Успявате ли да спестявате?

  • 149 497
  • 2 196
  •   1
Отговори
# 2 130
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много бих се радвала ако мога да изкарам такъв курс по спестяване-колкото и да стараем все не ни се удава за съжаление  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нужна ти е цел  Wink

И дисциплина  Peace

# 2 131
  • Мнения: 54 408
Много бих се радвала ако мога да изкарам такъв курс по спестяване-колкото и да стараем все не ни се удава за съжаление  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нужна ти е цел  Wink

И дисциплина  Peace

И желание! Grinning

Някои имат желание само да харчат.
Дори и да имат много пари, все ги наместват. Mr. Green

# 2 132
  • Мнения: 63
Истината е, че колкото повече печели човек, толкова повече харчи. В това съм 100% убедена! Трудно е да се спестява в България, но ние успяваме някак си, тъй като не пием, не пушим и подобни неща, които помагат за спестяването на допълнителни средства и нещата стават по-лесно.

# 2 133
  • Мнения: 77
Много бих се радвала ако мога да изкарам такъв курс по спестяване-колкото и да стараем все не ни се удава за съжаление  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нужна ти е цел  Wink

И дисциплина  Peace


Ауу,разкостихте ме.Не може всички да сме организирани и пестеливи,но ако ми дадете някой друг съвет няма да се сърдя.За някои може да е без значение-живеем на квартира,никой не ни помага и чакаме първото си дете.

И желание! Grinning

Някои имат желание само да харчат.
Дори и да имат много пари, все ги наместват. Mr. Green

# 2 134
  • Мнения: 5 173
Истината е, че колкото повече печели човек, толкова повече харчи. В това съм 100% убедена! Трудно е да се спестява в България, но ние успяваме някак си, тъй като не пием, не пушим и подобни неща, които помагат за спестяването на допълнителни средства и нещата стават по-лесно.
Така е.
Живеехме еднакво добре и сега, когато колата се изкарва 2-3 пъти седмично и в нашето семейство влизат почти 2 пъти повече пари и преди 3 години, когато работехме в държавна институция, съпругът ми всеки ден излизаше с колата и минаваше 60 км дневно. Детето го нямаше, но то е икономично. Thinking

# 2 135
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Истината е, че колкото повече печели човек, толкова повече харчи. В това съм 100% убедена!

Абсолютно е така. Повечето пари вдигат стандарта на живот, свикваш да имаш скъпи неща, да ходиш на скъпи почивки, да излизаш повече по заведения/кина/театри. Лошото е като секнат или намалеят. Тогава трябва да се пренастроиш на друг режим на живот, а това е трудната част. Имам чувството, че хората с по-ниски доходи спестяват повече.

# 2 136
  • Мнения: 10 500
Джули, гледам в Бургас си, аз ако бях в Бургассссс щях да си наема целогодишно чадър на плажа. Точно обяснявах на сина ми как ако живеехме някъде на морето, всеки ден щяхме след работа да сме на плаж  Mr. Green

Шушулче, а детето хич не е икономично, не се самозалъгвай, сигурно твоето е още малко. В момента нашия син е със следните потребности - сутрин возене, на обяд прибиране, към 3 часа е на плуване, после на карате, на английски, и като му сметна само возенето в някой дни се чувстваме като таксиметрови шофьори, а и той дори се научи, че губи време с автобуса. Отделно след английски е в Мола - яде, муфти ме за някое Лего, тая мода не я разбирам, ходих в събота - стана ми лошо от светлините и шума ми се зави свят. След това - кино поне 2 пъти месечно и 1 рожден ден като се появи и като сложа чертата, ми хич не ми е икономичен Thinking

# 2 137
  • Мнения: 3 944
При нас винаги помага сумата за спестяване да се отдели с получаването на заплатата. В противен случай нищо не остава.

# 2 138
  • Мнения: 22 430
След като преди 6месеца паднах на майчинството от 340лв. за втората година....и друга работа към момента нямам....абсурд да се говори за спестяване.
Подготвях и първокласничка и въпреки, че от лятото още купувам материали за училище, дрехи, обувки и т.н. пак се усетиха разходите.
Сега започна и учебната година и при 2извънкласни занимания, едно от които свързано и с придвижване с колата...ще видим как ще се справяме замита.

# 2 139
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Не забравяйте лекарите, лекарствата...
И на мен децата почти не ми бяха разход като малки, но сега не е същото.

# 2 140
  • Мнения: 54 408
Разходите на децата растат в геометрична прогресия с порастването им. Mr. Green Mr. Green

Пестете докато са малки! Peace
После става по-трудно.

# 2 141
  • Мнения: 1 136
Ние , с партньора ми , решихме да си организираме състезание колко ще спестим от ресто , но само £1 е разрешен да се слага в буркана и не мога да повярвам че за около месец спестихне по£150 всеки , парите се изнизват между пръстите , без да разберем . Това спестяване ме накара да се позамисля къде какво харча.

# 2 142
  • Мнения: 10 500
Този месец няма как да спестя, а ми се искаше да отделя някой лев. Вчера са ходили и на зъболекар, литнали са някакви пари, естествено не е планирано и е от месечния бюджет, за учебници и някакви общи разходи му дадох да занесе 40 лева, отделно и 50 лева за някакъв учебник по немски. А трябва да поръчам и още някакви помагала. Извода е: септември не е месец за спестяване, поне за нас Tired

Това с рестото съм забелязала, че ако човек си постави за цел, започва на всяка покупка да вади банкнота, та дори и за шише вода да е, така че при нас този метод не е най-добрия. Аз си пазарувам и с монетите в кварталните магазини.

# 2 143
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Джули, гледам в Бургас си, аз ако бях в Бургассссс щях да си наема целогодишно чадър на плажа. Точно обяснявах на сина ми как ако живеехме някъде на морето, всеки ден щяхме след работа да сме на плаж  Mr. Green


Ако искаш ще наема чадър, но ти ще стоиш под него  Laughing Хич не ме блазни плажа.

В къщи имаме касичка, в която почти всеки ден изсипваме стотинките от портфейлите си. Общо взето за месец се събират към 80лв.

# 2 144
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Тази година си имам кандидат-гимназист, така че забравям за спестяването.  Confused Всичко ще отива за уроци, следващата година евентуално.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт