ГЛУТЕН

  • 803
  • 7
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 99
Здравейте!
Искам да питам някой знае ли нещо повече за глутена или да ме насочи къде да намеря инфо!
Знам,че се съдържа в някои зърнени храни,като пшеница,овесени ядки...,и че не се препоръчва да се дава на деца под 1година.Но зашо? Thinking

# 1
  • Мнения: 1 383
Не мога да ти дам подробна информация, но виж в библиотеката на кърмаческия форум или пусни тема, там има спецове.

# 2
  • София
  • Мнения: 480
Ето  ТУК ще намериш всичко, което те интересува.
Ако пуснеш търсачка, също ще изскочат доста неща  Wink

# 3
  • Мнения: 666
Ако не се лъжа само царевицата не съдържа глутен , може да има и други храни не споря , но да не се дава на деца по една година не съм чувала подобно нещо , не се дава само на глутенозависимите т.е тези които имат непоносимост към глутена , така че възрастта тук няма значение

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Освен царевицата безглутенови са ориза, елдата, просото. По  принцип е хубаво да се изчака до осми месец, след това се въвежда бавничко (ако детето е фамилно обременено с алергии).

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако не се лъжа само царевицата не съдържа глутен , може да има и други храни не споря , но да не се дава на деца по една година не съм чувала подобно нещо , не се дава само на глутенозависимите т.е тези които имат непоносимост към глутена , така че възрастта тук няма значение
Напротив, възрастта има огромно значение.Глутенът представлява сложен протеин и като такъв е труден за обработка от незрелите бебешки черва.Поради това, точно както и белтъкът на кравето мляко, е силен алерген.Колкото по-късно го предложим на децата, толкова по-минимален е шансът да развият непоносимост към тези белтъци.За това - късно и бавно захранване=гаранция за здраве:peace:

# 6
  • Русе
  • Мнения: 99
Благодаря за отговорите!Отговорих си на въпроса.Но интересно,защо педиатърката не ни предупреждава за това!!!

# 7
  • Мнения: 78
Погледни и тук за глутена http://karmene.greatnow.com/Index.htm

Общи условия

Активация на акаунт