Това случвало ли ви се е?

  • 1 332
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 037
Момичета,аз продължавам с притесненията.Във вторник вечер прокървих много леко,на другия ден се обадих на лекаря си и той ми изписа дуфастон и витамин С.В сряда нямах кръв,а тъмнокафяв секрет(като при М.в края) и пак мнага малко.Ето днес е петък и това течение(или незнам какво е) продължава-по малко,но го има.Утре ще отида на преглед,защото вече много се притеснявам.Имате ли представа,случвало ли ви се е?Помогнете ми с инфо,моля ви!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 037
Моля ви,ако сте чували напишете ми!Чакам отговор!

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
По книжките пише, че се случва такова течение. Обикновено около дните, в които е щяло да има М. АКо е малко като количество и тъмнокафеникаво, не е притеснително, но иди на преглед за успокоение. Ако кръвта е светло, ярко червена, незабавно потърси лекар.
Като цяло гледай да не се тревожиш, притесненията не помагат в такива случаи. Почивай повече и мисли за хубави неща.

# 3
  • Мнения: 343
Да и при мен беше точно както го описваш. Повече от 2 месеца от време на време имах леко кафяво зацапване. Нищо не са ми давали да пия. Да почивам повече и така. Щом се притесняваш иди на лекар, той най-добре ще каже какво е.

# 4
  • Мнения: X
И аз имах такова течение но в началото на третия месец защото плацентата се захващаше ниско. Пих дуфастон и но-шпа и си почивах. Отиди обаче на лекар а дотогава си лежи и пий каквото са ти дали. А и бъди спокойна  Wink

# 5
  • Мнения: 1 502
При мен такова кафеникаво течение ми се получи при първата бременност, някъде около 5-6г.с, като те гледам и ти си в тези седмици. Веднага отидох на доктор, взеха ми кръвна проба и се оказа, че хормона прогестерон ми е в по-ниски количества. Изписаха ми едни вагинални таблетки и за около седмица се оправих. На теб правили ли са ти кръвен тест?

# 6
  • Мнения: 1 037
Mama Vessi не са ми правили такъв тест,но утре като отида на лекар ще попитам и за това.Благодаря ви,като видях че и при вас е имало нещо подобно се поуспокоих!

# 7
  • Мнения: 5 239
И аз в началото на бременността прокървих и ми сложиха инжекция(която според мен е по добрия вариант от хапчетата) за задържане.Полежах си няколко дена и всичко беше наред.В началото на 8 месец ми се случи същото,тогава пих Но шпа и отново си полежах за около седмица,като ставах само до масата и до wc-то ( и до компютъра разбира се  Embarassed )
Поискай да ти сложат инженкция и не се притеснявай всичко ще е наред  Flowers Four Leaf Clover

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
На мене ми се случи същото само, че в малко по - големи мащаби - получих кръвоизлив. Взеха ме в болница, но лечението според мене може да се проведе и в домашна обстановка. Като ме изписваха само с течение /кафяво/ ми изписаха:
1. Дуфастон - за корекция на нивото  на прогестерона - за задържане.
2. Но-шпа - ако имам болки
3. Геритамин или витамин Е за лигавицата на матката
4. Витамин С
И най - важното беше да лежа.

# 9
  • Мнения: 3 200
И аз бях така в 8 г.с., изписаха ми инжекции Прегнил по схема и Но-шпа, и почивка,

# 10
  • Мнения: 1 037
Благодаря ви за отговорите.Днес бях на лекар и имам отлепяне,но с Дуфастон и Папаверин се надявам да се оправя скоро.До лежането-и аз се опитвам да го правя,но все има нещо което трябва да се свърши-оставила съм го на заден план.Важното е,че моето " плодче" вече има пулс,което ме радва изключително много.

# 11
  • Мнения: 1 502
БРАВО!
Дано всичко е наред.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 194
Цитат на: didi75
Благодаря ви за отговорите.Днес бях на лекар и имам отлепяне,но с Дуфастон и Папаверин се надявам да се оправя скоро.До лежането-и аз се опитвам да го правя,но все има нещо което трябва да се свърши-оставила съм го на заден план.Важното е,че моето " плодче" вече има пулс,което ме радва изключително много.


Диди, нищо не е толкова спешно и толкова важно колкото това да запазиш бебето. Щом са ти казали да лежиш-ще лежиш!
Не искам да те плаша, но погледни на ситуацията по-сериозно. И аз имах едни такива мноооого леки кафеникафи прокървявания, които след няколко дни бяха последвани от свиреп кръвоизлив. Слава Богу, в "Св. София" спасиха бебето ми. Полежах за задържане и в болницата си дадох сметка, че в къщи наистина не може да се "лежи" както трябва-наистина все ти се иска да посвършиш това-онова. Не е като в болничната стая-и да искаш, няма какво друго да правиш, освен да лежиш. Но все пак.....Помисли си-кога друг път ще ти се отвори такава възможност-да си четеш по цял ден книжки или да си гледаш каквото ти душа иска по телевизията и никой "копче" да не може да ти каже?!
Съвсем приятелски съвет от мен-наистина почивай повече! Не ми се иска да ти разказвам истории от престоя ми в патологията на "Св. София".

# 13
  • София
  • Мнения: 625
Диди напълно подкрепям Vivi. Според мен най-важното е да лежиш. Е сигурно някой ще ме оспори... Един доктор казваше и да лежиш и да не лежиш ако е здраво бебето ще оцелее, но мен лично това хич не ме успокояваше. Аз също като теб получих отлепяне в 5 г.с. Казаха ми да не се безпокоя, че сакчето е идеално кръгло и има пулсации. Ама как да не се безпокоя?!? Биха ми 2 пъти прегнил за 2 седмици. Но след 10 дена кафеникавите капчици /които получавах на 2,3 дена по веднъж/ се превърнаха в по-ярка кръв и много се уплаших, а и бях вдигнала температура и имах болки. Взеха ме в болница за 10 дена-не че там нещо особено са правили, но кървенето спря. Биеха ми инжекции папаверин и никакво ставане от кревата само до тоалетната /лежането само на страни и предимно на ляво с прибрани крака към тялото/.Когато се прибрах в къщи лежах още месец  и нещо/само лежане/- болките постепенно почнаха да изчезват. Може да се каже, че направо се побъках от толкова лежане да не говорим че ми се гадеше и повръщах постоянно от папаверина и желязото което пиех, бях почнала да рева всяка вечер въобще мислех че този ужас край няма, но пък си струваше. Имам още 15 дена до термина. Така, че моят съвет е лежи колкото се може повече все ще се намери някой да свърши работата- и не се притеснявай- в последно време кървеното често се среща и обикновено всичко е наред след като мине. Стискам палци и само спокойно-поне доколкото е възможно! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 037
Благодаря ви за съветите.Сега си пия лекарствата и си лежа.Дано скоро да ви се похваля,че всичко е преминало!

Общи условия

Активация на акаунт