Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 584 736
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 6 301
Само да вметна - Гевгелийски е най-хубавия квартал в София Simple Smile

Чак най-хубавия едва ли, но е един от най-хубавите. Grinning

# 1 096
  • Мнения: 2 352
Ако изключим района на Докторската градинка и къщичките в Изток срещу руското посолство - в София няма най-хубаво. Има квартали и райони, които са с повече ползи, отколкото недостатъци за определен период от човешкия живот.  Peace

# 1 097
  • Мнения: 11 077
Това за Гевгелийски не е сериозно Simple Smile
Шепа ЕПК-та, от едната страна огромен шумен булевард, от другата - жп линия и кучета, за да минеш в Западния парк.
Освен, че е до метростанция, не виждам никакви други качества.

Има квартали и райони, които са с повече ползи, отколкото недостатъци за определен период от човешкия живот.  Peace
И това е вярно; както и че съотношението може да се измени напълно след 5-10 години. Затова - наеми и ликвидни покупко-продажби... закрепостяването за цял живот, че и за няколко поколения, изисква друг тип нагласа.

# 1 098
  • Мнения: X
Не знам дали са ви попадали тези материали: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=595611
Малки спретнати къщурки от по 2 хил. м2, миниголф, тенис игрища, басейни...
Даваха клипове и по телевизията преди време.
http://www.btv.bg/article/872553003-Plyus_10_mln_lv_v_haznata_sl … _NAP_v_Sofia.html
Всъщност, Гугъл мапс също дава инфо за къщите в посока Бистрица и Панчарево, кв.Витоша, Малинова долина, комплексите и кварталите над околовръстното... Май съвсем малко от наистина богатите хора живеят в центъра, или по кварталите около центъра, повечето се изнесоха по бившите вилни зони.

# 1 099
  • Мнения: 11 077
Нормално е да е така. Този модел е отдавна изобретен другаде Simple Smile

Само дето тук голяма част от покрайнините ни нормални пътища имат (падне един сняг и не можеш да слезеш до града от Драгалевци, например- има такива случаи дори и с уж високопроходими джипове), ни канализация, ни улично осветление, денонощния магазин на 5 км, за аптека да не говорим ...
Кел файда от луксозната къща и басейна.

Също не всички крайградски квартали тип "села" са с добър въздух. Някои са.

# 1 100
  • Мнения: X
Предполагам, тези хора имат обслужващ персонал и нито пазаруват, нито шофират сами.
Непроходимостта понякога е нарочно търсен атрибут, предполага труден достъп и лесна охрана.

# 1 101
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
... Май съвсем малко от наистина богатите хора живеят в центъра, или по кварталите около центъра, повечето се изнесоха по бившите вилни зони.

Бегло познавам някои от най- богатите българи и работата при тях е, че те имат по десетина имота из различни райони на София. Някои ползват като офиси, в други преспиват през седмицата, трети отдават под наем и т.н. Много имоти около Ал. Невски, Кристал, Докторската и пр. са собственост на хора с къщи в полите на Витоша. Но, както си отбелязала, те си имат и няколко коли, и поне един шофьор.

# 1 102
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Да, а много от богатите хора си имат и имоти в други държави, където прекарват по-голяма част от времето си. Г-н Банев живее 6 месеца от годината в къща на Русалка, има си огромен тризонет в "Южен парк", плюс замък в полите на Витоша. А за имотите в чужбина да не споменавам. Предполагам, че той има различни критерии относно "предимства и недостатъци на кварталите в София" от нас.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 749
Аз пък в Зона Б5 се чувствам прекрасно. Особено предвид парка, който най-после започват под балкона ми Simple Smile
В 20-eтажно ЕПК с перфектна организация и страхотни съседи.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 1 902
кой парк?

# 1 105
  • София
  • Мнения: 749
Парк Възраждане. В момента разчистват терена.

# 1 106
  • Мнения: 99
Здравейте, не съм за тук, но не намерих темаа, може ли някой да ми помогне, интересува ме как се стига от Симеоновско шосе до Резиденция Бояна, някакъв автобус или незнам.....Трябва ли да отивам до центъра и чак тогава.
Благодаря и се извинявам още един път! newsm78

# 1 107
  • Мнения: 2 352
Здравейте, не съм за тук, но не намерих темаа, може ли някой да ми помогне, интересува ме как се стига от Симеоновско шосе до Резиденция Бояна, някакъв автобус или незнам.....Трябва ли да отивам до центъра и чак тогава.
Благодаря и се извинявам още един път! newsm78
С такси. Не би трябвало да струва повече от 6-8 лв.

# 1 108
  • Мнения: 22 861
Здравейте, не съм за тук, но не намерих темаа, може ли някой да ми помогне, интересува ме как се стига от Симеоновско шосе до Резиденция Бояна, някакъв автобус или незнам.....Трябва ли да отивам до центъра и чак тогава.
Благодаря и се извинявам още един път! newsm78
Мисля,че с автобус 111.Може да се провери тук;
https://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules

# 1 109
  • Мнения: 98
Кой е този квартал за който говорите срещу Красна поляна където е толкова спокойно?

Общи условия

Активация на акаунт