукла  Laughing ) и да знаеш къде грешиш, как да подхванеш, въобще всичко. Тези курсове на които аз ходих има и лекции само за това (в смисъл не е нужно да посещаваш целия курс ако не искаш, само каквото ти е нужно). При положение че е първо бебчето е много полезно занимание

Общи условия

Активация на акаунт