Кренвирши

  • 1 928
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 564
Вчера купих кренвирши,но още се чудя как да ги направя.Сега сме на гости при свеки,така че искам да са по-така(да не са печени с кашкавал).Помагайте с идеи.

# 1
  • Мнения: 1 708
1.Нарежи ги на парченца и ги панирай в брашно,яйца,галета и пак яйца.Сервирай ги със чеснов сос.

2.Гювечета

3.Кренвриши в бутер тесто. Hug

# 2
  • Мнения: 5 299
Нарязвам ги на кръгчета(малко по-дебели) запържвам в олио, добавям домати + чесън, риган, малко чер. пипер. Когато доматите се поизпържат и станат на сос,  добавям нарязан лук и слагам капака да се задуши. Отделно си сварявам ориз в подсолена вода+олио. Като се свари- го обливам със студена вода. Запуржвам лук, моркови + едно бульонче и ориза(съвсем малко).
Сипвам кренвиршите в средата на голяма чиния, а отстрани по края на чинията сипвам  ориза Peace И поръсвам с магданоз или копър.

# 3
  • Мнения: 5 183
Ние вкъщи много оби4аме следното:
Кренвиршите се цепват надлъжно и им се слага кашкавал - като за пе4ени кренвирши с кашкавал. разликата е в това 4е ги нареждам в тави4ка, заливам ги с домати, подправки, малко води4ка и мазнина. Запи4ам и става много вкусно, а и сос4ето става супер. Синът ми на това му казва пица Simple Smile На вкус явно му напомня пиците.

# 4
  • Мнения: 5 873
Ние вкъщи много оби4аме следното:
Кренвиршите се цепват надлъжно и им се слага кашкавал - като за пе4ени кренвирши с кашкавал. разликата е в това 4е ги нареждам в тави4ка, заливам ги с домати, подправки, малко води4ка и мазнина. Запи4ам и става много вкусно, а и сос4ето става супер. Синът ми на това му казва пица Simple Smile На вкус явно му напомня пиците.
Ммммммммм!Ще пробвам при първа възможност!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 437
шишчета с кренвирши, гъби и сирене запечени на скара

# 6
  • Мнения: 5 183
[Ммммммммм!Ще пробвам при първа възможност!  bouquet
Ние ве4е кренвиршите само така ги ядем. 4е то си става манджи4ка направо. Аз предпо4итам с пове4ко 4убрица, мъж ми - дафинов лист:) Слагай каквито подправки искаш и ... Добър апетит!

# 7
  • Мнения: 6 472
[Ммммммммм!Ще пробвам при първа възможност!  bouquet
Ние ве4е кренвиршите само така ги ядем. 4е то си става манджи4ка направо. Аз предпо4итам с пове4ко 4убрица, мъж ми - дафинов лист:) Слагай каквито подправки искаш и ... Добър апетит!

И ние от много време само така ги консумираме, само че аз слагам и задушен лук, а като има пускам и някоя и друга гъбка Laughing

# 8
  • Мнения: 5 183
Лук и аз слагам понякога, а самата консерва доамти, която ползвам за това, е с разли4ни зелен4уци - 4ушка, патладжан, морков ...

# 9
  • все тук
  • Мнения: 1 714
За по-голям ефект - разреши ги надлъжно, забоди ги с клечка за зъби, така че да оформят сърве. Сложи за канапе под всеки кренвирш парче сирене, а в самото сърце счупи по едно яйце. Поръси с кашкавал и подправки и запечи.

# 10
  • Мнения: 2 534
разреши ги надлъжно, забоди ги с клечка за зъби, така че да оформят сърце. ...а в самото сърце счупи по едно яйце.
Така ги приготвям и аз понякога . Много е красиво .
За канапе може да използваш и картофено пюре или каквото ти хрумне .

# 11
  • Мнения: 310

Кренвиршите се цепват надлъжно и им се слага кашкавал - като за пе4ени кренвирши с кашкавал. разликата е в това 4е ги нареждам в тави4ка, заливам ги с домати, подправки, малко води4ка и мазнина.


Наистина стана много вкусно. И страшно лесно и бързо

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
разреши ги надлъжно, забоди ги с клечка за зъби, така че да оформят сърце. ...а в самото сърце счупи по едно яйце.
Така ги приготвям и аз понякога . Много е красиво .
За канапе може да използваш и картофено пюре или каквото ти хрумне .
стават ефектни, отгоре настъргвам кашкавал, но не правя канапе Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 39 719
Бившата ми свеки (т.е. майката на бившото ми гадже) обичаше да ми поднася кренвирши с кашкавал под форма на сърце Simple Smile

Избират се по-дълги кренвирши. Действа се като кренвирши с кашкавал.
Хващат се два кренвирша, които с помощта да речем на клечка за зъби се закрепват в горния и долния край, под формата на сърце. (Най-добре кренвиршите да не са студени, за да не се късат. Но пък вероятността да се поскъса тук там е голяма.) Така оформеното сърце се пече. Когато са вече почти готови, малко преди да се извадят, в оформеното пространство м/у двата кренвирша се чупи едно яйце и се допича.

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ще ти напиша нещо, за което в къщи примираме!
   Прави се картофено пюре и се слага в чиния. Издълбава се дупка, в която се слага едно /по желание 2 или 3/ забулено яйце. Нареждат се сварени кремвирши около пюрето и всичко това се залива със запържено масло, в което секунди преди да се махне от огъня се слага червен пипер!
    Става уникална вкусотийка!

Общи условия

Активация на акаунт