Паническо разстройство - част 11

  • 104 766
  • 702
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 832
Момичета, тази тема защо е още активна, а следващата вече е на 25- та страница? И защо е започната нова тема като тази не е достигнала 50 страници? Thinking

# 691
  • Мнения: 29
Здравейте! Им ли някой, който може да даде отзиви за добър психиатър от Шумен?

# 692
  • Мнения: 5 459
Аз съм от Шумен, но ходя на психиатър в Ловеч.....поради простата причина, че в Шумен няма такъв...

# 693
  • Мнения: 89
Аз също съм от Шумен и съм доволна от д-р Ванчиков и д-р Телбизова, ако те интересува мога да ти дам номерата им на ЛС.  Peace

# 694
  • Мнения: 5 459
Аз също съм от Шумен и съм доволна от д-р Ванчиков и д-р Телбизова, ако те интересува мога да ти дам номерата им на ЛС.  Peace

Ходила съм и при двамата и няма да коментирам понеже не е коректно. Само едно голямо ВНИМАНИЕ!

# 695
  • Мнения: 29
Аз също съм от Шумен и съм доволна от д-р Ванчиков и д-р Телбизова, ако те интересува мога да ти дам номерата им на ЛС.  Peace

Ходила съм и при двамата и няма да коментирам понеже не е коректно. Само едно голямо ВНИМАНИЕ!

Ами браво, че ходиш в Ловеч, ама аз нямам тая възможност за това трябва да се ориентирам към някой от Шумен. Личната ми препоръча Д-р Стефанов??! Но никъде във форумите нищо не прочетох за психиатрите в Шумен  Grinning

# 696
  • Мнения: 5 459
Аз също съм от Шумен и съм доволна от д-р Ванчиков и д-р Телбизова, ако те интересува мога да ти дам номерата им на ЛС.  Peace

Ходила съм и при двамата и няма да коментирам понеже не е коректно. Само едно голямо ВНИМАНИЕ!

Ами браво, че ходиш в Ловеч, ама аз нямам тая възможност за това трябва да се ориентирам към някой от Шумен. Личната ми препоръча Д-р Стефанов??! Но никъде във форумите нищо не прочетох за психиатрите в Шумен  Grinning
Аз вече никъде не ходя.....трябваше да напиша ходех.....Ами тогава поне отиди при  Светла Стоева, тя освен психиатър е и класически хомеопат, а е внимателна,  изслушва и не бърза да те изгони от кабинета, изписвайки ти нещо за да отбие номера.....не, че тя е успяла да ме излекува, но пък и аз не съм най дисциплинираната пациентка......Но не съм ходила при нея поне от 8 години, та нямам координати......

# 697
  • Мнения: 2
Момичета, моля препоръчайте  добър психиатър в Пловдив.
Ако някой е ходил при д-р Катя Раева да сподели. Моля ви.

Здравейте, аз съм ходила при д-р Катя Раева! Тя е страхотна и много ми помогна. Благодарение на нея превъзмогнах натрапливости и комплекси. Много ми хареса нейният подход и много ми помогна да си повдигна самочувствието!

# 698
  • Мнения: 1
Здравейте котенца... за първи път пиша.... :*
Не зная дали тук е мястото за въпроса ,но и аз съм с ПР и пия антидепресанти Есцитил 10мг. от 2г.
Сега има вероятност да съм бременна ,а много ме е сстрах от антидепресантите, как ще повлият те на това....
Някои пил ли е тези хапчета и имате ли нение за това ? Благодаря !

# 699
  • Мнения: 2 140
Спирай ги постепенно и отивай на хомеопат. Hug
Скрит текст:
ЕСЦИТИЛ табл. 10 мг. * 28
Бременност, кърмене и фертилитет
Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар преди употребата на това лекарство. Уверете се, че Вашата акушерка и/или лекар знаят, че приемате лечение с Есцитил. Прилагани през бременността и особено в последните 3 месеца от нея, лекарства като Есцитил могат да увеличат риска от настъпване на сериозно състояние у новороденото, наречено персистираща пулмонарна хипертензия, която причинява учестено дишане и посиняване на бебето. Тези симптоми обикновено възникват през първите 24 часа след раждането. Ако това се случи с Вашето бебе, незабавно се свържете с Вашата акушерка и/или лекар.
Ако приемате Есцитил през последните 3 месеца от Вашата бременност, трябва да знаете, че в новороденото може да се наблюдават следните последствия: затруднено дишане, синкава кожа, припадъци, промени в телесната температура, затруднено хранене, повръщане, ниска кръвна захар, вдървени или отпуснати мускули, живи рефлекси, тремор, нервност, раздразнителност, летаргия, непрестанен плач, сънливост и затруднен сън. Ако Вашето новородено бебе има някой от тези симптоми, моля свържете се незабавно със своя лекар.
Ако се използва по време на бременност, Есцитил никога не трябва да се прекратява внезапно.
Ако кърмите, не приемайте Есцитил, освен ако не сте обсъдили рисковете и ползите със своя лекар.
За циталопрам, едно лекарство подобно на есциталопрам, е намерено, че уврежда сперматозоидите при проучванията с животни. На теория това може да повлияе фертилитета, но влияние върху фертилитета при хора не е наблюдавано досега.
Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство.

# 700
  • Мнения: X
Здравейте, беше ми много трудно да извъртя всички теми, докато успея да вмъкна един обнадеждаващ пост.

Искам да започна с това, че аз лично съм страдала от ПР в определени моменти от живота си и че ПР не се лекува, защото това не е болест, а състояние с което лесно можем да се справим и да отмине. Моят личен опит е особено тежък, но като човек със силна воля никога не съм си представяла да започвам с медикаментозни терапии, защото ссъм сигурна, че това само може да ми навреди.

С няколко думи преди около 10 години за първи път ми се отключиха симптомите на това състояние, 10 по десетобалната система, ако мога така да се изразя, абсолютен кошмар, който премина в продължение на 11 месеца и изчезна от само себе си или по-скоро заради преживаването на друг много по-силен стрес, който измести порочния кръг на ПА.

Миналата година в следствие на преумора и стрес отново, в по-малка степен, започнах да получавам атаки и този път реших да се консултирам с един от най-добрите психотерапевти в България и да разбера, аджеба, за какво става въпрос. Психотерапията няма нищо общо с някакви регресивни практики или отваряне на стари рани, а има за цел да запознае с добри практики като спорт и релаксация, да даде рационално обяснение за биохимичните и физиологични процеси по време на ПА.

Само с няколко думи, за да не става дълго - ПР съществува само в главата ви, това не е болест, не е лудост, не е наследствено, по-скоро е резултат от порочен модел на мислене, който сте си изградили. За да си помогнете трябва да бъдете много смели, защото смелостта се тренира. Всяка крачка напред ви приближава       

# 701
  • Мнения: 9
...ви приближава до свободата. Съветвам силно всички дами, а и мъже да НЕ започват медикаментозна терапия и да не усложняват проблемите си, като допълнително си размътват мозъка.

Освобождаването от ПР става на принципа на превъзпитание на мозъка. Всеки път, когато изпитвате безпокойство от ходенето до магазина ТРЯБВА да отидете, защото реално няма риск за вашето здраве. Ако избягвате смелите крачки ПР само ще се задълбочава. Не се отказвайте никога!!!

Анаеробни спортове са изключителнио подходящи, защото изгарят излишният адреналин, който е главен виновник за ПА! Релаксиращи упажнения, за да може мозъкът ви да се научи отново да се отпуска! В рамките само на няколко месеца можете да се избавите ЗАВИНАГИ от ПР. Надявам се да съм била полезна!

Освен това трябва да знаете, че ПР е модерно състояние, чрез което хората си придават определена важност. Помислете дали вие искате да бъдете такъв човек или поредпочитате да си живеете спокойно. ПР се преборва с ефективно, рационално мислене. Например, когато ви е страх да отидете да си купите мляко, трябва да си внушите, че в това няма нищо заплашително, опитайте се да доминирате над изнстинктите си с трезви мисли! Успех на всички!

# 702
  • Мнения: 13
Здравейте, може ли да ми кажете кой е психиатърът който й е помогнал? Благодаря предварително. От два месеца съм този проблем и искам да го хвана навреме.
Моята сестра преди 2 години я почна едно ужасно главоболие, пиеше по 4 5 течни аналгина и какво ли не други обезболяващи. Почна да й прилошава, пребледняваше като мъртвец. Прави всякакви изследвания, даже ЯМР. Накрая отиде при една психиатърка и тя й изписа ксанакс. Но си спомням, че беше в доста висока доза. След 2 месеца проблема беше отшумял и й спряха хапчетата. Сега си живее живота. Мисълта ми е, че като се лекувате лекарствата трябва да са в определена доза, терапевтична, иначе няма смисъл според мен.
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт