ЗДРАВНА КНИЖКА - носете я при раждане

  • 4 193
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 489
Не, не пише!

# 16
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Silviya
Добре де, но в здравната книжка не ти пише дали дължиш осигуровки или не, нали?
Интересен въпрос! Чакам отговора!

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не ти пише. Но при личния лекар би трябвало да има списъци с неплатилите ЗО. Всеки лекар илил болница с Интернет може да направи справка в сайта на НОИ и да поиска да си плащаш за всичко.
Намери възможност да си оправиш вноските, защото ще трябва да платиш много повече от тях. Освен всичко друго ще те разкарват и ще те затормозат допълнително.

# 18
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вноските за 7 месеца заедно с лихвите не трябва да са повече от 100 лв. /заедно с банковите такси/. След като си оправиш тези по вина на работодателя може да си платиш само 4-5 вноски и пак да си със здравно осигурителни права

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Момичета, самото раждане всъщност не се ли води като първа (спешна) помощ? Нали тя е безплатна за всички? Или поне аз така си мисля. Искам и да попитам за лихвите. В момента в сайта на НОИ са начислени до 30.09. Аз мисля в понеделник да отида и да си платя за миналата година за 6 месеца. Чудя се дали няма после да се окаже, че имам още лихви за плащане-понеделник се пада 04.10.

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 631
Цитат на: Mila77
Побъркаха хората с тези здравни глупости. Аз като раждах лекарите ме питаха дали имам допълнитено здравно осигуряване. Съответно аз за пръв път чувах за такова, поради простата причина че такова не съществува.


Съществува! Българска здравна компания / www.bzk.bg/ съществува от няколко години, явно нелегално, щом като от началото на 2004 година има лиценз за извършването на тази си дейност. А освен това и някои застрахователни компании извършват такъв род услуги.
Друг е въпроса, че парите потъват ли потъват в нечии джобове...В единия случай в чиновниците от Здравните каси, в другия-в частни лица, намерили законен начин да рекетират хората. А месечните вноски въобще не са малки /мин. 20 лева-поне какава беше сумата преди 2 години и половна/. И както казват тези същите частни лица "Има бизнес в тази работа..." и доволно потриват с ръце.
Май ми е накипяло, и това май не е съвсем по темата, ама малко ми поолекна Cry и дано не е излязло като реклама.

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 631
А, забравих да кажа, че допълнително здравно осигуряване за бременност и раждане не предлагат. Може би са изчислили, че "в ражданията" няма достатъчно пари Confused

# 22
  • Мнения: 3 200
Цитат на: dima
А, забравих да кажа, че допълнително здравно осигуряване за бременност и раждане не предлагат. Може би са изчислили, че "в ражданията" няма достатъчно пари Confused


Предлагат, моята здравна застраховка ми покрива всичко по женската консултация и раждането.

# 23
  • Монреал
  • Мнения: 631
О, това вече е нещо ново за мен. Явно са променили политиката си относно бременните...Чудя си защо ли? Sunglasses

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сания в момента в сайта на НОИ лихвите са обновени към 15.10.
Ако си ги платила по изчисленията към 30.09. днес трябва да си доплатиш, за да ти ги оправят, независимо че може да са по-малко от 1 лев.

Общи условия

Активация на акаунт