Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

БГ - София

Покрай темата за загорелите тенджери  Very Happy  се сетих, че ми предстои миене на фритюрника. Та реших да ви попитам имате някой малки или по-големи  Very Happy  тайни за бързо и лесно миене, особено на пластмасовата част. Споделете опит, че вече се чудя дали да не го прибера завинаги, МРАЗЯ  Evil or Very Mad да го мия .
Предварително благодаря  Very Happy .
Цитирай

София

Аз ползвам обезмаслител "Meglio". Пръскам всички части на фритюрника, оставям 10мин. да преседи и след това се мие много лесно. Ако не стане от първия път, пак пръскам и така Wink
Цитирай

София

Цитат на: Biby
Аз ползвам обезмаслител "Meglio". Пръскам всички части на фритюрника, оставям 10мин. да преседи и след това се мие много лесно. Ако не стане от първия път, пак пръскам и така Wink

да, това е най-добрия препарат - аз го мия със същото!
Цитирай

а вие с какво пълните фритюрника, мамчета???
ползвам фритюрните мазнини, пробвала съм няколко, последно съм на мазнината на "Белла", но всички имат свойството да не прегарят както олиото и да не се образуват и вредни вещества...
откакто ползвам фритюрните мазнини нямам проблем с миенето - само с веро и гъбичка....
Цитирай

София

Цитат на: Taneto

Ами с олио, защото не ми харесва вкуса на картофите след като изтинат, когато са пържени тия мазнини. Стоят като залоени Rolling Eyes
Цитирай

София

ползвам фритюрните мазнини, пробвала съм няколко, последно съм на мазнината на "Белла", но всички имат свойството да не прегарят както олиото и да не се образуват и вредни вещества...
откакто ползвам фритюрните мазнини нямам проблем с миенето - само с веро и гъбичка....

с олио и аз...
Цитирай

BE, 2260

Ами с олио, защото не ми харесва вкуса на картофите след като изтинат, когато са пържени тия мазнини. Стоят като залоени Rolling Eyes

I az taka.
Maj pak shte minawame na olio
Цитирай

БГ - София

Ами с олио, защото не ми харесва вкуса на картофите след като изстинат, когато са пържени тия мазнини. Стоят като залоени Rolling Eyes

За съжаление и аз така, а и покрай двете буболечки май все студени картофки ядем  Sad  Very Happy .

Ще го пробвам туй "Meglio", и ще пиша какво е станало, благодаря ви.
Цитирай

eeee, тогава си търкайте фритюрниците Smile  Wink  Smile

вярно, че тази мазнина се втвърдява като изстине, но ние като и свикнахме на МакДоналдския аромат, дори го харесахме Smile

а пробвали ли сте да ги врътнете студените картофки на микровелето, ако имате?? няма ли пак да се стоплят??
Цитирай

Аз ползвам "Mr Muscolo за кухнята - лимон" Peace
Лъска всичко, а и аромата е приятен  Flutter
А фритюрника ни е с отцедителна тръбичка (DeLonghi) и става лесно източването на мазнината.
Ползваме мазнина за фритюрници (последната беше на Олинеза).  Flutter
Цитирай
защото ме мързи да мия фритюрник, си купих професионален, който се разглобява, по точно вади се реотана и останалото се мие в миялната.
Цитирай

Sofia

Тането, искам само да те питам - това, че точно тези мзанини не образували токсини и канцерогени (така се казват вредните вещества) от къде го реши? На опаковката ли го пише?  33uu
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.