Отговори
# 270
  • Мнения: 117
Здравейте!
На 20 години съм и през април при рутинен преглед ми откриха папилома вируса,след биопсия стана ясно че е от 1ви тип и го оставихме така.През октомври пак си правих пап намазка и нещото още го има,намаляло но е там и гинеколога ми каза,че ще го оставим така.
Притеснява ме факта,че имам изтичания,които не знам дали са нормални...това още от момиче,обаче гинеколозите все ми казват че няма друго освен папиломата.Отделно от време на време имам страхотен сърбеж,който продължава от ден до 3-4 и минава след това.Искам да ви попитам дали това нещо е някаква алергична реакция от вируса.тъй като гинекозите не виждаха конкретна причина(прегедите не бяха по време на сърбежните кризи)
Мерси много на прочелите Simple Smile

Затова е хубаво да се правят рутинните прегледи. Предполагам, че този 1ви тип означава Цин 1 и това е резултата от биопсията. Какъв беше резултата от цитонамазката? Честно казано то засега си стои и няма промяна, но в един момент трябва да се предприеме нещо, защото папилома вируса или дисплазията, която имаш няма да изчезне от само себе си. При цин 1 може и да се мине само с изгаряне, да не се стига до конизация. Това лекарят трябва да прецени. Но най-добре да се премахне този участък, а не постоянно да го мислиш, защото както сега си стои на същото ниво, така може да мине вече и в цин 2 и тогава да трепериш.
Относно течението и сърбежите - аз лично се съмнявам да има нещо общо с вируса, поне досега не съм прочела или чула за такова нещо. Ако не ти е правена микробиология, трябва да се направи, за да се види дали ще се изолират някакви бактерии или гъбички, които може да са причината за твоите неволи. Ако там всичко е чисто, да ти кажа съм чувала за такива сърбежи на нервна почва, но ти си прекалено млада, за да имаш чак такива проблеми. Каквото и да е вземи мерки и по двете теми, които може и да се свързани помежду си. Peace

# 271
  • Мнения: 3 039
тестът за 33-те вида ЧПВ ми е отрицателен Rolling Eyes Дали защото ми го взе на 27-ми ден от цикъла (два дни по-късно след прегледа ми дойде) или съм в другите 67 (нали имало още, някой знае ли дали и от другите видове, дето у нас не ги изследват, има опасни?!?)... Притеснена съм, защото не знам какво става, мисля дали няма връзка с аденозата на гърдата, която на два пъти ми споменават мамолози... След празниците съм на още 1 мамолог и още 1 онко-гинеколог, а утре ще си питам лекарката.

# 272
  • София
  • Мнения: 1 040
Момичета,мислите ли,че е добре да си направя този ДНК тест? След като съм имала плосък папилом,значи ли,че съм носителка на опасните-16,18? След празниците ще ходя на преглед и затова се чудя.Колко струва в момента теста и къде точно се носи?

# 273
  • Мнения: 117
Нищо не значи. Общо взето теста си е машина за пари, не виждам никакъв смисъл от него. И е доста скъп, аз преди няколко месеца пратих към 90 лв. за високо рисковите типове.

# 274
  • Мнения: 3 039
ми аз като си направих 33-те щама и излзоха отрицателни, ми казаха, че пак е папилома, но не от опасните... И на мен ми е съмнителна тази работа, но като ти го казва д-р, може би все пак за тях е важно да знаят. Но някак досега оставам с впечатления за една недобре проучена ситуация с този пап вирус, а оттам - и възможност за спекулиране...
Интересно ми е какво мислят миналите вече "по реда си" за ваксиниране при положение, че вече веднъж си инфектиран. Не виждам къде е смисълът, нямам и обяснение.

Последна редакция: пт, 21 дек 2012, 22:58 от alen mak

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 292
alen mak, можеш само да се радваш на отрицателния ти резултат за тези типове на ЧПВ, които са ти изследвали. Резултата от теста не се влияе от месечния цикъл. Относно спекулацията - зависи от гледната точка. За едни е "машина за пари", а за други е информираност и възможност. Аз одобрявам предложението на докторите за изследване с този тест. А дали пациентката ще се изследва е въпрос на личен избор.
За ЧПВ има писано доста, но ще се опитам да обобщя информацията с няколко думи.
ЧПВ са представители на вирусната фамилия Papillomaviridae. Те имат двойно верижен ДНК геном и се разделят на генотипове, а не на серотипове, както е при повечето вируси. Идентифицирани са около 200 различни типа. ЧПВ са с доказан онкогенен потенциал. Едни вирусни типове носят нисък риск от прогресиране към рак (6, 11, 42, 43, 44), докато други са свързани със среден (31, 33, 35, 51, 58) или висок риск (16, 18, 45, 56) за прогресиране към рак.
Заразяването на населението с ЧПВ  е около 80-90% от всички сексуално активни хора.
Изследването, което се прави е за високо рисковите типове. Това, че теста е отрицателен за високо рисковите типове, не означава, че жената не е носител на ЧПВ. Тъй като ниско рисковите типове са необичайно изследване, то се прави рядко и е доста по-скъпо.
Смисъла на теста - ако жената е носител на високо рисков тип (16 или 18) би могла да предприеме лечение и да не си мисли постоянно ще се измени ли в рак, кога и дали ще се случи и т.н.
ЧПВ е локален вирус. Това означава, че той може да бъде отстранен. След отстраняването му може да се постави ваксина, която предпазва точно от тип 16 и 18.
И ... всичко е въпрос на личен избор - дали ще се направите тест за ЧПВ, дали ще се лекува, дали ще се сложи ваксина и т.н.

# 276
  • Мнения: 3 039
аха, благодаря; тоест като е локален няма как по естествен път да се създадат антитела срещу вируса ли Rolling Eyes Embarassed? а чували ли сте, че този вирус може да засегне и гърлото?  Shocked

# 277
  • Мнения: 1 983
Не съм компетентна по въпроса с вируса, но се изследвах още преди абразиото, имам си тип 16. Но пък после в Онкологията само го констатираха и това беше. Нищо повече не ми казаха, нито да се изследвам, нищо. Tired
Така, дойде ми за 3-ти път след конизацията. Първите два пъти беше ок, даже не толкова обилно, колкото е обикновено. Обаче сега...2 нощи не съм спала, големи течове и съсиреци, ставам да ходя до банята по 3-4 пъти на нощ, отделно сутрин сменям чаршафи, днес прах и матрака. ooooh!
Какво е това чудо, не знам, уж ми е обилен по принцип, но примерно само ден, а днес вече 3-ти ден, силно беше, чак преди 2-3 часа взе да намалява. Да търся ли лекар според вас? Уж било нормално след конизация да стане по-обилен и това не ме плашеше, защото аз така или иначе съм с обилен, обаче такова чудо... ooooh!
Извинете за цветущото обяснение. Blush

# 278
  • София
  • Мнения: 134
Кокоша Нел,при мен също е по-обилен цикъла , а и съсиреци имам.Преди конизацията не съм била така.Освен това 3-4 дена преди да ми дойде имам и кафеникаво зацапване.Не знам на какво се дължи ,но от това ,което прочетох и други момичета са така... newsm78

# 279
  • Мнения: 117
Кокоша Нел не ми се струва да е нормално толкова обилен цикъл щом ставаш и през нощта по няколко пъти. Консултирай се с лекар. Wink
На мен първия цикъл след конизацията ми беше адски болезнен само първия ден, после всичко беше горе долу добре. Наистина има съсираци. Оттогава не съм имала проблеми. Първите дни е по-обилно, но в рамките на нормалното. Малки съсираци също виждам, но не смятам, че е нещо ненормално.
Кафеникавото зацапване също не е нещо ненормално, аз съм го имала и преди конизацията. Peace

# 280
  • Мнения: 805
Моя 3ти цикъл беше също по-различен от предните... трудно начало, обилен като "тъгна".... за първи път от много време взех и хапче....
На прегледа след него доктора каза, че нещата са добре. След НГ ще мина и на ехограф ...

# 281
  • Мнения: 3 039
на мен ми казаха, че не конизация (щом  е отрицателен тестът - ето, явно все пак има значение:), а тази бримка/примка, не знам точно - "обелване" тоест. Ще се консултирам и с още един д-р след празниците, но биопсия задължително ще имам. Не попитах след нея може ли да се вършат нормални дейности или трябва да се почива? Че съм канена на едно събитие точно тогава, веднага след процедурата, да бъда точна...

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 292
С бримката (макар според мен правилната дума да е примка) се взима материал за биопсия. Ако нетипичния участък е малък, може и да се обере целия с тази бримка. След процедурата може да се прави всичко (без секс). Самата процедура е по-скоро неприятна, отколкото болезнена, а след нея не се усеща никаква болка. Може да има само леко зацапване с кръв 1-2 дни.

# 283
  • София
  • Мнения: 568
Аз да кажа само, че наскоро разбрах, че брадавиците и кокошия трън също са ЧПВ. Не го знаех.

# 284
  • Мнения: 430
Момичета на всички желая весели празници и много здраве и късмет. При мен нищо ново, но следя темата с интерес. Скоро съм на преглед при д-р. Ганчева. Отбих се да пожелая всичко най-хубаво през Новата година и да сме по- здрави.



Общи условия

Активация на акаунт