Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здравейте!
Бих искала да Ви попитам в детските градини, които посещават вашете деца има ли охрана през деня, както е във всички училища? И как се контролира кой влиза в градината. При нас има електронна врата, но тя винаги е отворена
Цитирай

София за сега

При нас има жени от "Егида" Родителите също не се допускат/само първата седмица до стаите/.За яслите ме пусках да се качвам....Сега съм само до фоайето....... Very Happy
Цитирай

Варна

При нас пък абсолютно винаги е затворено, случвало ми се е да чакам по 10-15 минути и да звъня на всички звънци за да ми отвори някой:-(
Охрана мисля, че няма. У дома също няма.
Цитирай

София

Има две каки от "Егида", но не винаги се намират. Иначи вратата е електронна, звъниш казваш за кой идваш, пускат те и ако каката я няма си ходиш където искаш. Но общо взето е сигурно. Мен по-ме притеснява, че съм чувала от датето как след обяд, докато трябва да спят понякога ги оставяли сами и те се чудили къде е госпожата /става въпрос за 1 група/
Цитирай

Sofia

Има охрана. Има и заключени врати със звънци и домофони. Има и книга, в която се разписва родителят сутрин при оставяне на детето и следобед при вземането му. В резултат нямаме почти никакъв контакт с учителките през студените месеци, когато не извеждат децата навън, защото ни помолиха да не се качваме до горе (2 етаж), че да не цапаме ...  Sad
Цитирай
Според мен, би трябвало да се провеждат всеки месец нещо като родителски срещи при положение, че родителите не могат всеки ден да говорят с учителките, но явно не им се разправя. Моето предложение е да съберете подписка от всички родители от групата или да искате такава среща. Всеки родител е в правото си да се интересува какво става с детето му в градината, а учителите са длъжни да информират.
Цитирай

Варна

Здравейте! Благодаря за отговорите и извинете че се включвам чак след два дни, но през почивните дни ако малкия/4г/ ме види пред компютъра иска да му пускам разни игрички,  аз не разрешавам и само се караме.
По въпроса за охраната: не разбирам как така не ви пускат до групата , пазят децата от вас ли?
Цитирай

София за сега

Цитат на: Dezy
Здравейте! Благодаря за отговорите и извинете че се включвам чак след два дни, но през почивните дни ако малкия/4г/ ме види пред компютъра иска да му пускам разни игрички,  аз не разрешавам и само се караме.
По въпроса за охраната: не разбирам как така не ви пускат до групата , пазят децата от вас ли?

Не ни пускат да се кача до стаята ,но като позвъня на звънеца ми го довежда госпожата, така че аз имам контакт ежедневен с госпожата.
А какичките от Егида винаги са си били на мястото.
Цитирай

София

titti 111 за какъв ежедневен контакт ми говориш. Че тя госпожата като ти го даведе твоето нали другите /обикновенно около 20 бройки/ ги оставя сами. Ясно е, че няма време да си говорите, а и от твоя страна би било егоистично да я задържаш /ако всеки родител я задържа 5 мин., я сметни за 20 деца колко се получава/ Аз под контакт не разбирам само "Добре ли се държа, яде ли и т.н." Искам да имам достъп и до стаята, да видя как са я украсили, да видя и др. дечица и как се вписва моето сред тях. В наща градина сега се говори за възможнодтта, една сутрин от седмицата родителите да могат да присъстват на занятията. Ясно, че нещата ще са понапудрени, но все пак е добро начало.  А мотивъът да не пускат родители до предверието с гардеробчетата, е че цапали - ами да вземат още една чистачка...
Цитирай

София за сега

Цитат на: Лекси
titti 111 за какъв ежедневен контакт ми говориш. Че тя госпожата като ти го даведе твоето нали другите /обикновенно около 20 бройки/ ги оставя сами. Ясно е, че няма време да си говорите, а и от твоя страна би било егоистично да я задържаш /ако всеки родител я задържа 5 мин., я сметни за 20 деца колко се получава/ Аз под контакт не разбирам само "Добре ли се държа, яде ли и т.н." Искам да имам достъп и до стаята, да видя как са я украсили, да видя и др. дечица и как се вписва моето сред тях. В наща градина сега се говори за възможнодтта, една сутрин от седмицата родителите да могат да присъстват на занятията. Ясно, че нещата ще са понапудрени, но все пак е добро начало.  А мотивъът да не пускат родители до предверието с гардеробчетата, е че цапали - ами да вземат още една чистачка...

Ми имам си контакт като го взимам почти последен Laughing
В повечето случаи е последен пък аз обикновенно към 18часа го взимам Confused Чудя се даже какво им е раб.време на другите майки........А сутрин е пръв та още се събират на диванчето на фоаейето та пак мога да си приказвам на воля.... Laughing
Пък и я си представи в едно ОДЗ родителите постоянно да щрапат нагоре надолу по стълбите, по стаите......... Shocked Хич не ми звучи добре.Тази система с ограничението ми допада.
Цитирай

София

Днес попълвах за яслата един лист с данни за майката, бащата, личния лекар и най-отдолу трябваше да се напише кой има право да взема детето от яслата. Мисля, че като идея е добра, само не знам как ще го приложат... Като отида да си вземам детето - по списака ли ще ме търсят дали имам право Wink
Цитирай

Варна

Лекси, съгласна съм с теб. Когато се качиш до стаята можеш да добиеш по-пълна представа за обстановката в която прекарва детето ти целия ден. Не се притесняваш да зададеш повече въпроси и не само на госпожата. Сигурно знаете колко много неща могат да се научат от другите деца, които като че ли само чакат някой да дойде и се отприщват да говорят. Прави ми впечатление че всички деца знаят кой на кое дете е родител. Познават ме дори и когато ме видят извън градината и си говорим за това как са прекарали деня с госпожата. Това може да стане само ако виждат кой прибира детето от групата.
Цитирай

София

Светла, този списък го правят във всички градини. И аз съм го попълвала. Тогава не написах имената на бабите и дядовците /бързах, не знаех ЕГН-тата/. Въпреки това те ходят да го вземат, а най-плашещото е, че детето ми се държи с тях все едно не ги познава /не знам защо, май трудно превключва от една обстановка към друга/, но въпреки това им го дават. То и свекърми дори се впечетли "Ама, те откъде знаят, че съм и истински дядо, тя се държа все едно не ме познава..?"
Дейзи, докато е лято иди-дойди. На вън са, вземаме ги от двора и имаме някакво възможност за наблюдение, ама през зимата става някаква абсолютно затворена система - иди, че разбери какво става...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.