Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 412
  • 764
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7 779
още мъничко да поразсъждаваме  Laughing
при едни и същи условия , но различна влажност  един и същ уред ще събира различно количество вода.  така че душко  ако влажността в стаята ти е 60 %  , а в моята стая е 100 % логично е твоят уред да хване повече влага у дома , а у вас да е по-малко.
и друго - максималното количество на денонощие не е постоянна величина. днес може да хване 1 л , утре 2 , но максимално може да хване до 10л .  ако не е хванал максималното количество влага не означава ,че уреда не работи нормално.   bouquet

# 526
  • Мнения: 510
още мъничко да поразсъждаваме  Laughing
при едни и същи условия , но различна влажност  един и същ уред ще събира различно количество вода.  така че душко  ако влажността в стаята ти е 60 %  , а в моята стая е 100 % логично е твоят уред да хване повече влага у дома , а у вас да е по-малко.
и друго - максималното количество на денонощие не е постоянна величина. днес може да хване 1 л , утре 2 , но максимално може да хване до 10л .  ако не е хванал максималното количество влага не означава ,че уреда не работи нормално.   bouquet


Е добре де, съгласих се айде от мен да мине!  Rolling Eyes
При условие, че е 20 градуса, 100 процента влага, приятна музика при пълнолуние в деня на пролетното и есенно равноденствие, сигурно би си изпил с кеф 10-те литра  Laughing

В моя случай пийва максимум три резервоара (3х2л.=6л./денонощие) при влажност 70-90%.

П.П. Не съм казвала, че уреда не работи нормално, а май bongo_2007 бе споменал, цитирам:
Цитат
не.
това е мощност за консумация на ток. ако погледнеш че единия обезвлажнява за денонощие 10л , то другият би трябвало да е 20 л.  ама е 16л   това не е 2 пъти.  да не говорим и ,че лекичко завишават характеристиките , както и че вероятно тези данни се отнасят за температура на околния въздух  около 20 градуса (може и друго да е).

  Wink

# 527
  • Мнения: 47
По мощния ще свърши работата по-бързо колко точно може да разбереш само сам. Моя в малка стая под 10 кв.м. не успява да изсуши стъклата ако струята не е насочена към конкретното стъкло също не успява да изсуши прането ако струята не е насочена към дрехите. Аз си мислех че където и да е в стаята ще суши във всички посоки но не е така за това на модела DYD-E12A струята може да се насочва понеже е само 190 вата. С две думи ако си вземете модел от 200 вата не чакайте да работи като 400 вата. просто единият създава по-мощна въздушна струя а е и по-шумен и суши по-бързо просто като сложите пране при силен вятър как изсъхва по-бързо.......такива ми ти работи.

Който се интересува от CARRIER http://www.ahi-carrier.bg/media/86310/dehumidifer_bg.pdf
http://www.ahi-carrier.gr/media/86307/Manual-for-T3-dehumidifier_En.pdf

Последна редакция: нд, 23 ное 2014, 12:03 от кикирица

# 528
  • София
  • Мнения: 541
Здравейте, прочетох темата и пак съм в чуденка какъв да е обезвлажнителят...

Някой с мнение за този уред
http://klimatici.biz/product/1319/vlagoulovitel-arielli-adf3-20lde3.html

# 529
  • Бургас
  • Мнения: 97
Нямам мнение за уреда , само виждам в техническите характеристики ,че е май доста шумен - 50db,   аз също съм в чуденка какво да купя  newsm78 Трябва ми за апартамента ,в който живеем - 68кв. , да е колкото си може по безшумен и да върши работа разбира се . Grinning

# 530
  • Мнения: 7 779
голяма част от шума се дължи на пластмасовите капаци с които е облицован уреда. ако са от типа с натискане да се захващат тогава уреда е по-шумен.  ако всичко е захванато с винтчета/болтчета  тогава пластмасата е по-устойчива и не дрънчи.  самият вентилатор издава  като обикновен вентилатор с който лятоска са охлаждате. с времето и той ще започне да става по-шумен , но като начало е тих.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 2 576
        Молбата ми е да наблюдавате- освен дали спира, дали достига по ниска влажност от зададената примерно зададена 60% да сваля до 50% ...

Да, моят точно това прави. Задала съм 60%, той стига до 56% и продължава да си работи...
Изчакай 10 мин и би трябвало да спре. Моят стои в спалнята, през деня рядко влизам в нея, но вчера се беше изключил като влязох и видях, че е под зададената влажност. Ето какво пише в ръководството на потребителя:
"Когато реалната влажност спадне до 3% под избраното ниво, хладилната система автоматично спира да работи и отново се включва, когато реалната влажност се повиши 3% над избраното ниво. Вентилаторът спира 10мин след спиране на хладилната система."

# 532
  • Мнения: 47
Мислех че ми се е привидяло че спира сам. Щом и други го потвърждават ще го дебна и моя.

# 533
  • Мнения: 10
Добър ден. Мнения за Теси и конкретно за този модел !
https://zora.bg/tesy/dhf10cm/25536
Confused
Утре мисля да ида да го купя от Баумакса за 230 лв Confused
За стая 20кв е

Последна редакция: ср, 03 дек 2014, 16:34 от dida88

# 534
  • Мнения: 1 351
Добър ден. Мнения за Теси и конкретно за този модел !
https://zora.bg/tesy/dhf10cm/25536
Confused
Утре мисля да ида да го купя от Баумакса за 230 лв Confused
За стая 20кв е
Пиши как е като го ползваш няколко дни ....За мен е важно дали може да се оттича водата постоянно .Дали е шумен .......

# 535
  • Мнения: 158
Здравейте, Тесито е на най-ниска цена в момента. Аз имам Делонги на село, но сега искам и за града да си купя. Апартаментът ми е южен, с изолация и дограма, като само гардеробите са ми мокри и то гърбовете и долните рафтове. Не ми се дават пак много пари за такъв уред, така че и аз се нареждам за обратната връзка относно Теси.

# 536
  • Мнения: 5 898
За гардеробите си купих нещо,подобно на Церезита, от магазин,продаващ израелски стоки. Пластмасовата кутия е ниска,насипват се гранули. Като го оглеждах,продавачката ми каза,че са го купували от няколко банки,именно за да го слагат в шкафове,където държат хартия. Учудващо много вода обира.Говоря за гардероб със затворени врати.

# 537
  • Мнения: 24
За гардеробите си купих нещо,подобно на Церезита, от магазин,продаващ израелски стоки. Пластмасовата кутия е ниска,насипват се гранули. Като го оглеждах,продавачката ми каза,че са го купували от няколко банки,именно за да го слагат в шкафове,където държат хартия. Учудващо много вода обира.Говоря за гардероб със затворени врати.
Това дали може да се сложи в по-големи количества под леглото или нещо от сорта и да обира влагата от стаята?
Каква цена е? Може ли повече информация

# 538
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 784
За гардеробите си купих нещо,подобно на Церезита, от магазин,продаващ израелски стоки. Пластмасовата кутия е ниска,насипват се гранули. Като го оглеждах,продавачката ми каза,че са го купували от няколко банки,именно за да го слагат в шкафове,където държат хартия. Учудващо много вода обира.Говоря за гардероб със затворени врати.
Това в кой град е, че ми трябват гранули. Ако нямат отделно бих си купила с кутията, но така или иначе после пак ще трябват, защото много бързо се топят.

# 539
  • Мнения: 7 779

Това дали може да се сложи в по-големи количества под леглото или нещо от сорта и да обира влагата от стаята?
Каква цена е? Може ли повече информация
защо да не може ?  newsm78  ако иска човек може и 10 кутии да си сложи  Laughing
въпросът е след като гранулите се "заситят" с влага  какво ще правиш ?
за банките е нормално да вземат такива измишльотини защото при тях влагата я няма. проветрява се постоянно , нямат пране , баня, аквариуми - все източници на влага , отопляват се с климатици.  и по тази причина е разумно да използват гранули защото по-дълго време ще ги ползват.

Общи условия

Активация на акаунт