Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малката има проблем с акането..напъва се постоянно, пръцка и плаче, но не се изаква Sad Днес когато решихме да и направим клизма с термометъра видяхме, че дупето (ануса) и е разранен направо  Crying or Very sad Горкото сигурно го боли там и не може да се изака. Не знам какво да правим, след малко ще дойде и педиатърката да я види. Иначе промивам с лайка, ама то едва ли ще зарастне бързо. Някой да има идеи за този проблем? Ще съм ви много благодарна!
Цитирай

Видин

пеперудка, спри добавката от адаптирано мляко поне за няколко дни и вместо това буди бебето на всеки 2 часа да суче. Денонощно!!! Щипкай бузки, гали по гръбчето, разсъбличай и сменявай памперс и прави всичко, което ти хрумне, за да го държиш будно докато се насуче. така се въртиш в омагьосан кръг и се притесняваш още повече. Изчакай да видиш какво ще ти каже педиатърката, но аз не бих ти препоръчала да бъркате с каквото и да било в дупето на толкова малко бебе. Цаката е често кърмене, защото така бебчето поема достатъчно течности, храна и кара коремчето да се труди да я смила.
за раничките сменявай често памперса, а след като се наака веднага - задължително, мий дупето хубаво на чешмата, подсушавай много внимателно с тензухена пелена (много добре попива) даже го остави голичко за 5-10 минутки и мажи с Бочко. Дано бързо се оправи, а ти пиши какво ти е казала педиатърката.
И не се стягай и шашкай, всяко начало е трудно  Wink.
Цитирай

Значи първо дупето не е разранено, а като се е напънала се вижда лигавицата навътре и аз помислих, че е обелена кожичката там Smile
Вече сме само на кърма ( не знам дали и стига, но упорито я държа само на кърма). Изяжда средно по 70 мл.
За напъването педито каза, че са си колики и наистина много и бушува тумбата Sad Започнахме да даваме саб симплекс. Днес се изака доста обилно, но не знам защо ака на 2-3 дена, а не всеки ден Sad
Цитирай

Варна

По принцип хранените с кърма бебета акат по-малко от хранените с адаптирано мляко,защото кърмата оставя по-малко отпадни продукти и се усвоява по-пълно. Някой деца акат доста често,но други веднъж на 2-3дни. Може да увеличиш консумацията на ПРЯСНО мляко от  теб и пий пресен сок от портокал. Не ти препоръчвам киселото мляко,защото в някой има нешесте. Аз съм пробвала за "Роса" и има. Сама можеш да провериш-капка йод в лъжичка от млякото.Ако йода остане кафяв-млякото няма нишесте , ако стане синьо или лилаво -има. Нишестето запича.Може да пробваш и с  Активия.
Може да ядеш и сушени сини сливи, овесени ядки, мюсли.....само пък да не получи разстройство. Тогава си сменяш режима на хранене. Ако се разхлаби може да получи колики за това не се притеснявай.
Успех.
Цитирай

София, Бели Брези

За хранителния режим другите са ти казали, аз само ще добавя, задължително мажи дупето с кремче, аз използвах за Калоян сухия на Пенатен и проблем с ранички на ануса му не съм имала, ако нещо се израни като намажа, веднага се оправя.
Цитирай
Когато Мони беше съвсем малко бебе, колкото вас, единственото, което го спасявяше като тръгне да се подсича дупето, беше един мехлем от Педиатрията. В неонатологичното отделение им го доставят, на основата на ланолин е. Ако намериш връзка там помоли за едно бурканче. В останалото време бюбхен и пенатен вършеха работа. Успех с акането 
Цитирай

софия

да не би да е кръвнало лекичко от термаметъра или има рани?
Цитирай

София

вълшебен Бочко помага:)
Цитирай

Мерси момичета за отговорите, но аз по-горе писах, че съм се заблудила. Всъщност не е обелена кожичката, а съм видяла лигавицата на ануса като се е напънала по-силно  ooooh!
Сега акаме по-често, може би коремчето и привиква на режима вече  Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.