Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

СОФИЯ

На мен не ми е проблем, защото мисля да кърмя още дълго, но понеже през деня съм на работа  и мойта бебана прави луда баба си - не иска по никой начин да заспива, търси си цицата, свикнала е да заспива сучейки! Когато съм си в къщи всичко е мирно и тихо, ако не е гладна, просто посуква 4-5 минути и заспив.Но явно трябва да разделим заспиването от сукането на мляко.Само че как??
Цитирай

вляво от асансьора

Едва наскоро-1година и 3 месеца, и то първо вечер, а сега и денем.Има време, детето само ще покаже кога е готово.Е, разбира се, нищо няма да стане без твоя помощ, де, просто трябва да "назрее момента". Wink
Цитирай

София, Младост 2

Дали ще приема залъгалка от друг човек,когато те няма?А носене на ръце,потупване по дупето,тихо шъткане,като баба й лежи на леглото с нея?
Иначе Тони беше пуснала един линк,където имаше обяснена техника на прекъсване на връзката сучене-заспиване,но нещо не можах да намеря точната тема,така че ще опиша горе-долу как изглеждаше - бебето да заспива както си е свикнало,но в момента,когато забележиш,че сученето преминава от активна фаза в посукване за заспиване,да го махнеш от гърдата.Съответно то започва да квичи,слагаш го пак и повтаряш процедурата отначало,като този път като се поунесе и му измъкнеш гърдата,му подпираш нежно брадичката нагоре,да си затвори устата и евентуално да се унесе така (иначе усеща,че му няма запушалката Laughing) - и така ужасно търпелив н-броя пъти на всяко заспиване.Казват,че имало ефект...след няколко седмици борба Rolling Eyes В нормална ситуация не бих го пробвала,но ако при вас наистина е проблем за бабата през деня,може поне да опитате.
Цитирай

София

Емо беше горе-долу на вашата възраст, когато сам се отучи. Сучеше си преди лягане, след това 5-10 мин. игра или просто го слагах в леглото с бибата (откакто започнаха да го мъчат зъбките заспива с нея).
Цитирай

София

Първо се научи да заспива без цица по време на ежедневната разходка, когато сви студ и отказах повече да вадя цица. С подрусване в количката и биберон си заспиваше без проблеми. После се оказа, че може и в къщи, на ръце с биберон. А щом се поунесе  - в леглото и си дозаспива сам.
Цитирай

София/Осло

Олееееееее и ние заспиваме на цица. През 3 часа-яде и заспива Иначе няма спане през деня......Но като сме навън на разходка няма проблеми. Какво ли ме чака newsm78
Цитирай

София

Правеше го само през първия месец!После като се научи да си спи в леглото-КРАЙ!
Цитирай

София

До скоро аз нямах този проблем, но от както ни мъчат зъбки през деня не заспива сама въобще, иска само гърда, но това както и да е, но не дава да я сложа в леглото й, веднага се буди и започва неистов рев. Ама може ли на ръце да спи туй гюле всеки ден, ще се превъзпитаваме като избие тоя зъб, чакан вече цяла вечност  Mr. Green
Цитирай

Ottawa, CA

И ние често се унасяме на гърдата, но аз й пъхам залъгалка и тя я поема и продължава да си лежи в мене. След това дебна кога да я оставя на леглото, но тя пък в този момент най-често се събужда и почва да се сърди. Но иначе от скоро вече не я приспинам вечер с цица, както беше първите 1,5 месеца, а я слагам на леглото й като пускам музика, но е пак с бибата. Освен това трябва да е спокойна и в добро настроение, за да си заспи сама. Но според мен отговорът е - със залъгалка.
Цитирай

София

Добре де, ами аз като не му давам биберон и никога не съм му давала newsm78 Беше много кротко бебе, не ми е ревал, размина се с коликите, просто не е имало нужда от биберон, а сега да го уча на стари години хич не ми се ще....той едва ли ще иска де Sad Няма ли някаква алтернатива на биберона?
Цитирай

София

Ние почти не сме заспивали на цицата, а за да спи денем излизам навън и веднага заспива  Very Happy Всъщност денем само навън спи и само това прави, чак се притеснявам, че няма да опознае околния свят  Very Happy много ми е трудно сега като е студено - денем повече го приспивам, отколкото спи Tired
Та се радвам, когато заспива на цицата, защото не се налага да го разнасям и приспивам. Обаче май си направих меча услуга като го сложих да спим заедно и както ядеше макс. 1 път нощем, сега на всеки час иска да суче, но не за да яде, а просто за кеф  Twisted Evil не се буди, но не дам ли цицата, започва да мрънка..
Цитирай

СОФИЯ

Лощото е, че не ползваме биба!! А денем на разходката си заспива сама, винаги така си е заспивала и няма проблем!
Освен да взема да купа биба, ама хич не ми се иска  Mr. Green
Цитирай

Barcelona, Spain

Със заспиване в количката след обяд. Количката е любимо място, защото се знае, че ще се ходи навън и няма никаква съпротива като ги слагам в нея.  Само че преди да стигнем навън, вече сме  заспали Laughing Laughing Laughing
Така им светна крушката, че е лесно да се заспива и по друг начин и започнаха да си го пробват и вечер, особено ако тати ги слага и завива, а аз не се моткам наоколо.
Никога не съм ги отучвала, принуждавала или каквото и да било подобно, инициативата е била от тяхна страна, много постепенно и малко по малко.
Цитирай

Куки, като чета твоя постинг все едно нашата история чета. При нас обаче вече излязоха двата зъба дето го тормозеха, а той си свикна на цица и това си е. Сега мен ме мъчи като ме дъвче нон стоп със новите си зъбки. Стискам зъби и мълча, за да може да поспи детенцето, но направо вече кръв ми тече от зърната. Пробвах със силиконови зърна, но само като ги усети и започна да пищи. По същия начин се отнася и към бибата. Иначе навън няма проблеми със съня, но в това време се побъркваме вкъщи.
Цитирай

София

Куки, като чета твоя постинг все едно нашата история чета. При нас обаче вече излязоха двата зъба дето го тормозеха, а той си свикна на цица и това си е. Сега мен ме мъчи като ме дъвче нон стоп със новите си зъбки. Стискам зъби и мълча, за да може да поспи детенцето, но направо вече кръв ми тече от зърната. Пробвах със силиконови зърна, но само като ги усети и започна да пищи. По същия начин се отнася и към бибата. Иначе навън няма проблеми със съня, но в това време се побъркваме вкъщи.

И при нас е така, навън спи по 2 - 3 часа, заспива сама без проблем още щом подуши въздуха навън, но тия студове последните дни е кошмар. Дано като избият зъбчетата (надявам се да са няколко накуп  Mr. Green ) са се успокои и да се възпитаваме с драстчни мерки  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора