Проблем с акане и разранено дупе

  • 1 966
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Малката има проблем с акането..напъва се постоянно, пръцка и плаче, но не се изаква Sad Днес когато решихме да и направим клизма с термометъра видяхме, че дупето (ануса) и е разранен направо  Cry Горкото сигурно го боли там и не може да се изака. Не знам какво да правим, след малко ще дойде и педиатърката да я види. Иначе промивам с лайка, ама то едва ли ще зарастне бързо. Някой да има идеи за този проблем? Ще съм ви много благодарна!

# 1
  • Мнения: 7 106
пеперудка, спри добавката от адаптирано мляко поне за няколко дни и вместо това буди бебето на всеки 2 часа да суче. Денонощно!!! Щипкай бузки, гали по гръбчето, разсъбличай и сменявай памперс и прави всичко, което ти хрумне, за да го държиш будно докато се насуче. така се въртиш в омагьосан кръг и се притесняваш още повече. Изчакай да видиш какво ще ти каже педиатърката, но аз не бих ти препоръчала да бъркате с каквото и да било в дупето на толкова малко бебе. Цаката е често кърмене, защото така бебчето поема достатъчно течности, храна и кара коремчето да се труди да я смила.
за раничките сменявай често памперса, а след като се наака веднага - задължително, мий дупето хубаво на чешмата, подсушавай много внимателно с тензухена пелена (много добре попива) даже го остави голичко за 5-10 минутки и мажи с Бочко. Дано бързо се оправи, а ти пиши какво ти е казала педиатърката.
И не се стягай и шашкай, всяко начало е трудно  Wink.

# 2
  • Мнения: 968
Значи първо дупето не е разранено, а като се е напънала се вижда лигавицата навътре и аз помислих, че е обелена кожичката там Simple Smile
Вече сме само на кърма ( не знам дали и стига, но упорито я държа само на кърма). Изяжда средно по 70 мл.
За напъването педито каза, че са си колики и наистина много и бушува тумбата Sad Започнахме да даваме саб симплекс. Днес се изака доста обилно, но не знам защо ака на 2-3 дена, а не всеки ден Sad

# 3
  • Мнения: 574
По принцип хранените с кърма бебета акат по-малко от хранените с адаптирано мляко,защото кърмата оставя по-малко отпадни продукти и се усвоява по-пълно. Някой деца акат доста често,но други веднъж на 2-3дни. Може да увеличиш консумацията на ПРЯСНО мляко от  теб и пий пресен сок от портокал. Не ти препоръчвам киселото мляко,защото в някой има нешесте. Аз съм пробвала за "Роса" и има. Сама можеш да провериш-капка йод в лъжичка от млякото.Ако йода остане кафяв-млякото няма нишесте , ако стане синьо или лилаво -има. Нишестето запича.Може да пробваш и с  Активия.
Може да ядеш и сушени сини сливи, овесени ядки, мюсли.....само пък да не получи разстройство. Тогава си сменяш режима на хранене. Ако се разхлаби може да получи колики за това не се притеснявай.
Успех.

# 4
  • Мнения: 3 861
За хранителния режим другите са ти казали, аз само ще добавя, задължително мажи дупето с кремче, аз използвах за Калоян сухия на Пенатен и проблем с ранички на ануса му не съм имала, ако нещо се израни като намажа, веднага се оправя.

# 5
Когато Мони беше съвсем малко бебе, колкото вас, единственото, което го спасявяше като тръгне да се подсича дупето, беше един мехлем от Педиатрията. В неонатологичното отделение им го доставят, на основата на ланолин е. Ако намериш връзка там помоли за едно бурканче. В останалото време бюбхен и пенатен вършеха работа. Успех с акането 

# 6
  • Мнения: 7 640
да не би да е кръвнало лекичко от термаметъра или има рани?

# 7
  • София
  • Мнения: 166
вълшебен Бочко помага:)

# 8
  • Мнения: 968
Мерси момичета за отговорите, но аз по-горе писах, че съм се заблудила. Всъщност не е обелена кожичката, а съм видяла лигавицата на ануса като се е напънала по-силно  ooooh!
Сега акаме по-често, може би коремчето и привиква на режима вече  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт