Как чистите петна от фулмастри ???

  • 1 172
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Това ми е въпроса ??
Синът ми напоследък се извъди голям художник , от което естественно пострадаха дрехите и стените. Стените напролет ще ги боядисаме ( дано до тогава му е минал мерака ) но дрехите изглеждат ужасно. С прах и Вениш не става. Моля ви споделете своя опит.
Извинявам се ако темата не е за тук и моля модераторите да я преместят.

# 1
  • Мнения: 1 400
Опитай със спирт - един мокър памук върху петното, едно също памуче - отдолу. И търкаш докато излезе. Химикал така почиствам,   може и за фулмастер да стане!
Успех!

# 2
  • Мнения: 376
Благодаря ти ще пробвам !!

# 3
  • Мнения: 2 732
е то трябва да е рисувал с маркер ,защото фулмастрите се перат

# 4
  • Мнения: 376
Най обикновенни фулмастри от 2 лв.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
И Таня се прояви обаче като писател - надраска с химикал няколко кукли и няма изчистване. Какво ли не пробвах обаче без ефект. Ако някой знае нещо да помага.
За фулмастрите - пробва ли с Тест? Намазваш обилно с тест местото, изчакваш малко - половин час примерно и после изпираш - аз доста лекета така махнах.

# 6
  • Мнения: 376
И това е идея ще пробвам , дано се справиш с химикала.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна посточнно се връща надраскана от градината. Това им е отмъщението с едно момиченце - взаимно опустошаване на дрехите. Боли ме най-вече, когато блузата е нова. Но всичко успява да се изпере. Обикновено пера с Ариел, Аче, Ленор... цветно на 60гр. Единствено перманентните ми създават повече грижа.

И ние ще боядисваме стените в хола. маркета там вече няма чистене.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Надраскана кукла с химикалка -> няма чистене! Пробвах с какво ли не..., а куклата е на съседчето и то така страда, заради синковеца.
Последния си надраска така един анцунг с маркер -> също няма чистене. Отказах се.
Остава ми да бъда по-внимателна Flutter

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 580
С прясно мляко! Simple Smile
Действа!Слагаш на надрасканото,то шупва след малко и изпираш!
Когато ми го казаха -се изсмях,но така и така беше съсипана новата  блуза на синчето,пробвах.Е,стана.И на пердетата, и на дънковото  яке -също.

# 10
  • Мнения: 376
С прясно мляко! Simple Smile
Действа!Слагаш на надрасканото,то шупва след малко и изпираш!
Когато ми го казаха -се изсмях,но така и така беше съсипана новата блуза на синчето,пробвах.Е,стана.И на пердетата, и на дънковото яке -също.
Това само на пресни петна ли върши работа или ???

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
С прясно мляко! Simple Smile
Действа!Слагаш на надрасканото,то шупва след малко и изпираш!
Когато ми го казаха -се изсмях,но така и така беше съсипана новата блуза на синчето,пробвах.Е,стана.И на пердетата, и на дънковото яке -също.
Това само на пресни петна ли върши работа или ???
не явно защото аз имах едно шушляково яке с няколко пранета ве4е .. но без резултат и това в млякото наистина помогна . то4но си мислех да те посъветвам но са ме изпреварили  Wink

Общи условия

Активация на акаунт