Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 584 630
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 6 299
То аз съм напълно на твоето мнение и на мен ми е любимо място, където сте вие, а пък аз съм само на около километър от вас. Но за детето се оказва, че няма нищо свястно наоколо, както написах в предния си постинг, който изтрих Joy - нито градини, нито училища, нито извънкласни занимания. Предлолагам и ти си съгласна по това, защото си казвала как не си доволна от държавната ДГ, която сте посещавали, а и ЧУ избрахте доста далеч от квартала.

# 1 636
  • Мнения: X
Този квартал никога не сме го разглеждали точно от тази гледна точка. Защото от самото начало знаехме, че детето няма да учи в него. А беше в градина близо до баба си и дядо си(не в сегашния квартал) за да има е удобно на тях да я взимат рано от градина.  Joy Извънкласните занимания са в училище през седмицата(много съм доволна от предоставените възможности срещу заплащане, спестяват много време и усилия) или през уикенда (горе долу математиката и плуването са на 5 мин. едно от друго).

# 1 637
  • Мнения: 46 504
Нямам нерви за усложняване на програмата. За мен нормално училище и детска градина + извънкласни ми бяха задължителна точка при търсенето. Хич не си представям да влача дете за 1 смяна някъде, и сега е неадекватна сутрин в 6 и нещо, ако трябваше и да пътува после не знам в колко трябва да стане.
От 2 клас сама си ходи и се прибира от всичко.

# 1 638
  • Мнения: X
Човече, и аз мислех така преди да разбера постфактум, че уж най-елитната градина във вашия квартал (бивш мой) е пълна скръб във всяко едно отношение. Детето ми изкара 3 празни години там за които дълбоко се обвинявам. В тази градина в която беше дъщеря ти и работеше преди майка ми. Да, по малката отдалеченост от дома на градина/училище са от голямо значение, но по-важно е качеството и нивото на образование и отглеждане/възпитание.
Ако тази градина е най-добрата то просто не искам да знам какво е в останалите в квартала. В момента детето само за 4 месеца е на светлинни години. Показателно е че доста деца я напускат след 3 група защото нивото на подготовка е нулева. Съществуването на телевизори в стаите на децата е показателно.
В квартала няма едно училище, което да покрива изискванията ми. Такива учебни заведения са 10-тина в София и е абсурдно точно по това да си избирам жилището.

Последна редакция: пт, 25 дек 2015, 17:56 от Анонимен

# 1 639
  • Мнения: 46 504
Bliss, тези изисквания са индивидуални (не съм имала особени очаквания от подготовката, предпочитах децата просто да играят в градината, освен това всеки учител работи по различен начин). Имах предвид човек да има на разположение много такива и вече според личните си предпочитания да направи избор. Аз всъщност живея до другата градина - "Маргарита", отзивите за нея са по-добри, но на мен не ми харесва и отпадна от класацията. Важното е, че в радиус от километър, километър и нещо имам 13-14 градини, включително частна, все някоя ще успея да одобря за безценното ми отроче  Mr. Green
Но ако има само 1, тогава избор нямаш и рискът да не ти допадне е по-голям.

# 1 640
  • Мнения: X
Такъв избор от градини има в почти всеки квартал на София. Изключая разбира се нововъзникналите. В Люлин са 14 защото квартала е най-голям и е колкото Плевен. Но във всеки стар квартал има градини пропорционално. Отделно от това в повечето случаи на родителите е в пъти по удобно и спокойно градината/училището да е близо до работното му място за да не се опитва да се телепортира например на другия край на София за да си вземе детето в 17,30 (виждали сме как се цупят учителките ако закъснееш). Та бройки градини и училища (повечето от които са на доста ниско ниво според личния ми критерии) не са кой знае какво предимство на квартала. По скоро хубавата инфраструктура, повечето въздух на фона на презастрояването на други места и т.н. И факта, че една градина е частна нищо не означава. Както държавните, така и частните с отлични условия за възпитание, обучение и игри са малко. Понякога дори и от 14 няма какво да избереш за безценното отроче.

Честно голяма част от съзнателния си живот съм прекарала в Люлин и не бих пуснала безценното се отроче да се прибира само от училище или да играе само пред блока. Това важи и ако живеех в който и да било квартал на София, но за спалните важи най-вече и за Люлин в частност.
Скрит текст:
Светът се развива и детската градина вече не е само игри без целенасочено овладяване на умения, гледане на телевизия и безцелно пребиваване на дете на относително сигурно място докато мама и тати работят. Ние бяхме в група обучаваща внучката на директорката.  Mr. Green Wink Е въпреки това нивото беше нулево. Може би всички усилия са били насочени само към едно дете.  Grinning Моето беше всяка седмица болно заради липса на сутрешен филтър(сега само няколко месеца по късно ситуацията е коренно различна), немарливост на гледане и т.н., а нивото по изискуемият материал беше плачевно докато не се заехме в къщи. 1/3 от децата напуснаха след 3-та група за да отидат на по-добри места, които да ги подготвят адекватно за училище.

Последна редакция: сб, 26 дек 2015, 13:35 от Анонимен

# 1 641
  • Мнения: 46 504
Не става дума за конкретен квартал или конкретна градина, а за избор. Ако няма градина в района или е една, такъв реално няма. Това имам предвид  Peace
И все пак - ако на някой не му е проблем да е далече градината/училището, тогава пък има по-свободен избор за място, включително за някой по-тих район извън София. Което си е предимство Simple Smile

Скрит текст:
...не бих пуснала безценното се отроче да се прибира само от училище или да играе само пред блока...

При нас е много спокойно, всички деца си обикалят свободно, оживен е, но освен баби по пейките и майки с колички няма други денем. Разбира се всеки сам преценява какво да прави с детето си  Peace

# 1 642
  • София
  • Мнения: 102
A какво и е на Слатина, гледам че има доста предлагане там в сравнение с други квартали?

# 1 643
  • Мнения: 1 775
A какво и е на Слатина, гледам че има доста предлагане там в сравнение с други квартали?
Граничи с ромската махала, с индустриален район и комуникациите не са от най-добрите. Ако става въпрос за кв. Христо Смирненски.

# 1 644
  • Мнения: 47 968
Ромите не толкова,  но транспорта е сравнително зле

# 1 645
  • Sofia
  • Мнения: 2 465
Какво ви е мнението за ул.  Петко Каравелов в кв. Иван Вазов - става ли за живеене според Вас?

# 1 646
  • Мнения: 2 694
Става, много хора живеят там в момента Simple Smile

# 1 647
  • Мнения: 9 858
 Hug Hug Hug
можете ли ми подскажете в кой квартал да намерим под наем, или ако се продава, не-много скъпи къщи с дворове.
Не ми се иска да е в Симеоново или Драгалевци, по принцип не знам и аз какво искам. но...
с ММ ще работим в центъра, имаме 3 малки деца, та трябва да се мисли за градина, училище 1 и училище 2.
благодаря много за мненията  bouquet bouquet bouquet bouquet

# 1 648
  • Мнения: 2 190
Hug Hug Hug
можете ли ми подскажете в кой квартал да намерим под наем, или ако се продава, не-много скъпи къщи с дворове.
Не ми се иска да е в Симеоново или Драгалевци, по принцип не знам и аз какво искам. но...
с ММ ще работим в центъра, имаме 3 малки деца, та трябва да се мисли за градина, училище 1 и училище 2.
благодаря много за мненията  bouquet bouquet bouquet bouquet

Румка,

Виж тази тема, в нея се писа и за софийските покрайнини.
: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=915305.msg32860292#msg32860292

по принцип северните и западните квартали с къщи са на по-ниски цени - например Обеля, Суходол, Горна Баня, Требич, Мировяне, Орландовци, Бенковски, Малашевци, Враждебна, Чепинци....
Трябва търсене и обикаляне.

# 1 649
  • Мнения: 9 165
rumka833
старата част на Банишора е за теб , онзи ден гледах за продан - етаж от 3 ет.къща с двор,паркомясто в двора градинка в близост до спирка на трамвай рейсове ,метро за 74000е

Общи условия

Активация на акаунт