Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1 725-1 739 от 2 321 отговора
Ние сме под наем. Апартамента е много зле откъм изолация, а ние сме още по-зле, че се спряхме на него (аз имам главна вина). Много е хубав на външен вид обаче терасите са вътрешни, което ще рече, че по-скоро стаите са външни. Като задуха вятър навън, се движат завесите вътре - смятайте за какво става въпрос.  Crazy С денонощно включена печка през деня температурата е около 22-23 градуса, а през нощта 21-22. Парно не пускаме и отопляваме само едната стая.

Е, затова сметките ви са такива. При описаното е нормално да плащате толкова.
Цитирай

Ние сме под наем. Апартамента е много зле откъм изолация, а ние сме още по-зле, че се спряхме на него (аз имам главна вина). Много е хубав на външен вид обаче терасите са вътрешни, което ще рече, че по-скоро стаите са външни. Като задуха вятър навън, се движат завесите вътре - смятайте за какво става въпрос.  Crazy С денонощно включена печка през деня температурата е около 22-23 градуса, а през нощта 21-22. Парно не пускаме и отопляваме само едната стая.

Е, затова сметките ви са такива. При описаното е нормално да плащате толкова.
От къде глава да се сети преди да е патила. Вече ще го имам предвид да не се гледа само външната фасада.
Цитирай

HAPPY_QUEEN, затова е приказката за патилото и старилото  Wink Не се ядосвай. Здраве да е. Нали сте на квартира, няма да векувате там  Peace
Цитирай

На мен и на 21С в момента ми е горещо. А мъжа ми само мрънка пък, че му е студено.
Нощно време на топло изобщо не мога да спя. Изключвам климатика задължително (отделно че не мога да го търпя да ми бръмчи).
Сутрин като се събудим в спалнята м-у 16-17С, идеално ми е. ) Щерката дори при това положение се отвива по няколко пъти на нощ, та ставам да я завивам. А преди като беше по-топло спеше само по пижама, без одеяло.
Цитирай

На мен и на 21С в момента ми е горещо. А мъжа ми само мрънка пък, че му е студено.
Нощно време на топло изобщо не мога да спя. Изключвам климатика задължително (отделно че не мога да го търпя да ми бръмчи).
Сутрин като се събудим в спалнята м-у 16-17С, идеално ми е. ) Щерката дори при това положение се отвива по няколко пъти на нощ, та ставам да я завивам. А преди като беше по-топло спеше само по пижама, без одеяло.

Ти си бременна, не се брои  Mr. Green И аз живеех на студ като бременна, ама сега спя с вълнени чорапи и поларена пижама.. с климатика на 24  Crazy
Беба до мен по пижама, отвита.
Мъж ми и баткото в спалнята не пускат нищо - 18-19 градуса е и им е чудно - мъж ми спи по боксерки + някакво супер леко олекотено.  ooooh! Синът ми по пижама, почти постоянно отвит.
До усещане всичко  Rolling Eyes
Цитирай

duhi_puhi, аааа, не е от това. ) Аз съм така от 3-4години. ))
А едно време като ми свърши студентството и бях свикнала на 30С жега в стаите, не ме питай как съм зъзнала като куче в къщи. )))) щото повече от 22С не се вдигаше. )
Цитирай

Ти си бременна, не се брои  Mr. Green И аз живеех на студ като бременна, ама сега спя с вълнени чорапи и поларена пижама.. с климатика на 24  Crazy
Беба до мен по пижама, отвита.
Мъж ми и баткото в спалнята не пускат нищо - 18-19 градуса е и им е чудно - мъж ми спи по боксерки + някакво супер леко олекотено.  ooooh! Синът ми по пижама, почти постоянно отвит.
До усещане всичко  Rolling Eyes

У нас температурата е 20 градуса, когато сме у нас и 15 - 16 когато ни няма, и нощем. По-топло от това не понасяме. В банята отваряме прозрец, защото е нетърпимо горещо (вероятно 23-24 градуса). Имаме чудна изолация обаче и температурата е постоянна и не флуктуира изобщо. И ние така се разхождаме у нас - леко облечени. Вероятно зависи от начина на отопление. При нас е локално парно, а системата е циркулиращ въздух.
Цитирай

Аз обичам да ми е топличко /21-23 С/.
20 години съм мръзнала при нашите, стига ми толкова.
Добре че и те се осъзнаха и сложиха изолация.
А ние сме вътрешен апартамент, изолиран вече изцяло, с 1 радиатор /днеска пак няма парно!/ и 1 климатик. За радиатора плащаме 30 лв, за климатика 30 лв ток.
Цитирай

Това не го разбрах.
Цитирай

Бъзикам се, че стаите са външни.  Laughing Заради това, че няма тераси, а самите тераси са направени като част от стаите, стаите са по-студени, по-трудно се отопляват и няма грам изолация.
Иначе аз съм доста зиморничава. На мен на 22 градуса ми е хладно, но се навличам повече - с яке, дебела блуза и пр. Мъжът ми пък е по тениска.  Crazy През нощта като стане 21 градуса зъзна от студ. Спя с термо чорапи и дебела блуза. Преди да родя пусках печката като се събудя от студ през нощта, но сега постоянно е включена. Може би догодина ще я спра и ще я пускам само, когато се събудим от студ. Аз имам и вродена анемия и може би затова никога не ми е топло освен когато навън е над 30 градуса.

Между другото преди да дойдем в този апартамент бяхме в друг. Там с отопление на парно, което включвахме само вечерно време за около 4-5 часа, сметките ни бяха 140 лв/мес зимата + около 200 лв изравнение за годината.  Shocked Отгоре на всичко не можах да се стопля на това парно и си взехме печка. Откакто включвам печката, вече ми е топло. Май ще е най-добре да намерим квартира без ТЕЦ, но пък не знам как ще върви тока в такъв случай, че сега какви пари плащаме за тоя ТЕЦ.... без да ползваме парно....  Crazy
Цитирай

Аз продължавам да не разбирам за терасите, но няма значение. Ако са тип лоджия, няма как да не е обратното, на това, което твърдиш, ако са външни е нормално да е по-студено.
Цитирай

А тия Глобул какви са долни измамници! Исках да се махнем от тях, ама пак ме зарибиха лятото, уж с по-ниски такси, а сега си давам сметка, че сметките ми са пак същите! Mad
Цитирай

Аз съм топлолюбива. Вкъщи отсвирихме парното и сме на климатици. Държа ги на 25-26 градуса през деня и на 21 през нощта. Имаме и вътрешна, и външна изолация на апартамента. Много сме доволни.
Цитирай

Колко е голям апартамента? И колко плащате?
Цитирай

Колко е голям апартамента? И колко плащате?
65 квадрата е (три стаи и малък бокс). За ноември климатиците са ни излезли средно по 17 лв. всеки.  Peace Това е според сметките на мъжа ми. Декемврийската и януарската сметки определено ще са по-високи.
Цитирай

1 725-1 739 от 2 321 отговора