Обезкосмяване - как да кажа на майка ми

  • 9 490
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 127
Благодаря ви за съветите... но не ми дава.. и ще си действам по моят си начин =)

 Hug
Мила, послушай жени минали по твоя път. Rolling Eyes Колкото и да ти е трудно не прибързвай с бръснене!

Събери си пари от рожден ден, нова година   или  подобни поводи и си купи епилатор. ето Ноеми ти е дала линк с машинка на далавера.
Щом не иска да ти даде пари. Другия вариант е да поискаш от баща си.
Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 335
Бетито, защо не покажеш на майка си темата тук, да види колко други жени и майки те подкрепят в желанието ти да се епилираш Hug

Знам, че човек докато не се самопрецака непоправимо няма да повярва на другите колко кофти е бръсненето, но плс премисли поне за ръцете... След някоя и друга година ще трябва да се бръснеш всяка божа сутрин, а до вечерта космите пак ще се наболи. Ще са черни и бодливи и освен че изглежда хипер отблъскващо е такова и на допир... Път назад обаче няма Tired

В интерес на истината не съм виждала жени, дори от по-тъмния тип, склонни към по-силно окосмяване, които наистина да имат нужда от епилиране на ръцете. Мисля, че това с ръцете клони към самовнушение (не при теб конкретно, а по принцип) Simple Smile

Във всеки случай поне от моя гледна точка едни тънички, меки косъмчета, дори една идея по-тъмни от тези на останалите хора са около 3 милиарда пъти по-приемливи и приятни от четина тип мъжка брада по ръцете Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 497
О, да, бръсненето на ръцете е най-голямата грешка. Както и на корема и на кръста - на кръста аз го направих и до ден днешен си нося бремето на плещите. Сума ти кола маски и още не се е оправило...
Иначе за ръцете, моя съученичка в основното си ги махаше със самобръсначка, и няма да забравя чувството на допир до ръцете й - все едно пипаш набола мъжка брада.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Ръцето не ги бръсни в никакъв случай. кола маска, епилатор, ленти , но не и бръснене.

# 34
  • Мнения: 1 127
Споделям абсолютно последните 3 мнения. Peace
Никога не съм бръснала ръце и крака. И не съжалявам! Напротив! Краката епилирам до коляно/нагоре не е нужно/ и са толкова редки и бледи косъмчетата. Ръце никога не съм обезкосмявала, изключвам разбира се бръснене на мишници. Никога това не ми е било комплекс и по никакъв начин не ми е пречило на общуването с др. пол и в ежедневието. Не зная за колко силно окосмяване при теб става дума. Но при всички случаи бръсненето само влошава положението!!!

Дано вземеш вярното решение! thumbsup

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 768
ръцете си аз не епилирам. Краката си бръсна и то до коляното , но не и всеки ден. За момичетата и жените  с по-тъмни и гъсти косми бръснача не  е решение.
Surela Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 402
Ами да се включа и аз. За себе си мога да кажа, че хич не бях от гладките /казвам "бях", защото се чистя от много години/. Слава Богу, по лицето имах само един мустак, който започнах да махам чак на 18 г., защото майка ми, както повечето майки за времето бяха категорично против и аз будалата съм я слушала, та що комплекси натрупах, не ти е работа. Крака и ръце всички обезкосмяват почти, така че хич да не ти пука - давай смело с епилатор най-добре, защото от бръснача стават твърди и определено се увеличават. Ще си събереш парички - епилаторите не са скъпи изобщо, а и в крайна сметка из продавалниците се намират и ІІ употреба на безценица. Въпросът е да говориш с майка си, че се комплексираш от космите и в крайна сметка тя е длъжна, поне според мен, да те подкрепи. Моята дъщеря няма 4 г., но има страшно много мъх по ръцете, раменете и гръбчето. Отсега ме тресе треска какво щавене го чака милото, но няма да го спра - аз лично съм изживяла тоя проблем с комплексите и не искам да мине по моя път. За съжаление тя има повече от мен, явно като резултат от това, че аз съм пила много хормони, не по мое желание, през живота си и според специалисти, с които съм разговаряла, най-вероятно наследствеността плюс тези хормонални терапии си е казала думата. Ако при теб окосмението касае само ръце и крака, това са абснолютно бели кахъри - не се оставяй на космите да ти сриват самочуствието и да предизвикваш подигравки около себе си, просто се чисти и дори да ти се противопоставя майка ти - ти вече си почнала така или иначе, ще трябва да приеме този факт. Смятам обаче, че един сериозен разговор по темата ще я убеди, че не е права и ще ти издейства най-малкото едно ново епилаторче. Не се тревожи от болката, защото тя е само в първите 1-2 пъти, после няма да усещаш - аз лично и мишниците си чистя с епилатора и болката е абсолютно нормална и поносима, не се умира от това, махай космаците и да не ти дреме!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 824
Крака и ръце всички обезкосмяват почти, така че хич да не ти пука - давай смело с епилатор най-добре, защото от бръснача стават твърди и определено се увеличават.

То момичето сигурно отдавна вече се е обръснало/епилирало, но аз влязох тук само, защото продължавате да разпрострянявате митовете за бръсненето.

При бръсненето космите не се увеличават, ако беше така нямаше да има плешиви хора Wink
Също така космите не започват да растат по-бързо ако ги бръснеш, каквото и да ги правиш те си растат с една и съща скорост.
Все пак може да се каже, че епилирането е по-добро, защото кожата страда от ежедневния контакт с бръснача. Освен това при бръсненето горната изтънена и изсветлена от слънцето част на косъма се реже напречно и след като израстне, той изглежда по-дебел и тъмен.

# 38
  • Мнения: 2 124
A за това, че след коламаска или епилатор космите почват да растат подкожно защо никой не споменава, да не говорим, че след колата си гладък само 3 дни, после ги чакаш да пораснат...
За ръцете можеш да ползваш депилаторен крем 1-2 пъти месечно

# 39
  • София
  • Мнения: 3 824
A за това, че след коламаска или епилатор космите почват да растат подкожно защо никой не споменава, да не говорим, че след колата си гладък само 3 дни, после ги чакаш да пораснат...
Аха, и това го има.

# 40
  • Мнения: 30
Сладурче най-добре ще е да кажеш на майка си,че се обезкосмяваш.По-добре да си признаеш ,отколкото всеки път да трепериш от страх.Ще изтърпиш един скандал,няма начин.
Аз започнах да се обезкосмявам в 8-ми клас.Беше доста отдавна.Започнах с бръсначка,но след години преминах на епилатор.Тогава говорих с майка ми и я попитах ,кой е по-добрия начин(като имаш впредвид,че ти говоря за преди около 20г.)и изборът беше мой.А сега майките са толкова по-открити и готини с децата си.Не се страхувай и говори с нея .

# 41
  • Варна
  • Мнения: 485
Ако и кажеш, че вече си почнала да се обезкосмяваш, мислиш ли, че ще ти забрани да го правиш...?

Аз лично не бих причинила това на моята дъщеря....

Хора има всякакви. Не познавам твоята майка, но ако моята дъщеря ми сподели такова нещо, въпреки че не вярвам да не забележа, промяна по нея, ще седна и ще и обясня от моя опит кое смятам, че е най-подходящо и ще оставя тя сама да си направи избора.

Успех!

# 42
  • Мнения: 5 682
Бети,а твоята майка по какъв начин се обезкосмява?
Ако има епилатор,ползвай нейния.

# 43
  • Мнения: 34
Майки всякакви Rolling Eyes Моята и до ден днешен (на 23 съм) се прави, че не забелязва епилатора, и всякакви други средства които ползвам, сама си купих и първия сутиен, и с доста други неща сама се оправях, но пък и скандали никога не ми е вдигала. Така че е много субективно, замисляла ли си се че може само да се прави, че не вижда Thinking  Naughty Но за предпочитане са всички други средства, пред самобръсначките, така че ако можеш сама си събери парички и си купи епилатор (има и евтини модели)  Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сигурно ще се смеете,но миналата седмица сварих дъщеря ми да прави опити с пръсти да си махне косъмчета от веждите.При нея веждите са сляти-една вежда  Sad.Та предложих и да махнем с пинсетка малко.Накарах я да разтърка с пръст мястото да изтръпне докато аз взема пинцетата..............изтърпя да махнем малко косъмчета,но определено има ефект.Няколко пъти и предложих лентичка от моите с които махам мустачки.Казах и че ше я заболи само веднъж,а не така на всяко косъмче.Не се престраши засега.Първи клас е но няма как.Колкото и да е дълъг бретона си личи.
Навремето и аз се оправях с всичко сама,но и проблеми не ми е правила майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт