Играчка тип "Куклен театър"

  • 2 377
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Здравейте мами,
имате ли идея къде в София бих могла да намеря подобна играчка? Със сцена и 2-3 кукли вътре?


Смятате ли, че е подходяща за дете на 3годинки, което се интересува много и обича на ходи на истински куклен театър?  newsm78
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Преди няколко дни видях "Трите прасенца" в една книжарница (не мога да се сетя за името на книжарницата в момента Embarassed)-на "Граф Игнатиев"-ако вървиш от площад "Славейков" по посока "Патриарх Евтимий"-по левия тротоар, на 20-тина метра от светофара. Голяма книжарница е.
Куклите са малки-слагат се на пръстите.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Ето за това става дума:
http://91111.com/a2/offers.asp?p=845674

# 3
  • Мнения: 2 567
Благодаря ти, Виви!  Hug
Мисля, че книжарницата се казва/ше "Отворено общество"  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 622

 Мисля,че има подобни куклени театри на ТСМ.Но без книжка. Само декорите и куклите  Peace

От собствен опит като изхождам,понеже като малка ми беше любимо майка ми да ми прави куклен театър,ви казвам, че на децата би трябвало да им е много забавно!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Преди да се роди Мони  Crazy купихме такава играчка от ТСМ, просто много ми хареса, бях бременна и се разчувствах... Още не сме й я дали, не знам как ще реагира и дали ще й хареса. Но за 3-годишно детенце мисля, че е много подходяща! Peace

# 6
Да, подходяща е , но е подарък колкото за детето, толкова и за родителите  Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 526
У дома в момента са актуални ето такива книжки с куклен театър към тях. Издание са едно варненско издателство и към тях са прикрепени пъзел и моливчета.
http://www.book-bg.com/details.php?id=16297&sid=f552b60bbba6 … 492abe7f303cdf8a0
Поредиците са две Приказна класика и Български народни приказки.
За сега все още аз основно правя театъра, но и на дъщеря ми и е интересно и ме кара да правим театър по цял ден. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 877
Препоръчвам ти да си направиш сама сцена, дори следвай картинката, която си намерила, ако искаш. За кукли пусни търсачката, имаше тема преди два месеца.
В нета има много линкове, описващи как можеш да си направиш разнообразни кукли за куклен театър. Впрочем най-хубавите са най-простите, тези, които правиш на момента от подръчни материали. Има един известен кукловод, който работи само с едно топче за пинг-понг и носна кърпичка. Ането има един куп кукли за куклен театър, но й е много интересно да разиграваме "Косе-Босе" със сгъване на ръцете така, че да приличат на героите.
Има и театър на сенките - може с ръце (в нета има идеи), може и с принтирани и изрязани силуети.
Впрочем за детето ще бъде много приятно и да разиграеш театър със собствените му кукли - особено ако ги "маскираш" малко - куклата Ая става принцеса, плюшените играчки стават вълшебни зверове и т.н. Те ще са артисти, ще се вълнуват от представлението, детето ще им помага за костюмите - има много възможности.
Иначе като се извади пълнежът от коремчето на плюшена играчка, може да стане кукла за куклен театър. Така можеш да си направиш комплект до безкрайност.
От книжни кесии също стават суперлесни кукли, само им слагаш детайлите.

# 9

Общи условия

Активация на акаунт