Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
здравейте мами. Споделете опита си за това как научихте детето ви да ходи на гърне. Моя син вече е на почти година и девет месеца и още е с памрерси. Всичките ми опити за учене се оказват безуспешни.  А вече мисля че е достатъчно голям за да ходи на гърне.
Цитирай

Bath, UK / Варна

А моят е на 2 и половина, никакво желание за гърне, стиска упорито, реве и се тръшка, докато не сложа пампата да се изпишка/изака на спокойствие  ooooh!
Отказах се засега, чакам да се постопли и го пускам по гащи. Все до казармата трябва да се научи  Rolling Eyes
Исках да кажа - струва ми се, че начинът е по гащи без пампа, по цял ден и с ненастойчиви приканвания към гърнето, можете спокойно да отложите упражнението за топло време. Успех   bouquet
Цитирай

София, "Младост 3"

Зависи си от детето
МОя приятелка - сина и на 1.5 вече си казваше. Сега има както тя казва "слабоумно" момиче, което е на две годинки и още не иска да седне на гърнето!
ТЕми колкото искаш - пусни търсачката и можеш да четеш докато сина ти стане за женене.
Принципно КОГАТО си КАЗВА детето - начина е да го оставиш по гащи да почне редовно да ти казва.
Друг е въпроса дали сина ти иска да седи, но не си казва /като моя/ или просто не иска да сяда под никакъв предлог.
Друг вариант широко разпространен сруд тукашните мами - чакаш го да узрее сам - когато благоволи.
Но ти си тая дето ще си прецениш - виж горния ми пример - едни и същи родители, гледано е детето по същия начин дори е уж по-бързо развиващо се момиче.... ФАкт е, че нещата ще станат когато сина ти е готов, но това на теб не ти пречи да го подсещаш и да го подканваш /поне според мен/. НО не и да го насилваш, само щото ти си решила, че му е време.
Успех и сега в студа май по-добре почакай
Цитирай

Sofia

Всяко нещо с времето си.Не знам защо някой решава,че трябва да има възраст на която вече детето да си казва.Е, няма такава възраст.С големият ми син бяхме на памперси до 2.4 г., а малкият е вече на толкова, и още е с памперс.Е,казва си понякога/особено за акането/, но всичко е когато си поиска.
  Майки, не насилвайте децата си, защото една моя позната от такъв тормоз/след всяко напикаване/ направи така, че детето и се напикаваше нощем до 6 год.възраст.
Цитирай

на Север

Габриела се научи на гърне от рано. На 1,5 г.вече бяхме без дневен памперс, след 1 месец махнах и нощния защото винаги беше сух. Ами още около1,3 г. и дадох да си играе с гърнето(така бях прочела някъде, за да се запознае детето с него) и така някъде около 1-2 месеца си игра с него, сяда с дрехите, стъпва вътре и други подобни.Понякога през деня, като я видя, че се е заиграла с него и опитвах да я сложа да пишка.Е един път искаше, друг път неискаше, не съм я насилвала. Една сутрин стана и се запъти към гърнето взе го и го занесе насредата на стаята където обикновенно го слагах за пишането, после махнах памерса и тя се изпиша без да се противи.Естествено имаше хвалби и голямо браво за това. В следващите дни опитвах, като докато е на гърнето за да не губи интерес и да става и давах албума със снимките и така вече следващите дни, като седнеше и ми посочваше албума със снимките на секция и седяхме докато излезе пишото.
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

ГЕрито, много добре си го написала Peace...аз нашият вече го оставих сам да си реши кога ще поиска да седне, защото аз само докато го сложа и вече е станал, заинатил се е и го е хвърлил нанякъде...Знам, че е още малък, но при мен желанието ми да го сложа е, че много рита при сменянето и създава доста неудобста на бебо вътре в мен Sad
....може би след месец - два пак ще пробвам newsm78
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

И аз съм решила да го оставя сам да поиска. Слагала съм го но не иска- веднага става, сърди се и тн. Мисля да го пробвам през няколко месеца пък дано стане. Лошото е, че е с чувствителна кожа и само няколко минути да седи с наакан памперс и се е подсякъл до кръв, та по тоя повод докторката каза, че варянта да не се подсича е ходенето на гърне. Ама той като отказва нищо не мога да направя, а няма да го насилвам- дано по-скоро стане.
Цитирай

Знам, че е още малък, но при мен желанието ми да го сложа е, че много рита при сменянето и създава доста неудобста на бебо вътре в мен Sad

Давай му да държи нещо. При Самуил върши работа и забравя да рита  Wink
Цитирай

mama djidji извинявай, че ти се намесвам в темата, но за да не пускам нова ще питам тук. Нашия палавник стои на гърнето, не шава, играем си нещо двамата, абе по 10-15 мин воже да стои. Но не върши никаква работа. Не мога да му обясня какво трябва да прави там. Вие как се справихте с това? Или просто изчакахте децата сами да се сетят какво е предназначението на гърнето?
Цитирай

София, "Младост 3"

Дидинка, грабваш го като се разсъни - преди да се изпишка в памперса и... става номера - той и да иска НЕ МОЖЕ да стиска
НЕ си играй! с него - гърнето е лично пространстви - аз слагам моя да гледа тв и става - е той може ида се заиграе сам - но аз никога не си играя с него на гърнето - иначе детето няма да разбере никога за какво е гърнето
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

Моят пишка без проблеми(научи се сам,и пишка само прав),но на гърне не сяда,и съм се отказала поне за сега.След 1 - 2 месеца пак ще пробвам,или направо ще му купя седалка за тоалетната.
Цитирай

Тук е мястото да се похваля.
Ида е на 2 и половина.
Мислех да яот ясла за 1 седмица с цел гърнеприучаване. Лелите приятно ме изненадоха с инициативата първо там да пробват.
Ден 1 - 2 успеха, 1 неуспех
ден 2 - 2 успеха, 2 неуспеха,
ден 3 - 4 успеха, без фалове
и досега без фалове.
И без подканяне и подпитване.

Мисля да махна и нощния, защото го пълни сутрин, докато се наканя да стана.

Това е моят вариант, без тормоз за трите страни - детето, мен, яслата.

Допреди месец, когато и да я слагат на гърне в яслата, а там ги слагат накуп.... никога нищо в гърнето.
Цитирай

София

Калоян направо изпитва ужас от гърнето - щом посегна да го сложа и изпада в дива ярост, за сега се опитвам отвреме наврем, но без резултат  Rolling Eyes, надявам се някой ден да се предаде, ако може преди първи клас  hahaha
Цитирай

софия гео милев

марти не понасяше памперсите и много бьрзо се научи на гьрне.
Цитирай

Варна

Малкия това лято го оставях голичък и сам се научи, но  пишка само прав.Акането е все още в гащите Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора