Кисело мляко - от кога и каква марка

  • 14 598
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 212
Поредното ограничение да не се дава кисело мляко   smile3507
Е сега ако искате почвайте да ме ядете  newsm08
Аз давам от седмица и съм доволна , а и да не забравя педито ми препоръча .
Децата под една годинка имат нужда от кърма или млечна смес.Обикновеното мляко(за разлика от млечната смес)не съдържа необходимото количество белтъчини,мазнини и въглехидрати,нито необходимите за бебето витамини и минерали. newsm11
Някои деца имат дихателни заболявания,кожни болести,хронични възпаления на ухото или проблеми с храносмилането,които изчезват,когато кравето мляко в храната им се замени със соево.Освен това кравето мляко пречи на усвояването на желязото,а самото то не съдържа никакво желязо. newsm25

# 16
  • Мнения: 513
Поредното ограничение да не се дава кисело мляко   smile3507
Е сега ако искате почвайте да ме ядете  newsm08
Аз давам от седмица и съм доволна , а и да не забравя педито ми препоръча .
Те педитата препоръчват всякакви неадекватни неща! Ако бях слушала тях , отдавна нямаше да кърмя!
Вярвам че всеки ще се съгласи , че ПОнякога педитата имат безумни изказвания , но в крайна сметка за какво са педиатри ако не се допитваме до техният опит.

# 17
  • Мнения: 1 041
Пусни търсене и ще откриеш много теми.
Чела съм преди, но не си спомням с точност- до колко години се дава пълномаслено мляко, в какво съотношение се разрежда с вода и захар и т.н. Иначе и аз мисля, че е по-добре още да сте на адаптирано. Потрай още 4 месеца поне, ако детето него отказва. Аз започнах да давам по малко около 10-я месец като подготовка за отбиването/около 1 каф. чаша/, защото не искаше адаптирано.

# 18
  • София
  • Мнения: 212
!
Цитат
Вярвам че всеки ще се съгласи , че ПОнякога педитата имат безумни изказвания , но в крайна сметка за какво са педиатри ако не се допитваме до техният опит.
Цитат
Повечето не се усъвършенстват-В ТОВА Е ПРОБЛЕМА!!! Mr. Green
Някога кравето мляко се смяташе за много полезна храна>Но изследванията и клиничният опит принудиха лекарите и диетолозите да преосмислят това разбиране!За съжаление повечето бълг.педиатри си "седят" в миналия век-20-ти,именно когато нашите майки и баби са гледали бебета!!! Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
В "Най-често обсъжданите теми във форума"- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0 има раздел "Кисело мляко". Там има линкове към много теми, в които е било обсъждано въвеждането на киселото мляко. Погледни ги-има доста мнения.
Накратко-мъжът ти е прав.

# 20
  • Мнения: 46 508
Вярвам че всеки ще се съгласи , че ПОнякога педитата имат безумни изказвания , но в крайна сметка за какво са педиатри ако не се допитваме до техният опит.

Пострадалите от допитване до педиатрите отиват в Клиниката по ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИЯ.
"Алергичните реакции към хранителни белтъци се наблюдават най-често сред децата - при кърмачета и до 3 годишна възраст. " Не виждам каква е тази основателна причина на сила да дам на детето си нещо, което се счита за опасно за неговата възрастова група. Като мине опасната граница, нека яде каквото си иска!

Ако все още смяташ, че е безопасно и безумно, прочети цялата статия: Алергия към протиените на кравето мляко в детска възраст, тя е писана от хора, които всеки ден виждат деца, пострадали от умните педиатри.

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз давах кисело мляко, когато Алекс беше на 10 месеца, но тя отказа адаптираното и нямах друг начин. А като направи годинка отказа и киселото мляко, сега яде само прясно и то под някакъв вид направено, иначе -не.
Ако яде адаптираното изчакай да направи годинка и тогава давай с бисквити примерно.
Избора е твой. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 472
Имах много проблеми с голямото си дете и се наложи да въведа кисело мляко доста рано (на 4 м) и то по съвет на педиатър. Горещо НЕ ти препоръчвам да го даваш преди 10 месеца Confused

# 23
  • Мнения: 140
Противно на повечето мнения, Аз те подкрепям изцяло newsm10
Започни по малко да свикне с киселото мляко,може в комбинация с бисквитка или плод, за сладост вместо захар. Аз давам Данон 2.5%,не защото го смятам за най-хубавото, но има сухо мляко в него и организма на детето по-лесно привиква.
И аз съм на мнение, че адаптираното "напомпва", особено при ящните деца.Ние минахме изцяло на кисело още на 7 мес, и то по принуда, защото Алекс отказа адаптираното и нямах избор, а дори не го бях още въвела.Но откакто сме на кисело си наддава нормално на кг, а и нямаме "странични ефекти", както се изразяват другите майки. Hug
Ако си хапва и адаптирано,продължавай да го даваш и него. thumbsup

# 24
  • Мнения: 46 508
Противно на повечето мнения, Аз те подкрепям изцяло newsm10
Започни по малко да свикне с киселото мляко,може в комбинация с бисквитка или плод, за сладост вместо захар...

Чудя се, ако детето й реагира и това бележи целия му живот, каква полза ще има от подкрепата ти? И въз основа на какво така смело даваш съвети, детето е на 5 МЕСЕЦА?
Страничните ефекти не си ги измисляме ние, а са доказани от лекарите, които се грижат за пострадали деца, не мисля, че ние сме тези, които имаме думата, а специалистите!
За наддаването, ти си уцелила момента, в който растежа се забавя, но това не е ефект от киселото мляко, а нормално развитие, дъщеря ми не е спирала адаптираното, но от 8 месеца до 1 година не качи нищо на килограми. Така е при почти всички деца и няма нищо общо с адапте-кисело мляко.
За свикването- дадох на 1 година и си свикна идеално, няма страшно.

# 25
  • Мнения: 2 672
възможно е - не се притеснявай! от това т.нар. "адаптирано" само дебелеят изкуствено децата-стават пастьозни !  но нали знаеш винаги някой има интерес - и то на високо ниво -! аз дадох на 4-5 мес.
Започнах с домашно подквасено , редувах с Фибела 3.6% - педито ми го препоръча.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз давам Данон 2.5%,не защото го смятам за най-хубавото, но има сухо мляко в него и организма на детето по-лесно привиква.

Въххх Shocked
Хора четете ли изобщо какво пишете?
Бебето е на 5 месеца, няма нужда да привиква към сухо мляко, нито пък има нужда да се играе на руска рулетка с това ранно въвеждане на кисело мялко, защото както казва Писана последствията от вашите опити може да си ги носи цял живот детето.
Че на всичкото отгоре и нискомаслено, за да не надебелее много, пък мазнините няма да му трябват за развитието, то и мозък може да не му трябва Crossing Arms

Хайде стига глупости, това че вие сте сгрешили с ранното въвеждане на млякото, не значи че трябва да го "рекламирате" и на други.

Мойри, би ли дефинирала "пастьозни" плийззз Praynig

# 27
  • Мнения: 140
възможно е - не се притеснявай! от това т.нар. "адаптирано" само дебелеят изкуствено децата-стават пастьозни ! но нали знаеш винаги някой има интерес - и то на високо ниво -! аз дадох на 4-5 мес. 

 Peace

# 28
  • Мнения: 1 427
възможно е - не се притеснявай! от това т.нар. "адаптирано" само дебелеят изкуствено децата-стават пастьозни !  но нали знаеш винаги някой има интерес - и то на високо ниво -! аз дадох на 4-5 мес.
Започнах с домашно подквасено , редувах с Фибела 3.6% - педито ми го препоръча.
Йоана е на АМ почти от раждането си.На 9м. тежи точно 8кг.Много е жилава и енергична.Така, че не мога да се съглася с това , че "напомпва" адаптето NaughtyА по темата-давам кисело мляко с плод за следобедна закуска понякога.Мисля да продължавам с адаптирано докогато детето си покаже Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 391
Благодаря на всички за отговорите. Да си призная честно - сега съм по-объркана, отколкото като пуснах темата  Embarassed, но реших, че на консултацията с педито следващата седмица, ще я попитам какво мисли по въпроса и ще преценя.
Още веднъж много ви благодаря, че се отзовахте.

Общи условия

Активация на акаунт