Най-необходимото за детската стая?

  • 2 076
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 877
здравейте на всички,
бебо е още на топло, но вече съм се запритеснявала как ще му наредим всичко най-необходимо за стаята и него. до пролетта има време, обаче като сметнем колко струва всичко за бебе и  Rolling Eyes Rolling Eyes

та с какво да започнем като най-необходимо, креватче повивалня и шкаф за дрехите , нали? моля ви , дайте едно рамо!

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 12:15 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 3 929
Нормално е да се притесняваш, но аз до самото раждане на бебо имах само детска количка и дрешки. Според мен най-необходимото в началото е креватчето и дрешките. Можеш да го повиваш на леглото. А и ще получиш много подаръци, които веднага ще намалят списъка за пазаруване. Купи си корито за къпане. Това се сещам от личен опит. Останалото ще купуваш с времето, то ще ти подскаже.
Ние и до ден днешен, освен креватчето, нямаме друго в стаята.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 877
Нормално е да се притесняваш, но аз до самото раждане на бебо имах само детска количка и дрешки. Според мен най-необходимото в началото е креватчето и дрешките. Можеш да го повиваш на леглото. А и ще получиш много подаръци, които веднага ще намалят списъка за пазаруване. Купи си корито за къпане. Това се сещам от личен опит. Останалото ще купуваш с времето, то ще ти подскаже.
Ние и до ден днешен, освен креватчето, нямаме друго в стаята.

благодаря зуки,

и аз така си мислех, обаче явно като гледаш в интернет какви чудесии предлагат и си казваш "леле, нищо си нямам". може би риска на времеот в което живеем, то се гледа и с малко и с повече, казват...Simple Smile

# 3
# 4
  • Мнения: 5 103
Аз си направих списък и мисля да взема всичко постепенно:
-креватче, матрак
-шкаф за повиване, с ваничка и повивалник
-шишета, козметика, дрешки
-количка,стол за кола и т.н.
-дреболии
Това е едно по едно ги следвам:)

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
мерси много, сега ще погледна!

# 6
  • Мнения: 505
milata tia Simple Smile I az  predi 2 meseca smiatah grubo kakvo da se kupuva i izleze okolo 800-900 lv. o suvsem ne pohar4ihme tolkova mnogo. Nai nugo e naistina leglo i zavivite kum nego,2-3 komplekta drehi i belio posle toklova 6te ti podariat 4e viarvai mi ne ti triabvat pove4e az za 2 sedmici subrah 20 komplekta taka 4e spokoino. Ne zabraviai i ne6tata za kupane-korito, pampersi, 6ampoan i olio te 6te ti triabvat  i za rodilnoto .az predpo4itah da kupiat malkata s moite ne6ta 4e ne gi znam tam kakvo izpolzvat. Dokato si v bolnicata blizkite 6te se pogrigat za ostanalite ne6ta. I nezabraviai i nai vagnoto razbirase idna hubava igra4ka za nad legloto mnogo im se radvat Wink Gelaia ti leko bremeneene i uspeh, ot opit znam 4eve4e niama6 turpenie!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
milata tia Simple Smile I az  predi 2 meseca smiatah grubo kakvo da se kupuva i izleze okolo 800-900 lv. o suvsem ne pohar4ihme tolkova mnogo. Nai nugo e naistina leglo i zavivite kum nego,2-3 komplekta drehi i belio posle toklova 6te ti podariat 4e viarvai mi ne ti triabvat pove4e az za 2 sedmici subrah 20 komplekta taka 4e spokoino. Ne zabraviai i ne6tata za kupane-korito, pampersi, 6ampoan i olio te 6te ti triabvat  i za rodilnoto .az predpo4itah da kupiat malkata s moite ne6ta 4e ne gi znam tam kakvo izpolzvat. Dokato si v bolnicata blizkite 6te se pogrigat za ostanalite ne6ta. I nezabraviai i nai vagnoto razbirase idna hubava igra4ka za nad legloto mnogo im se radvat Wink Gelaia ti leko bremeneene i uspeh, ot opit znam 4eve4e niama6 turpenie!


верно, че може да звучи смешно Simple Smile
обаче така се ошашква човек като мисли много Simple Smile
благодаря за съветите, така човек по-лесно си събира ума Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 072
Да ти кажа, Марк голяма част от времето спеше в количката, а сега спи с нас в голямото легло. Детското креватче е по-скоро за декорация и евентуално за игра.
Много майки не си купуваха повивална дъска, а повиваха на легла, дивани и т.н. На нас ни я подариха и я ползвахме до макс. 5 месеца, когато Марк започна много да се върти и стана опасно.
Дрехите му, заедно с пелените, кърпите и т.н. заемат 2 рафта в нашия гардероб.
Общо взето щом имаш детска стая, можеш да я запълниш с макс. едно легъце и 1 шкафче.
Корито ще ти трябва, количка, разбира се. Изчакай да видиш какво ще ти подарят.
До 6 месеца на нас вече ни трябва отделна стая само за играчките, така че основно с това ще запълваш детската стая, ако сега ти се струва празна  Laughing
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!

# 9
  • Мнения: 1 072
Да ти кажа, Марк голяма част от времето спеше в количката, а сега спи с нас в голямото легло. Детското креватче е по-скоро за декорация и евентуално за игра.
Много майки не си купуваха повивална дъска, а повиваха на легла, дивани и т.н. На нас ни я подариха и я ползвахме до макс. 5 месеца, когато Марк започна много да се върти и стана опасно.
Дрехите му, заедно с пелените, кърпите и т.н. заемат 2 рафта в нашия гардероб.
Общо взето щом имаш детска стая, можеш да я запълниш с макс. едно легъце и 1 шкафче.
Корито ще ти трябва, количка, разбира се. Изчакай да видиш какво ще ти подарят.
До 6 месеца на нас вече ни трябва отделна стая само за играчките, така че основно с това ще запълваш детската стая, ако сега ти се струва празна  Laughing
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!

# 10
  • Мнения: 8 769
В същност, най-големите разходи и праи дадени накуп, наистина са за креватче, скрин, ваничка, количка. Така че, може да започнете от креватчето и прилежащите му аксесоари - чаршафчета (поне два комплекта; възглавничка, обиколници, завивки). Днес едно, утре друго, и така до раждането ще сте се обзавели. Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
Да ти кажа, Марк голяма част от времето спеше в количката, а сега спи с нас в голямото легло. Детското креватче е по-скоро за декорация и евентуално за игра.
Много майки не си купуваха повивална дъска, а повиваха на легла, дивани и т.н. На нас ни я подариха и я ползвахме до макс. 5 месеца, когато Марк започна много да се върти и стана опасно.
Дрехите му, заедно с пелените, кърпите и т.н. заемат 2 рафта в нашия гардероб.
Общо взето щом имаш детска стая, можеш да я запълниш с макс. едно легъце и 1 шкафче.
Корито ще ти трябва, количка, разбира се. Изчакай да видиш какво ще ти подарят.
До 6 месеца на нас вече ни трябва отделна стая само за играчките, така че основно с това ще запълваш детската стая, ако сега ти се струва празна  Laughing
Желая ти леко бременеене и здраво бебче!

благодаря много,
и аз си мислех същото за дъската...знам, че боли кръст, ако се навеждаш при повиването, ако си седнал или на колене до легалцето няма да е така...много неща са в категорията луксзни, а не чак толкова нужни, обаче нали сме момичетаи всичко искаме за бебетата....

# 12
  • Мнения: 1 645
Аз си бях направила списък,и постепенно купувахме нещата;
Стаята е обзаведена със;
 - легло + шкаф
 - един отделен шкаф,който мъжо направи за играчките
 - дъска за повиване,която и до сега ползвам,много полезна за мене вещ.
 - сега купихме и килимче
Стаята беше напълно готова още когато бях в 8 месец.
А по дребните неща,ги купихме още преди това,включително и количката.
А аз бях спокойна ,че всичко е приготвено за посрещането на малкият човек.
Леко бременеене и раждане.

 

# 13
  • Мнения: 7 106
Не бих казала, че дъската за преповиване е някакъв лукс, напротив даже е една много полезна вещ. Не е чак толкова скъпа, че да не може човек да си я позволи, а ние спициално я ползвахме до преди 2 седмици, когато подарихме креватчето и вече няма къде да я слагам. И усетих неудобството от това да се кривя на леглото или да коленича на пода, но пък не може все да му е лесно на човек Laughing. Така че за такава дъска хич не се чуди, улеснява много сама ще разбереш разликата като му дойде времето  Simple Smile.
Хубаво е, че си се замислила от рано за обзавеждането, защото така ще можеш на спокойствие да огледаш и да избереш сама всичко, а не в последния момен да се купува каквото падне.
моят списък беше такъв :
- креватче+матрак, чаршавчета (2-3 комплекта), обиколници (но те ще ти трябват чак когато бебето стане на 4-6 месеца и започне да се върти като пумпал).
- скрин с 3-4 чекмеджета, който събира всички бебешки дрешки и аксесоари през първата му година.
- въпросната дъска за преповиване
- ваничка със стойка
- количка
- бебешка кошница (задължителна при пътуване), която играе ролята и на шезлонг. Ние понеже не пътувахме почти никъде през първите 5-6 месеца си взехме направо столче за кола за след шестия месец и ползвахме шезлонг за у дома.

това са по.крупните неща за които се сещам, после следват различните видове дрешки, козметика,аксесоари и принадлежности  Simple Smile.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 088
хубаво е да помислиш и за нещо удобно където да сядаш да го кърмиш - може да не е ново но е необходима мебел в стаята, за дрехи не купувай повече ог 2 комплекта, това са основните подаръци все пак... помисли колко и какви одеалца и чершавчета и хавлиики(поне една за наало че ще се къпете от първия ден), ако нямате и нощна лампа си вземи и май е това основното - ти само за стаята ли питаш като мебели или за всичко около бебето по списъците....
-дъската за преповиване е удобна но трябва да имаш къде да я поставяш на удобно иначе лукс не е - струва около 30 лв все пак.
- легло ние взехме това и още си го харесвам и не съжалявам изобщо, а и е доста приемлив финансово вариан като имаш предвид че може да си го ползваш многоо време, а не да ти се налага да го сменяш след някоя друга година, верно че за път не става, ноо....http://shtarkel.com/l7.html
-засега ползваме корито да 11 лв. имаме и анатомично със стойка но дребосъчо още се губи в него и се побърква от страх.
-кошница нямаме, но и кола нямаме та не ни трябва
има и др неща като стерилизатор например, но те са извън бебешката стая...
- а да другото за което отидоха повече средства беше ремонт на стаята - поне една боя и латекс според мен е задължително да се теглят....
  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
blagodaria na bubu to , zori i doda,

da, kato cialo za staiata se interesuvah. inache gledam link-a v bgmama, to sa chudesii, grebencheta....az sam bila s gola tikva do neznam koga Simple Smile)), kato se setia za grebencheto i si padam ot smiah.  Joy
no ste pravi, po - dobre po otrano, che posle znam li...

a sterilizatora moje li da se zameni s neshto drugo? v smisal ne moje li s drugo da se sterilizira? ili e mnogo udoben i nezamenim??

# 16
  • Мнения: 4 152
Вместо в стерилизатор можеш да изваряваш шишетата, играчки, друго, което искаш в тенджерка. Или има стерилизатор на чико за микровълнова печка за 20 или 30 лева. Ние ползвахме тенджерка, тъй като през зимата ел. уреди не работят при нас. А камината си гори постоянно. Слагах ги в тенджерката и след 10-на мин варене ги махах.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
Вместо в стерилизатор можеш да изваряваш шишетата, играчки, друго, което искаш в тенджерка. Или има стерилизатор на чико за микровълнова печка за 20 или 30 лева. Ние ползвахме тенджерка, тъй като през зимата ел. уреди не работят при нас. А камината си гори постоянно. Слагах ги в тенджерката и след 10-на мин варене ги махах.


blagodaria stryper,

izglejda udobno, no tenjerkata sashto varshi rabota, kolko chesto se izvariavat shishencata? ako akrmish, samo tova za sokche i voda se nalaga, nali?

# 18
  • Мнения: 1 370
vaniliaice знам, че иска6 да имаш всичко за твоето бебче и това е напълно нормално. Но ми се иска от опит да споделя с теб, че още в самото начало, ще получиш адски много подаръци. Тогава, направи сметка, от какво имаш нужда да докупиш и какво не.

По повод стерилизатора, аз съм твърдо за. Много практична вещ се оказа.

Леко бременеене от мен  bouquet

# 19
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъската за преповиване определено не е лукс, а необходимост. Купи си, няма да съжаляваш. Hug

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ние направихме цялостен ремонт на детската стая и купихме нови мебели: гардеробче, ракла и етажерка + едно голямо нормално легло, на което ще спи след време. Отделно леглото на бебка+повивалника
По повод стерилизатора- за мен е много важна вещ. Вярно, че може и да котлона да се изварява, но аз лично стерилизирах всички шишета всекидневно до 1 годинка, така че ми спести много време. Освен това- няколко пъти ми се е случвало да забравям водата на котлона- така че ми спести и много инциденти.

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Като за начало трябва да се направи поне козметичен ремонт на стаята. Трябват ти креватче, 2-3 комплекта дрешки, шкафче, 2-3 комплекта спално бельо, ваничка.
 Прави си сметката и за подаръците които ще получиш- те ще са най-вече дрешки, биберони залъгалки, играчки така че с тези неща можеш да почакаш. Хубаво е да се запасиш с памперси, а и с козметика за бебето- те ще ти трябват от първия ден.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
blagodaria za spodelenoto ot vsichki!

pravi ste i za podaracite, imam go rpedvid Simple Smile oshet vednaj mersi!!
badete zdravi vie i bebchetata vi!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 088
за мен стерилизатора е ценна вещ - спестява време и електричество, аз стерилизирам всеки ден - понякога и по двапъти ми се налага.
Шишета - аз все още ползвам само 2 малки от по 150мл - за вода и за чай против колики - за начало едно малко ще ти стигне - ако ест всичко е ок и кърмиш, което ти пожелавам;) залъгалки не ти трябват на първо време.
Друго нужно, но дребно е задължително спирт 70% и обикновенни клечки за уши за пъпчето, че памукът оставя власинки...
аз от първия ден си ползвам и шезланг, че денем ходим в хола, а не го оставям в стаята с леглото - по-удобно ми е да е наблзо, но не е задължително, разбира се.
Помислви дали нямаш някои познати с детенце, които да ти усмужат с разни неща...така е много по-добре според мен Simple Smile
Ох май и друго щях да пиша но забравих, ако се сетя ще пиша пак, ако имаш ти някакви въпроси не се притеснявай - питай - на лични или на ICQ ще се радвам да помагам.

А да за козметиката - трябват ти за начало олио или крем за след баня, нещо за къпне и крем за дупе да не се подсича - може за начало да си купиш тестери, да видиш кое е най-добро за твоето бебе, същото се отнася и за памперсите, не се презапасявай, по-добре купи по няколко единични бройки от различните марки  и пробваи, кой най-ще ви паснат:)
И дъската за гладене е удобна вещ ако нямате , че доста ще ти се налага, което ме навежда на мисълта и за бебешки прах за пране  - ама нали и без това предварително ще трябва да изпереш и изгладиш каквото му вземеш та няма да изпуснеш тези неща 100%

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 16:42 от bubu_to

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
за мен стерилизатора е ценна вещ - спестява време и електричество, аз стерилизирам всеки ден - понякога и по двапъти ми се налага.
Шишета - аз все още ползвам само 2 малки от по 150мл - за вода и за чай против колики - за начало едно малко ще ти стигне - ако ест всичко е ок и кърмиш, което ти пожелавам;) залъгалки не ти трябват на първо време.
Друго нужно, но дребно е задължително спирт 70% и обикновенни клечки за уши за пъпчето, че памукът оставя власинки...
аз от първия ден си ползвам и шезланг, че денем ходим в хола, а не го оставям в стаята с леглото - по-удобно ми е да е наблзо, но не е задължително, разбира се.
Помислви дали нямаш някои познати с детенце, които да ти усмужат с разни неща...така е много по-добре според мен Simple Smile
Ох май и друго щях да пиша но забравих, ако се сетя ще пиша пак, ако имаш ти някакви въпроси не се притеснявай - питай - на лични или на ICQ ще се радвам да помагам.

А да за козметиката - трябват ти за начало олио или крем за след баня, нещо за къпне и крем за дупе да не се подсича - може за начало да си купиш тестери, да видиш кое е най-добро за твоето бебе, същото се отнася и за памперсите, не се презапасявай, по-добре купи по няколко единични бройки от различните марки  и пробваи, кой най-ще ви паснат:)
И дъската за гладене е удобна вещ ако нямате , че доста ще ти се налага, което ме навежда на мисълта и за бебешки прах за пране  - ама нали и без това предварително ще трябва да изпереш и изгладиш каквото му вземеш та няма да изпуснеш тези неща 100%


blagodaria bubu to Simple Smile
imame daska z agladene , da, ti si prava za pampersite, mai vsichko s vremeto si se narejda. icq imam da, 75396545, chestichko sam online.

# 25
  • Мнения: 1 072
Май не си ме разбрала правилно или аз съм се изказала неточно. Дъската за повиване е удобна много, но ако бебето много шава и се върти, ще я ползваш до 5 месеца. Ние вече от месец се обличаме право седнали или на леглото докато с едната ръка го държа да не се обърне по корем, което става моменталически. Мисля, че повечето бебчета са като нас  newsm78
За подаръците какво да ти кажа - имам детска козметика до 2 год. сигурно и хавлии - явно е било хит в подаръците  Laughing. Също гледах мебел за стаята, но накрая ни дадоха легло и ние приехме. Само дюшек купих нов (и спално бельо, разбира се  Laughing). Същото със повивалната дъска. И количката ни я подариха, но поне аз си я избрах.
Добра идея е да си готова отрано, нищо, че има поверие да не се купува нищо преди раждането. Козметичен ремонт е задължителен. Дрешките също няма да усетиш как ще ти подарят, а толкова бързо ще омалеят, че половината ще останат неизползвани. Поне при нас беше така.
Стерилизатор незнам. Аз изварявах в тенджерка на котлона и не ми е било в тежест. Всъщност ако избереш да кърмиш, ще ти трябва 1 шише за всеки случай и 1 биберона само. Доста е лесно, бебчето пие само кърма. Марк и досега не признава вода, чай, нито сок.
Не съм се ръководила от цени, а от практичност: ако някой дава или подарява, аз взимам и благодаря  Laughing По-добре е да купиш въртележка за над леглото (нашата е с дистанционно за музиката - много удобно и 5 дълги песнички, Марк още й се радва), активна гимнастика, развиващо килимче, хубави маркови играчки с установен произход.
Ваната ни е анатомична - много по-удобно е. Нямам представа как се справят майките с обикновени ванички.
Успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 877
blagodaria tanche,

ние задължително ще оправим стаята, сега е неизползваема, за музиакта съм се замисляла, може и уредбичка д авърви с музика, кяото да е приспивна , нали?

иначе ти сигурно говориш за музикалните въртележки, виждала съм, само че дето се навиват Simple Smile))

какво представлява активната гимнастика и   развиващото се килимче? и също каква е разликата м-у обикновена и  анатомична вана?
  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 44 088
e активната гимнастика със сигурност не е първото което ще ти трябва - http://shop.danet.bg/index.php?cPath=73_106-  за това иде реч, да , но моят дребосъчко още не може да си задържи повече от 15 мин. вниманието в/ху играчка, а пък се ползват докато не почне да сяда и тогава вече става напълно безинтеренсна вещ - така че не бих бързала специално с това...
а ваничката - едната е с плоско дъно, а другата има място което да поеме тялото на бебето - така - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115

# 28
  • София
  • Мнения: 1 877
e активната гимнастика със сигурност не е първото което ще ти трябва - http://shop.danet.bg/index.php?cPath=73_106-  за това иде реч, да , но моят дребосъчко още не може да си задържи повече от 15 мин. вниманието в/ху играчка, а пък се ползват докато не почне да сяда и тогава вече става напълно безинтеренсна вещ - така че не бих бързала специално с това...
а ваничката - едната е с плоско дъно, а другата има място което да поеме тялото на бебето - така - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_37&products_id=115


au kakvi sa sladki tezi vanichki....dali shte iskat d asotiat vatre legnali samo? niakoi nali gi e strah ot vodata....

a za gimnastikata si prava...blagodaria, shte si pokaje iska li samoto dete.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 088
ми и за ваничката още не иска в такава, но той мн рита и подскача във ваната и ако не го дъвржа здраво се страхува,а и мястото още му е широко и като ритне и се парзулне нанякъде, скоро обаче пак ще го тествам, но в началото бяхме само на легенче - държа го  с едната ръка с другата сапунисвам и плакна. То и досега върши работа - така му мия дупето, като сменям памперси , че  да не го разнасям по студа из къщата

# 30
  • София
  • Мнения: 1 877
ми и за ваничката още не иска в такава, но той мн рита и подскача във ваната и ако не го дъвржа здраво се страхува,а и мястото още му е широко и като ритне и се парзулне нанякъде, скоро обаче пак ще го тествам, но в началото бяхме само на легенче - държа го  с едната ръка с другата сапунисвам и плакна. То и досега върши работа - така му мия дупето, като сменям памперси , че  да не го разнасям по студа из къщата

prakticheski vanichkata e nujna savsem ne vednaga...

# 31
  • Мнения: 1 072
Аз пък не съм чувала бебе да го е страх от водата  newsm78 Нали това е била естествената му среда 9 месеца? Незнам, де. Ние например, отначало хич не искахме да излизаме от водата, т.е. пищяхме на излизане. бубу_то, виж да не е кисело, сънливо, гладно бебчето като се къпете, да не е много късно, да не е прекалено топла или прекалено студена водата  newsm78. Слагай пеленичка под бебчето, за да не се хлъзгате по ваничката. Ние сме във ваничката от ден първи и съм много доволна. В легенче мием дупето само като е наакано  Sick Mr. Green
Иначе другите работи не са от първа необходимост, но пък са интересни за бебчето. Играчките, които висят на активната гимнастика, ние отдавна ги откачихме или ги ползваме поединично от време на време (в смисъл дъвчем ги и ги удряме по нещо друго Laughing), закачала съм ги на леглото, на люлеещия се стол на Марк. Имай предвид, че децата бързо им писват играчките, така че трябва да ги сменяш: не всички наведнъж, а едни вадиш, други прибираш, после обратното (т.е. въртиш ги Wink)
Да обобщя моя ред на мисли: на бебчето ще му е все едно какво и коко скъпо е леглото му, има ли гардероб или само скрин, нов или стар е, колко скъпи са пердетата или тапетите в стаята. Важното е да са игриви и интересни. Т.е. според мен от първа необходимост значи какво е най-необходимо на бебчето, а не на родителите. Напр. добра идея е на пердето да закачиш декоративни пеперудки (слагат ги в букетите), така ще привлечеш вниманието, да има безопасни играчки, да си до него (не да го оставяш да плаче, за да се научи да спи само в новото креватче) и т.н. Мисля, че ме разбираш. Общо взето аз много неща ги мислех, пък те съвсем други станаха. Което ми се виждаше важно, се оказа маловажно на Марк. Тъй че имай моя постинг предвид.
Успех!

# 32
  • Мнения: 2 271


prakticheski vanichkata e nujna savsem ne vednaga...

Напротив!Аз я ползвам от ден първи(четвърти всъщност),като тогава слагах от възглавничките за вана пред дупето-да не се смъква на долу!

# 33
Здравей,
несе притеснявай за цените които виждаш в интернет, защото в големите магазини Метро, Хопопо, Вис Виталис правчт непрекъснато промоции.например ние сме харесали една кошара за игра и спане за 134ле в Хипопо, а сега в метро е на 107лв., така че спокойно.Чакам една приятелка да ми изпрати списък с най-необходимите неща и ще ти го изпрати и на теб.Имам предвид тези за раждането и за начало за бебчо.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравей,
несе притеснявай за цените които виждаш в интернет, защото в големите магазини Метро, Хопопо, Вис Виталис правчт непрекъснато промоции.например ние сме харесали една кошара за игра и спане за 134ле в Хипопо, а сега в метро е на 107лв., така че спокойно.Чакам една приятелка да ми изпрати списък с най-необходимите неща и ще ти го изпрати и на теб.Имам предвид тези за раждането и за начало за бебчо.

много благодаря Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт