Препоръки за кафемашина

  • 38 272
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 208
Ние сме със saeco xsmall. Кафето е дълго и късо, но дължината на дългото кафе, може да се регулира. Както бях писала по нагоре, имаме приятели с saeco odea тяхната е giro. Доста проблеми им създаваше по едно време, стоя на сервиз дълго време, но после им я оправиха и засега се държи добре. Имаше някакъв проблем с мелачката за кафе, от сервиза им бяха направили забележка, че сипвали много бързо кафето на зърна в контейнера, каквото и да значи това. Там също така им казали, че точно този модел дава доста проблеми....това обаче беше преди 4-5 години, може нещата да са се променили от тогава.

# 46
  • София
  • Мнения: 11 657
Записвам се и аз да следя темата.Преди две години след проучване и след куп положителни мнения за Saeco Nina Bar именно тук си я купихме.Е в момента отново си търсим кафемашина.Погледнах дали все още се предлага,вече не.И по-добре.Каймак отдавна не прави,а нямам спомен при направата на две кафета едновременно да е пускала еднакво количество вода.
Наскоро пихме кафе от най-обикновена машина на Делонги,ами 100 пъти по-хубаво беше.И в двата случая кафето е едно и също Lavaza Espresso Bar.
Виждам,че Саеко са намалили асортимента си.Чудя се дали да заложа на техен модел,Делонги или някой друг.
Замислила съм се и за кафемашните,които правят кафе с капсули.Но там изискват да купуваш минимално количество капсули.

# 47
  • България, София
  • Мнения: 16
Аз на капсулите не бих заложила. Това е един постоянен консуматив, който винаги трябва да следиш. Докато при по-голямото количество не мляно кафе, просто сипваш и докато свърши... Много бих се издразнила, ако сутрин се окажа без кафе, защото някой от къщата е забравил да сподели, че няма капсули.
За Saeco xsmall някак си.. нещо не ме блазни. Цената е висока, спецификациите й са същите като на odea go, където цената е по-ниска. Плашат ме тези тъч бутончета. Доста са нежни и изискват много бърсане, пазене...  Thinking Нали вече трябва да сме в крак с новото време и технологията...  Делонги не са ми любимци. Никога никой нищо позитивно не ми  е казвал за кафе машина тяхна. За печка съм чувала, че стават.
Още сме в чуденка за Тalea Ring. Надявам се да излезе още някой с някакво мнение...

# 48
  • София
  • Мнения: 208
Ние взехме xsmall, защото е най-малка като габарити. Другите Saeco са доста по-обемисти и заемат доста повече място на плота, а аз не исках това да се случва  Grinning Отделно уцелихме промоция и беше на доста добра цена. Иначе се бяхме насочили към кафе автомат на Krups, доколкото бяхме чели също са много хубави машинки. В офиса бяхме с машина с таблетки, ама не ми харесваше кафето, доста слабо ми идваше.Ако свършват непредвидено, което в голям офис се случва често, е неприятно, тъй като не може да излезеш и да купиш кафе, трябва да търсиш точно тези таблетки...
Според мен всичко си е до късмет относно здравината и евентуалните проблеми с машината. Ако вземете кафе автомат при всички случаи ще пиете хубаво кафе, тъй като е съвсем различно да пиеш току-що смляно кафе според мен Simple Smile

# 49
  • Мнения: 143
Здравейте! Виждам че скоро никой не е писал,но моля някой ако има кафе машина Jura да си изкаже мнението.Доволни ли сте от нея.Спря ли сме на тази марка,а никъде не мога да прочета коментари за нея.Благодаря ви!

# 50
  • Мнения: 4 966
Здравейте! Имате ли представа от къде може да се купи филтър за кафемашина? Нямам предвид обаче тези обикновените филтри, които са хартиени или пласмасови, и са във формата на торбичка, най-общо казано. Търся филтър, който прилича на филтрите за кола. Не знам името на кафемашината. Всъщност филтърът е за приятел, чужденец, който си е донесъл машината преди години от чужбина. Надявам се, че има някакви универсални, които биха могли да станат. Дали има специализиран магазин някъде, който да предлага повече модели машини и филтри?

# 51
  • Мнения: 3 920
За 8-ми март имаше промоция -15% на дребната техника в магазини "Зора" и си взех кафемашина Delonghi EC270 - http://www.tehnomix.bg/delonghi-ec-270-cd. Моля някой ако я има да каже какво му е мнението за нея, че нещо съм със смесени чувства. Като че ли се съмнявам в качествата й и дали това е "най-доброто на пазара" от Delonghi в момента от този клас  - това е според думите на продавачката Confused

# 52
  • Мнения: 4
Темичката е позамряла, но все пак да попитам и аз. Търсим си кафемашина, естествено искам да прави хубаво кафе, но на този етап повече от 200 лв, не можем да отделим. Преди време бяха пуснали в Лидл кафемашина за около 100 лв, но марката ми беше непозната и така и не си взехме. После видях, че има доволни, но пропуснахме.

Сега разглеждам каталога на Зора и се колебая между тези:

http://zora.bg/finlux/fem-1520-d/6605

http://zora.bg/finlux/fem-1420/18513

http://zora.bg/ariete/ariete-1331-elisir/12375

Много ще се радвам, ако някой, който има такива, сподели мнение  Или препоръча друга в подобен ценови диапазон.   bouquet

# 53
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 046
клод,на мен 2-рата ми хареса като характеристики-20 бара налягане са си направо супер.Ние също закупихме нашата от Зора и бих ти я препоръчала горещо,понеже виждам,че търсиш нещо в този ценови пояс. Peace
http://zora.bg/arielli/km-150bs/4363

# 54
  • Мнения: 3 920
За 8-ми март имаше промоция -15% на дребната техника в магазини "Зора" и си взех кафемашина Delonghi EC270 - http://www.tehnomix.bg/delonghi-ec-270-cd. Моля някой ако я има да каже какво му е мнението за нея, че нещо съм със смесени чувства. Като че ли се съмнявам в качествата й и дали това е "най-доброто на пазара" от Delonghi в момента от този клас  - това е според думите на продавачката Confused
Аз да кажа, че вече съм супер доволна от Делонгито Simple Smile. Явно е трябвало да се поразработи, а и явно кафето, което бях купила тогава не е било смляно за такъв тип машина. Смених кафето с друг вид и вече става супер, с хубав дебел каймак.

# 55
  • Мнения: 1 555
Момичета, търся си кафеавтомат и съм се спряла на Саеко Xsmall Black, но имам няколко въпроса относно кафеавтоматите.
1. Може ли да се сложи смляно кафе, т.е има ли го като опция.
2. От какво значение е мощността? Баровете ок, но защо по-мощните са по=скъпи?
3. Ако някой има скорошни впечатления за въпросния модел, както и за някой друг до 500лв, моля да сподели.

# 56
  • Мнения: 8 509
Ние сме със saeco xsmall. Кафето е дълго и късо, но дължината на дългото кафе, може да се регулира. Както бях писала по нагоре, имаме приятели с saeco odea тяхната е giro. Доста проблеми им създаваше по едно време, стоя на сервиз дълго време, но после им я оправиха и засега се държи добре. Имаше някакъв проблем с мелачката за кафе, от сервиза им бяха направили забележка, че сипвали много бързо кафето на зърна в контейнера, каквото и да значи това. Там също така им казали, че точно този модел дава доста проблеми....това обаче беше преди 4-5 години, може нещата да са се променили от тогава.
И ние сме със  същата,така ме е яд ,че я купихме.И нашата след 2 години се развали,смениха и софтуера,сега работи.Много ме е яд че я купихме,преди това бяхме с Гаджа,правеше страхотно кафе,каймак невероятен,тази не прави хубав каймак.

# 57
  • Мнения: 182
Здравейте! Видях,че има добри отзиви за кафе машини Ариели.Мен ме интересува по точно модела,който е 3 в 1-и с капсули и таблетки.
Моля,ако някой има наблюдение за този модел как се държи да сподели.
Благодаря предварително!








 

# 58
  • Варна
  • Мнения: 911
Момичета, търся си кафеавтомат и съм се спряла на Саеко Xsmall Black, но имам няколко въпроса относно кафеавтоматите.
1. Може ли да се сложи смляно кафе, т.е има ли го като опция.
2. От какво значение е мощността? Баровете ок, но защо по-мощните са по=скъпи?
3. Ако някой има скорошни впечатления за въпросния модел, както и за някой друг до 500лв, моля да сподели.

И аз съм с кафеавтомат на Saeco - Xsmall plus, имам я от почти 2 години и е единствената ми покупка, на която все още се радвам след толкова време  Wink Използвам я супер интензивно - кафе, гореща вода, топля мляко.
Мога да отговоря само на първия въпрос  - Мляно кафе не може да се ползва.

# 59
  • Мнения: 1 455
Ние от 3г сме с кафе-машина на Чибо, с капсули.
Не бих я заменила за никаква друга, сега вече дори в офиса отбягвам да си цапам ръцете за да си направя кафе (там има делонги, показана по-горе).
За мен капсулите са супер удобство, винаги е чисто, доливам вода в контейнера и пъхам капсула. Дозирам си кафето според желанието - късо, средно, дълго, силно или слабо според вида капсули. Прави капучино и лате.
Капсулите купувам винаги по няколко опаковки и следя промоциите. Не съм в БГ, но тук, където живея всеки последен уикенд от месеца капсулите са на 3+1 промоция.

Общи условия

Активация на акаунт