Раждане в Окръжна болница гр.Пловдив-2

  • 162 613
  • 1 436
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 301
Момичета, а как стои въпроса с обезболяването след секцио? Казаха ми, че куца и да си говоря с доктора, но аз не знам на практика какво е и какво може да е, та да имам претенции.

Свещички Профенид  Peace
Може да си ги купиш предварително от аптеката и да си ги носиш с теб в болницата.

# 886
  • Мнения: 164
Катетъра не е задължителен. Пелев не иска, така че си зависи от лекаря. За целият ми престой не видях нито едно момиче с катетър.Не съм взимала нищо допълнително за обезболяване след операцията,  а бях обезболена доста добре.

# 887
  • Мнения: 1 666
Само д-р Пелев не слага катетър на своите пациентки, всички други лекари искат катетър. Слага се в предродилна като ти поставят и абоката. Не боли, просто е леко неприятно. Махат го на втория ден като те раздвижват вече.
Обезболяването - слагат нещо 3 пъти дневно до втория ден, но мен лично не ме хвана особено, не дават да пиеш каквото и да било друго /носех аулин, ама санитарката не искаше да ми го даде от сака, не бивало/ .

# 888
  • Мнения: 63
На първото секцио не ми слагаха катетър, сега на втория път ми сложиха заради първото секцио. Може да помолиш да не ти слагат.

# 889
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Благодаря на всички за отговорите сега вече съм спокойна Simple Smile   bouquet

# 890
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ъъъъ, ако не си с катетър каква е алтернативата? Подлога? И ще са отзивчиви ли да я дават, че санитарките в патологична са супер, но в следродилно?

# 891
  • Мнения: 1 666
Да, подлога. Отзивчиви са много в следоперативен, това да не ви притеснява.

# 892
  • Мнения: 350
аз бях без катетър и мислям, че е по-добрия вариант. Всички в отделението са страшно любезни и мили. Мен ме оперира д-р Атев- също много мил човек- предразполага те преди операцията да не се притесняваш и да се отпуснеш. Останах много доволна от всички в отделението- от лекарите до санитарките.

# 893
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Момичета, как правите уговорка с лекаря, който искате да е на раждането ви? Много ми е тъпо и непривично и изобщо нямам идея какво да му кажа и как да го попитам какво ще ми струва.
Да повторя въпроса си. Иначе лекаря нищо не споменава, освен че говори, че е поел ангажимент, въпреки че ще е в отпуск и определи датата. А мен ми е неудобно да го питам какво ще ми струва  Embarassed

# 894
  • Мнения: 63
По принцип таксата на болницата е 500 лв. за избор на лекар.

# 895
  • Мнения: 80
Здравейте!Бебката ми е седалищно и няма изгледи да се обърне ,насочиха ме другата седмица за секцио тъй като термина ми е 11 август и понеже аз съм се спряла на окръжна болница искам да раждам там.Ноо имам проблем -намерих координатите на 2-мата лекари ,които съм предпочела и с Бачуров се свързах ,но не се разбрахме ,а с Белчев не мога да се свържа на тези телефони ,които явно са на регистратурата на клиника Аврора.Понеже не съм от Пловдив и много се притеснявам,искам да се разбера с някой лекар за планово секцио,защото не искам да чакам раждането да започне и да изтърпя бог знае колко часа контракции ,а и после да ме срежат .Някоя от Вас може ли да ме насочи как се е разбрала за планово секцио с лекар от Окръжна и дали мога да отида направо в болницата предварително и там да се разбера с някой за дата.Извършват ли прегледи по спешност?И откъде трябва да мина,понеже знам че входа за раждащи е от 2ри етаж на Спешно?А и някой ако има координати и работно време на д-р Белчев молЯ Да ми помогне ,за да се разбера с някои тази седмица!Благодаря

# 896
  • Мнения: 64
Имам позната, която роди близнаците си със секцио при Пеев. Разказа ми, че отишла направо в болницата в кабинета му и говорила с него. Насрочили дата, но й се наложило по-рано по спешност. Той не бил на смяна, но дошъл. След това си му дала 500лв.
Надявам се поне малко да съм помогнала. Иначе и на мен още не ми е много ясно.

# 897
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ти тези преговори по телефона ли ги води?

# 898
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, искам да попитам някой има ли впечатления от д-р Андрей Минчев, от младите е.

Нямах регистрация, но за да мога да коментирам се регистрирах. Преди точно 1 година родих при д-р Минчев. Родих в предродилна на леглото...следствие на това цялата бях разкъсана. При шиенето дойде да помага и д-р Бабаков, че било страшно положението. Междувременно идваха и д-р Мирчев и д-р Демирев, но те само ме гледаха и оглеждаха все едно съм някакъв предмет за изложба и си коментираха някакви неща и се махнаха..няколко пъти после идваха пак, но така и не помогнаха. Казвам ви шиха сигурно поне 40 минути, но мен адски ме болеше и д-р Минчев каза да извикат анестелиолозите и бях с пълна упойка. После ви казвам имах адски болки..след 3 дни ни изписаха и поне 3 седмици аз не можех да си седна на дупето. Болките също не отминаваха и 70 дни след раждането не спираше да ми "тече" всеки казваше, че това били лохии. Аз усещах и супер неприятна миризма и болките ставаха непоносими, дори свекърва ми, ми биеше обезболяващи. Преди да ме обвините в немърливост искам да кажа, че съм ходила на гинеколог, но тя казваше, че защото много съм се разкъсала затова ме боляло и докато не спрели лохиите не можела да ме прегледа вагинално. Свекърва ми е медицинска сестра и я изнуди да ме прегледа пак, защото болките бяха страшни и тя благоволи да ме прегледа. Още щом взе да ме преглежда "шурна една кръв" и каза, че виждала нещо бяло и каза, че трябвало да ме изпрати в ОБ при д-р Пелев. Той обаче бил в отпуска и тя се обади на д-р Белчев и той ме прегледа само щом ме погледна вика момиче имаш забравена марля. Дърпа той, дърпа каза,че била зашита и трябвало оперативно да я отстранят. Попита ме кой ме е шил и аз казах, че Минчев и Бабаков и се оказа, че Бабаков е на смяна и дойде и той да "помага".. Пред очите ми свекърва ми му даде пари и той ги взе..направо нямам думи колко е безочлив този човек..Махнаха ми марлята, но казали на свекърва ми, че имало риск от кръвоизлив, защото била до шийката...казвам ви адски болки преживях.. и вече година по-късно мен все още ме боли точно на това място, където беше марлята.. Мила прави си изводите какво ми е мнението за Минчев и за Бабаков..

# 899
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Как се осъществява виждането с близките при положение, че няма да съм във ВИП? До колкото знам те не могат да влизат, на родилките не дават да се излиза.

Общи условия

Активация на акаунт