Какво кисело мляко да давам ?

  • 10 534
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 489
nade, не съм го държала аз, а 2 майки от форума, но сега не мога да открия темата, надявам се да се включат  Blush
Но ако трябва още утре вземам едно Данонче и опита започва  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 212
ОК!!! Peace
Мисля,че скъпото винаги излиза по-евтино!!! newsm53Не съм съгласна с теб за Danone,но не искам и да убеждавам някой,че другите марки на пазара са по-лоши.Всеки сам си решава!!! newsm03
За квасеното мляко-не е за препоръчване,ако на животинчето не му се взимат редовни проби! newsm12

# 17
  • Мнения: 1 410
Всеки сам си решава с какво да си храни детето, но аз съм държала Данон със седмици лятото, за да стане кисело (защото така обичам таратора), но след няколкоседмичен опит така и не се промени по никакъв начин, нито стана кисело, нито пусна вода, нищо. от тогава не купувам Данон, освен плодовите, които ям с удоволствие.

# 18
  • Мнения: 4 915
Киселото мляко за деца до 2 годинки трябва да е пълномаслено, високата масленост е  полезна е за развитието на мозъка.

Има много информация в нета по този въпрос, за съжаление сега нямам време да търся линкове. А и тази тема е доста обсъждана тук и са посочвани източници.

Относно консервантите, ето едно мое мнение отпреди време/в кърмаческия форум/:

В нашата фирма /вносител и търговец сме на хранителни суровини/ работи като мениджър бивш технолог на кисело мляко. Тази колежка има стаж в няколко големи фирми-млекопроизводители, преди да постъпи на работа при нас.

От нея знам, че в киселото мляко не се добавят консерванти.

Процесът на заквасване и прокисване на млякото зависи от съотношението лактобацили - термофилни стрептококи.

Лактобацилите "отговарят" за закваската най-вече, от тях идва и киселият вкус, а стрептококите - за трайността и прокисването на млякото.


За да се увеличи трайността на киселото мляко, технолозите намаляват съдържанието на лактобацили и увеличават съдържанието на стрептококи.
Заради това и киселото мляко не е толкова кисело (и за мое съжаление)...

Консерванти не се добавят, защото млякото няма да успее да се "получи".
Но някои фирми наистина добавят нишестета.

За родителите, които се интересуват от качествено кисело мляко, колежката ми препоръча Фибела, Верея и Данон 2% /последното е нискомаслено обаче, не е подходящо за деца до 2 годинки/.

Изрично каза, че е добре родителите да се въздържат от предлагането на плодови и десертни млекца - заради ароматизаторите и оцветителите в тях.


Та така...


От тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=60408.0

А ето и тази статия: http://www.democrit.com/the_news.php?n=48

# 19
  • Мнения: 4 668
Благодаря на всички , засега  ще се въздържим от кисело мляко , може би това детското ще видя , brayan кажи моля те от къде го купуваш , не съм виждала такова досега . Аз исках да му давам кисело мляко , защото много харесва плодовите десерти на Нестле , а те са на основата на кисело мляко . Все пак очаквам още мнения !

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давам Верея 2.9% или Фибела 3.6%
И Верея калций 4.5% съм давала

# 21
  • Мнения: 4 915
Вместо плодово десертно млекце, по-добре да даваш кисело мляко с плод.

Спокойно можеш да изчакаш още с предлагането на кисело мляко.

# 22
  • Мнения: 6 315
Аз давам Верея с плод или с бисквити след като детето стана на 1 годинка за закуска, но все още му давам сутрин и вечер адаптирано мляко...

# 23
  • Мнения: 515
Фибела 2% съм й давала от 8-9 м до сега, макар че сега повече обича Верея прясно мляко и киселото го недолюбва. Освен Фибела съм опитвала и с:
- на баба ;- на дядо (не се смейте и такова има) - те обаче ми се виждат прекалено маслени и не много кисели.

От Фибела съм си най-доволна, от него хапва най-много, независимо как съм го приготвила (айрян, с бисквити). Само да не забравя - подслаждам го.

# 24
  • Мнения: 1 416
Давам на Маргарита или "На дядо" - понякога 4,5%, друг път - 2%. Често сменяме и с розава "Елена" - 3,6%.
Слагам захар в млякото, защото на дъщеря ми не й се услажда иначе...  Stop

# 25
  • Мнения: 5 299
Аз давам само Данон или На баба - 4,5% или 2.5% смесвам с бисквити и плодове.

# 26
  • Мнения: 4 068
Аз пък да ви кажа за домашно заквасеното мляко.
Онзи ден гледах много поучително предаване по телевизията. Та значи абсолютен мит е, че домашно заквасеното мляко е по-полезно. Не е. И то по простата причина, че няма как да си го направиш с жива закваска, защото те са много скъпи. А купешките млека се правят с жива закваска. Освен това казаха, че за малките деца и бебета над 6 месечна възраст е най-полезно пълномасленото кисело мляко. За марки няма да пиша, защото аз още не давам кисело мзляко и скоро май няма и да дам де. Но това го гледах онзи ден и реших да го споделя с вас.

# 27
  • Мнения: 252
аз давам кисело мляко откакто направихме 10 месеца - давам и от еленското 2% и съм много доволна а относно домашно проготвеното мен ако питаш  пак не може да си сигурна че е хубаво защото никой не ти дава гаранция дали прясното мляко ще е хубаво - не можеш да знаеш кравата какво яде и т.н. такаче ако си решила да минеш на кисело според мен взимай си купешко еленско (ако имаш възможност) няма смисъл да си играеш да квасиш

успех с начинаниеот Peace

# 28
  • Мнения: 1 181
отначало давах данон, сега или данон, или елена, или селекта.

# 29
  • Мнения: 4 406
каквото и да е , без данон, но да е по-маслено

Общи условия

Активация на акаунт