За маниакалната нужда от купуването на дрехи, обувки и т.н.

  • 24 040
  • 431
  •   1
Отговори
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Имам познати жени, които са в маниакална зависимост от купуването на дрехи и др. дамски вещи, а като ги видиш все с едни и същи ходят.
Думата ,,шопинг,, за тях е нещо като ,,добър ден,,  и предпочитат разходката им да бъде в МОЛ-а от колкото в близкия парк.

Познавате ли подобни случаи?

С една дума жалки са ми такива, аз лично предпочитам да трупам книги от колкото дрехи, а това не означава че не си купувам последните, обичам да се поглезвам от време на време  Grinning





# 1
  • Мнения: 1 129
Мразя разходката в Мола, но и аз си имам мания - обеци. Това не значи, че не си купувам и книги например. Двете неща не са взаимно изключващи се.

# 2
  • Мнения: 1 906
Според мен това е скрита (или нескрита) потребност от нещо, което се опитват да компенсират с безразборни покупки.
Нямам нещо, което да съм купила и да не ползвам, освен може би някой и друг лак за нокти, но и те са пробвани поне веднъж  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, познавам такива, които са обсебени от думата МОЛ.
Едните ги разбирам - пари като вестници, защо да не ги харчат там,
но тези другите, които пестят от закуски, само и само да си вземат
поредния парцал от мола, който могат да намерят извън него, на 10
пъти по-ниска цена - ей тези не ги разбирам.
Лично аз ненавиждам моловете, но не защото гроздето е кисело,
а защото съм практичен човек и нямам намерение да правя оборот
на самозабравили се търговци. За обслужването и дума няма да отварям  Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 28 447
Щом ги влече - да купуват. Не виждам проблем в това.

# 5
  • Мнения: 2 448
Имам познати жени, които са в маниакална зависимост от ...
Всяка маниакална зависимост ми е неприятна. И не мога да не го вземам предвид, ако знам,че някой човек е маниашки зависим от нещо (каквото и да е то).

# 6
  • Мнения: 1 758
Не обичам Моловете и всякакви магазини,където има много хора. Особено където ходят само, защото е модерно Sick но пък се усещам (чувствам се така) зависима от купуването на дрехи и обувки,особено. Да,купувам постоянно,а редовно ходя с все едни и същи Crazy Моето пазаруване обаче е онлайн. Изпитвам удоволствие да натисна "submit order" или нещо подобно да пише и да направя поръчка. Естествено с Немолски цифри Mr. Green Моето удоволствие е да чакам поръчката и като дойде да я отворя и разгледам Tired Само това,после (доста често дори) не нося всичките накупени дрехи ooooh! Някои препродавам,други връщам,трети стоят за подаръци,четвърти нося все пак. Crazy А не е като да имам ооогрооомната финансова свобода Tired
 Не мога да ви го обясня.Сега може да наизкачат терапевтите и да кажат какъв голяяяям еди какъв си проблем имам и как едикакво си и бля бля Tired ама ще ви помоля да си замълчите Peace

# 7
  • Мнения: 6 214
Познавам такива. Някои наистина са ми жалки, защото виждам, че запълват някаква празнота. Други просто обикалят и нищо не купуват. А и май вече по-фешън и престижно е да се пазарува он-лайн, дори и сред ученичките.  Wink
И аз имах период на купуване на много дрехи. Но сега съм на другата крайност - само когато нещо ми е крайно необходимо.

# 8
  • Мнения: 62
Помпадур, де се губиш? Simple Smile Липсваше тук, не си спомням да сме ти давали отпуска! newsm78 Grinning Имам 1 приятелка, почти астрологични близнаци сме, на 1 дата, в 1 час, с 3 години разлика. Тя е купувачка голяма. Сега работи на круизен кораб и ми е оставила гардероба си, вчера се разходих с нейното плетено пончо. Simple Smile Най-голямата купувачка е била мадам Кенеди-Онасис, казват, че така се запулвала някакви липси, не знам.

# 9
  • Мнения: 599
Откак почнах да изхвърлям по чувал дрехи и обувки на година се позамислих защо го правя и се спрях. И най-малко от МОЛ-ове пазарувах - не са ми любимото място за губене на време и пари.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Оплюваме само пазаруването в МОЛ-а ли?

# 11
  • Мнения: 2 457
Да бе, ще трупам книги  Tired Crazy

# 12
  • Мнения: 1 758
Е книгите и дрехите нямат нищо общо  Naughty
Аз купувам и книги,книжки Peace

# 13
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Пинкич, бях в творчески отпуск  Grinning

Темата не е за оплюване... Но разходката и пазаренето в МОЛ-а се превърна в субкултура.

А и всеки сам си преценя от какво има нужда. Едни от ,,храна,, за мозъка и обогатяване на мирогледа, други от поредния парцал, поредно захвърлен в гардероба.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 744
За мен Маноло съвсем чудесно си пасва с Еко.

Общи условия

Активация на акаунт