Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 2

  • 45 489
  • 716
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли ваксинирали детето си с противогрипна ваксина ?

Опции:

  • Мнения: 21 155
Добре дошли в новата тема!

Старата тема :www.bg-mamma.com/index.php?topic=688387.0

С пожелания за Весели празници и здрави дечица!

# 1
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 350
Направо се пренос в новата тема и гласувах вече Peace
малката лисичка - благодаря  bouquet

# 2
  • Мнения: 588
И ние не ядем нито, плодове нито зеленчуци! SadПием само сок от портокал и от ябълка и морков-правя му всеки ден Embarassed  Незнам как да го накарам да  прояде  поне един вид плод или зеленчук! EmbarassedНо пък с удоволствие пием чай от почти всякакви билки с мед!

# 3
  • София
  • Мнения: 139
гласувах с Не.
единственото с което бих ги имунизирала допълнително е срещу хепатит А.
Лита- нашия пореден вирус е с червено гърло и температура, не че предните не бяха де.......

# 4
  • София
  • Мнения: 1 504
Много коледна темата - дано и да е здрава!
Не съм фен на противогрипните...досега не съм се ваксинирала, та и децата не бих...
За щастие си хапват доволно и плодове и зеленчуци, и маслинки и т.н. но си давам и добавки...Малкия примерно умира за червен лук, като го гледам как го хруска ми е кеф...Сега чакам маслото от чесъна...и като свърша зелената енергия го почваме цялото семейство...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Гласувах с "не". От ваксините слагам само задължителните такива. Засега. Не знам в бъдеще дали ще ми дойде друг акъл, но е малко вероятно.

# 6
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 651
Лита, новият вирус е с лаеща кашлица.
Лита- нашия пореден вирус е с червено гърло и температура, не че предните не бяха де.......
Благодаря ви, момичета!
Аз от тази сутрин съм с мнооого болезнено гърло и температура до 39 и без други симптоми - кашлица или хрема (Парацетамол не сваля, наложи се да вземам течен аналгин), та се чудех какво е - вирус, грип... Дъщеря ми е от седмица с друг вирус - афти по устата, крачетата и ръцете. Понеже и кърмя, направо не знам с какво да се лекувам.  Tired

# 7
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 350
Лита - и аз съм така, кашлица, хрема, слиза надолу...ад под небето, само поне нямам Т Praynig
Честно, при тези симптоми не виждам да има нещо с което като го пиеш да може и да кърмиш.....ужасно е, все пак трябва да си свалиш Т, после нещо за кашлицата да вземеш.
Питай лекарката ти за нещо от детските неща за лекуване дали става и за теб Peace

# 8
  • Мнения: 1 874
 Запис и от нас !

Ние сме с Бронхит, но от оня ден насам, кашлицата само се засилва- вчера кашляше  повече  от оня ден, а днес кашля повече и от вчера, не спира, многоооо кашля.Нормално ли е това, дали се засилва  защото отхрачва  Thinking, но кашлицата не ми прилича много на отхрачваща. И преди сме били с бронхит, но такова засилване на кашлицата не се сещам да сме имали.Днес ни е 2 рия ден антибиотик.

Последна редакция: чт, 06 дек 2012, 21:25 от Lightning

# 9
  • София
  • Мнения: 2 082
Лита, аз изкарах вече нещо с подобни симптоми. Пих два пъти парацетамол, отделно инфлуцид и хомеожен. Аз също кърмя.

# 10
  • Мнения: 6 214
Взех си вече АБ след 3седмично лечение на кашлица с други средства. Взех си и новия Судафед бронхо ментол, но май и от него ще ме кара на разстройствоEmbarassed

# 11
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 651
REAL_WOMAN, аз допреди седмица кашлях като магаре (в продължения на три седмици) - пулмолог ми изписа Деорал, който ми помогна и си спестих антибиотика. Но тогава имах и запушен нос.
А сега само зачервено гърло и температура. Взела съм Панадол таблетки, витамини и Тонзилотрен; Биозин мама също пия - вече трета седмица. Дано поне децата не заразя.

# 12
  • Мнения: 15 379
Little wingels, соковете се дават преди хранене, пресните плодове между храненията.
Иначе за дразненето си абсолютно права. Истината е, че фреш предлагам много рядко, именно заради тези съображения.
Но е вид прием на плод при деца, които съвсем отказват да хрупат ябълки.

Блу, витамин С в общият случай запича. При вируси с диария е ненадминат+Ентерол и някакво солево прахче.

Самсара, не. Не можеш да редуваш парацетамол-съдържащи през 4 часа. Така трябва да организираш приемите, че те да са не повече от 4 дози за 24 часа. Идеята да се редува парацетамол с ибупрофен-съдържащо, от рода на Нурофен за деца е именно разреждане на приемите до допустимите и гонене на терапевтичен ефект.

# 13
  • Мнения: 1 277
Лисичката  Hug за новата тема!

 Нека е с повече коледно настроение и без болни дечица Simple Smile

# 14
  • Мнения: 173
Запис, за да не ви изтърва с тази толкова полезна тема. Много ценни неща чета тук   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт