Всяка вечер ли почиствате ушичките на бебоците?

  • 1 782
  • 50
  •   1
Отговори
Почти всяка вечер имаме секрет в ушенцата и се чудя дали е нормално. Бях чела, че докато се оформи вътрешното ухо има и секрет, но не знам до кога продължава. Как е при вас по този въпрос?

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Почиствах ушенцата всеки ден до 1 година. Почти винаги има секрет и
е нормално. И ти като си чистиш ушите има секрет, нали? Няма от какво
да се притесняваш. Wink

# 2
  • Мнения: 5 790
Почиствах ушенцата всеки ден до 1 година. Почти винаги има секрет и е нормално. И ти като си чистиш ушите има секрет, нали? Няма от какво да се притесняваш. Wink

И аз така. Дори сега тя много обича някой да й чисти ушите и като види клечките, вади 1-2 и ни ги носи, за да й чистим ушите. Затова аз и сега продължавам да й ги чистя всеки ден.

# 3
  • Мнения: 4 629
Ушите на новородените се самопочистват. Няма нужда ти да ги почистваш

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Почиствах ушенцата всеки ден до 1 година. Почти винаги има секрет и
е нормално. И ти като си чистиш ушите има секрет, нали? Няма от какво
да се притесняваш. Wink
И аз така, но и все още го правя почти всеки ден(отскоро мием главата през ден, и тогава чистя и ушите)

# 5
  • Мнения: 2 672
секрета  е ушна кал , която колкото по-рядко се чисти по-добре!
има голяма вероятност да се набута навътре и става по-лошо
иначе на хлапето му го махам като е почти паднал ,излезнал

п.п. ако държите да го махате правете го рядко и то след баня ,като е омекнала калта, но с хавлията - не с клечки или др. подръчни средства

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
И аз знам, че не се почистват с клечка всяка вечер ушетата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Да, всяка вечер след банята. И наистина има жълто /ушна кал/.

# 8
  • Мнения: 1 410
Почиствам само това, което излезе навън. Вътре в ухото не бъркам, защото знам, че не трябва при малки бебчета.

# 9
  • Мнения: 8 769
Почти всяка вечер имаме секрет в ушенцата и се чудя дали е нормално. Бях чела, че докато се оформи вътрешното ухо има и секрет, но не знам до кога продължава. Как е при вас по този въпрос?
Почиствам когато видя,че излиза навън (и за да не се вижда). По принцип в ушите не трябва да се бърк. На дъщеря си давам сама да си ги чисти - докъдето не я боли, почесва се и с това се приключва. На бебе чистя аз - мидата и леко видимата вътрешна част. Не всяка вечер; може би два пъти седмично.

# 10
  • Мнения: 1 370
Съвсем леко по4иствам, повечето пъти с мокра кърпичка, само секрета който се вижда и то не всяка вечер. Така ме посъветваха педиатрите

# 11
  • Мнения: 7 430
Не, казаха ми, че не е нужно и не го правя всяка вечер.
Може би на 3 дни веднъж Wink

# 12
  • Мнения: 8 505
Не всяка вечер,защото колкото повече чистиш,толкова повече се насъбира.А и все пак целта на ушната кал е по нея да полепнат различни нечистотии,прах,пясък...т.е. тя все пак предпазва ухото.Лекар УНГ ми е казвал,че се маха не по-често от 2 пъти седмично (важи не само за бебета).

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Не, казаха ми, че не е нужно и не го правя всяка вечер.
Може би на 3 дни веднъж Wink

И аз така

# 14
  • Мнения: 1 181
през ден-два чистя ушите

Общи условия

Активация на акаунт