Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте майки на 4-месечни бебета LaughingКажете ми,моля,какво количество мляко и пюре изяждат вашите бебета,за сравнение.Аз храня Стефи 4 пъти с 150 мл мляко и един път с картофено пюре на обяд,от което изяжда най-много 140г.На последната консултация тежеше 6500г и е висока 66 см.Сутрин и следобед й давам по 30 мл плодово пюре.Между храненията пие и вода.С какво друго пюре ги храните на обяд,освен с картофено?И давате ли купешки или само домашно приготвени?Аз приготвям картофеното вкъщи.Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай

София

Здравей,Мишел.
И аз храня като теб.
Не знам какво количество мляко яде Алекс ,защото ние все още сме на кърма.
На обяд давам зеленчуково пюре.Правя си го сама от картофи,тиква и моркови.
Веднъж като го направя,ми стават 2 или 3 бурканчета.
Изяждаме и едно готово плодово пюренце на ден.Правила съм и домашни от ябълка,круша и тиква и много ги хареса.От 2 дни пробваме и малко бананова каша на храненето в 18-19 ч.Първият път щеше да ми изяде ръката-толкова я хареса.Но все още не замествам цялото хранене с нея.Иска ми се да го кърмя мколкото е възможно по-дълго.Алекс е 6 кг. и 64 см.Педито каза,че е добре.Качил е 500 гр. за последния месец.
Мисля,че Стефи изяжда достатъчно количество зеленчуково пюренце.Не се притеснявай.
Даже Алекс май яде по-малко.Докторката също така каза,че обикновено на тази възраст не могат да изяждат по цяло бурканче зеленчуково пюре.
Цитирай
Благодаря за отговора.А Алекс може ли да се обръща,защото Стефи още стои както я оставя.По колко бананова каша му даваш?
Цитирай

РусЙе

Това ви е напълно достаъчно на този етап. МОжеш да добавиш и морков към картофеното пюре. 5-я месец можеш да въведеш и други зел. пюрета.  Peace
Цитирай

София

Аз правя и домашни,но повече купешки!Можеш да прибавиш морков,тиква,броколи,салатно цвекло и др ,но първо това!30мл плодово пюре ми се струва малко-смеси го с АМ,да не е рядко- а като количество пак 130-150мл!Каша  следобед ,смесена с плодово пюре(да доминира пюрето)пак по толко!
Цитирай

варна

ние сме така:
7.30-8.00 половин плодово +60мл.ам
11.30-12.00 половин зелен4уково+30мл.ам
15.00-15.30 150-160мл.ам
18.00-18.30 половин плодово +60мл.ам
21.00 150-160мл.ам
всеки ден разнообразявам зелен4уковите и плодовите пиурета.това е долу горе на6ия режим,но по4ти всеки ден го променя с +,-един 4ас(някога п1к изпуска едно хранене-бебе6ка му работа)
Цитирай

софия

30мл плодово пюре ми се струва малко-смеси го с АМ,да не е рядко- а като количество пак 130-150мл!
ааа, не е малко, тя го дава + АМ. Моите ядат сутрин и вечер по 150 АМ, предиобед и следобед по 135АМ+половин кафена чаша сок, може и плодово пюре, а на обед почти половин зеленчуково, което е около 90гр + 45 АМ
На режим са, така да се каже, от другата седмица започваме 5ххранене
Цитирай

на кой му пука, майна

Много добре си хапвате за възраста, нито е много, нито е малко  Very Happy
Цитирай
Много добре си хапвате за възраста, нито е много, нито е малко  Very Happy
Rolling Eyes
Цитирай

Бургас

За обръщането-ние се обърнахме оня ден,но когато е с дрехи е по-трудно.Пробвай преди банята да я оставиш голичка/при нас е всяка вечер/ и побутвай настрани.Тя ако е готова сама ще продължи,ако не изчакай още малко.
А за яденето ния днес се захранихме и не мога да коментирам,освен че бебка не беше много ентусиазирана от карт.пюре,да не кажа че и беше неприятно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.